JONG IN NIEUWERKERK Lijda Driessens koestert ruim 200 verjaardagskaarten r 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Bas de Valk (14) uit Nieuwerkerk ,,Ik speel graag buiten. Ik houd van voetballen en ik heb sinds kort een volleybalnet in de tuin. Daar tafel tennissen we ook, gewoon op een oude tafel met een houten lat erop. Ik houd ook wel van gamen, Mine craft bijvoorbeeld. En ik drum, al sinds mijn zevende verjaardag.'' ,,Ik had altijd al een minidrumstel, dus ik vond het superleuk toen ik een echt drumstel kreeg. Ik drum thuis elke dag. Sinds kort heb ik een eigen YouTube-kanaal: BassiX. Ik heb nu negen filmpjes en 52 abonnees. Door de coronalock- down ben ik met dat kanaal ge start, omdat ik vrij weinig te doen had. De schoolband waarin ik zit, De Partypuberz, kon ook niet sa menkomen. Dat was wel jammer. Wij spelen vooral top 40 liedjes, zoals Shotgun van George Ezra. Mijn favoriet is Two Princes van de Spin Doctors. We spelen ook bluesliedjes. Soms drumt iemand anders en dan ga ik achter het key board staan. Ik leer mezelf daar een beetje op spelen via YouTube.'' ,,Misschien, maar eigenlijk lijkt me het allermooiste om professioneel voetballer te worden. Ik zou het geweldig vinden als ik word ge- scout. Ik voetbal bij SKNWK in het team JO-15. Mijn team is best goed. We hebben soms goede acties, maar het overspelen kan nog iets beter. Ik ben middenvelder: ik houd van lekker rennen.'' ,,Als het niet lukt om professio neel voetballer of drummer te worden, dan wil ik graag bij de po litie. De spanning van dat werk trekt mij wel aan. Als ik sirenes hoor, wil ik ook altijd graag weten wat er aan de hand is. Ik zou als re chercheur graag misdaden oplos sen en daders opsporen.'' ,,Nee. Zeeland is de leukste pro vincie van Nederland en ik wil graag dicht bij vrienden en familie blijven wonen. Misschien moet ik voor de politie-opleiding een tijdje weg, maar daarna kom ik weer terug. Nieuwerkerk is ook superleuk om te wonen. Ik vind het een fijn dorp, niet zo druk. En we hebben hier alles: voetbal, ten- nis, winkels. Ik mis hier helemaal niks. Nou ja, het enige dat ik mis schien mis is een tafeltennistafel in onze speeltuin.'' ,,Ik denk dat ik vooral zou probe ren te zorgen dat iedereen het naar zijn zin heeft. En als er ergens een jongetje is dat een tafeltennistafel wil hebben in de speeltuin, dan zou ik daarvoor zorgen.'' Lezers helpen lezers Van aandacht en belangstelling houden en geen bezoek mogen ontvangen op je 95ste verjaardag. Dat was een grote domper voor- Lijda Driessens-van der Hooft. Gelukkig had haar familie een oplossing bedacht. Die riep lezers in de rubriek Lezers helpen lezers op een kaartje te sturen. Het resul taat was overweldigend. ,,Zo een verrassing", vertelt Lijda Driessens korte tijd later. ,,Familie,bekenden, oude buren en vooral zomaar vreemde mensen, ook van buiten de streek,hebben een kaartje gestuurd. Ik ben er nog dagelijks mee bezig. Alle kaarten worden gelezen en in doorzichtige mappen in een grote ordner gesto ken. Zo kan ik ze altijd weer bekij ken. We zijn er nog niet klaar mee en al aan een tweede map begon nen." Dankzij de assistentie van activi- teitenbegeleidster Mona van woon- zorgcentrumRozenoord kon, op gepaste afstand, ons gesprek plaats vinden voor de deur van een verder gesloten tehuis. Een trotse Lijda Driessens kwam met al haar kaar ten naarbuiten om even in het zon netje te zitten. ,,Ik woon hier nu, met veel ple zier, twintig jaar. Sinds kort kan ik behalve door het raam mijn zoon, schoondochter en de drie klein dochters zien door de hekken in de tuin. Een keer per week mag er ie mand binnenkomen. Het is alle maal behelpen. Ik kijk heel veel te levisie, heb nu mijn kaarten en ver der doe ik nog iedere dag mijn huis houden. Opruimen en stoffen kan ik nog zelf." De teller van de kaarten stond op ruim 230 en er druppelen er nog steeds een paar binnen. woensdag 10 juni 2020 Bas de Valk Nieuwerkerk Geboren: Dirksland, 21 mei 2006 Woont met: moeder Suzanne (43), vader Wilco (45) en zus Lisa (16) Huisdieren: twee katten (Boris en Mies) School: Pontes Pieter Zee man in Zierikzee, 2 havo Hobby's: drummen, voetbal, buiten spelen, keyboard spe len en gamen (Minecraft) Bijbaantje: nog niet Verliefd: nee 'Als muzikant of voetballer niet lukt, wil ik graag bij de politie' Petra van Namen Wat doe je in je vrije tijd? Dat is al de helft van je leven. Vertel! Je bent dus heel muzikaal. Wil je daar later je werk van maken? De 14-jarige Bas de Valk drumt al sinds zijn zevende, speelt in de schoolband De Partypuberz en heeft sinds kort een eigen YouTube-kanaal: BassiX. foto ernesta verburg Betekent dat ook dat je uit Zee land vertrekt? Als het in Zeeland voor het zeg gen zou hebben, wat zou je dan doen? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: De familie van Lijda Driessens - van de Hooft riep lezers op haar een verjaar dagskaart te sturen. Oproep: Zaterdag 28 maart wordt onze moeder en schoon moeder 95 jaar. Door de corona maatregelingen mogen we niet op bezoek. Daarom wil ik mensen oproepen een kaartje te sturen naar: Lijda Driessens-v. d. Hooft, Rozenoord kamer 008, Hoog straat 85, 4524 AD Sluis. Fam. vd Hooft, Sluis, famvdhooft@ zee- landnet.nl Lijda Driessens-van der Hooft ontving ruim 200 kaarten ter ere van haar 95ste verjaardag en leest er elke dag een paar. foto ANNE HANA MMM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41