h E 5 I IN DE REGIO Reisje naar de zelfkant van de samenleving 6 Gemeente reageert op bouwplan Oranjeplein Veere 'Bij drukte geen auto's in Dorpsstraat Oostkapelle' versluis willeboer Emile Calon Veere Een Veerse werkgroep is al een tijd bezig met een plan om het plein aantrekkelijker te maken. Het gaat om de bouw van 28 appartementen en winkels of bedrijfsruimten met onder meer een kleine supermarkt. Maas wijst erop dat er in Veere behoefte is aan levensloopbesten- dige woningen. ,,In het plan zitten ook zulke woningen. Dat zou dus goed uitkomen." Maar hij zegt ook dat het nog de vraag is of er daar ge bouwd mag en kan wor den. „Het is een bij zondere locatie. We hebben daar on- M der andere te maken met be schermd stads gezicht." Spar in Veere De wethouder zegt dat de ko mende tijd op het ge meentehuis onderzocht wordt wat wel en niet kan op het Oranjeplein. Hij verwacht dat hij daar na de zomer een antwoord op kan geven. ,,Het is wel een toplo catie, daar aan de rand van het Veerse Meer." Eerder dit jaar kwam de werk groep naar buiten met het plan voor dat appartementencomplex. Een recente enquête onder inwoners van Veere wij st uit dat velen het een goed idee vinden dat daar wonin gen komt. Zelfs 63 procent van de mensen die het formulier invulden, heeft belangstelling om daar te wo nen. En zeventien procent geeft aan dat men daar zeker iets wil kopen. Volgens Backx komt dat neer op 45 mensen die neigen naar kopen of huren en zeventien die zeker een woning willen aanschaffen op die plek. Voor de werkgroep is dat een teken dat er een serieuze markt is voor wonen op het Oranjeplein in Veere. Basisschool Het is echter de vraag of daar ook starterswoningen kunnen komen, aldus Backx. Die vraag leeft ook bij Maas. ,,Het woningmarktonder zoek laat zien dat er wel in andere kernen be hoefte is aan jonge renhuisvesting, niet in Veere zelf." Backx Een Spar van 465 vierkante meter is wellicht een maatje te grootvoor Veere wijst er wel op dat starterswo- ningen ertoe kunnen bijdra gen dat de basis school in Veere levensvatbaar blijft. „Dat is ook in het belang van de ge meente." Backx vertelt ook dat de Spar mogelijk inte resse heeft om een supermarkt te beginnen op het Oranjeplein. ,,Een van zo'n 465 vierkante meter." Hij vraagt zich echter wel af of dat niet een maatje te groot is voor Veere waardoor het risico be staat dat die winkel het op den duur niet redt. Garageboxbakker Backx vermoedt dat een kleinere City Spar op de langere termijn le vensvatbaarder is. Maar hij kan zich ook voorstellen dat bakker Chris Koole, die nu elke dinsdag en zater dag vers brood verkoopt vanuit een garagebox aan de rand van het Oranjeplein, de ruimte krijgt om zijn zaak wat uit te breiden zodat hij een kleine buurtsuper kan be ginnen. OOSTKAPELLE Maak de Dorpsstraat in Oostkapelle auto- luw zodra het druk is. Die wens hebben ondernemersvereniging en dorpsraad neergelegd bij de gemeente Veere. Ze willen niet dat de straat helemaal wordt af gesloten voor verkeer, zoals ge beurde met Pinksteren: er zou den wel fietsers door moeten kunnen. Dorpsraad en ondernemers hebben samen een plan inge diend bij de gemeente. Ze willen voorkomen dat het in de Dorps straat zo druk wordt dat het niet meer mogelijk is 1,5 meter af stand te houden. Onderdeel van het plan is aanpassing van de be- bording zodat verkeer uit Dom burg richting Serooskerke en de N57 niet meer door de Dorps straat rijdt. En als het druk dreigt te worden, moeten er verbods borden voor gemotoriseerd ver keer aan de beide kanten van de Dorpsstraat komen. De ondernemers willen de straat niet geheel afsluiten om dat de bedrijven de voorraad moeten kunnen aanvullen. Ze vrezen bovendien dat lang niet iedereen zich aan die regels houdt en vragen de gemeente daarom het inrijverbod te hand haven. Fietsparkeerplaatsen In het plan komen er een paar centrale plaatsen om fietsen te parkeren: rond de toren, bij de supermarkt en aan het einde van de Dorpsstraat. Om te voorko men dat fietsers ook elders wor den gezet, willen de plannenma kers dat elke ondernemer achter zijn raam een bordje met 'geen fietsen plaatsen' zet. Op die ma nier hopen ze dat de Dorpsstraat een veilige straat blijft voor in woners en bezoekers. Tegelijker tijd biedt het ondernemers de mogelijkheid terrassen wat te vergroten zodat klanten op vei lige afstand van elkaar kunnen zitten. Wandelingen door Veere en Zierikzee In het kielzog van de fotograaf VLISSINGEN De Piek zet de stroom streaming concerts door: Company of Sinners staat zaterdag 13 juni op het Vlissingse poppo dium. Het wordt de zesde besloten 1,5 metersessie, omdat er niet meer dan enkele tientallen mensen te gelijkertijd in het zaaltje aan de Hellebardierstraat kunnen in coro- natijd. Napraten over een concert is haast onmogelijk, leerde een proef tijdens een vorig besloten concert. De Piek wil echter wel concertgangers aan zich blijven binden en daarom kunnen lief hebbers vanaf 21.00 uur weer van een concert genieten via de Face- bookpagina van het poppodium. Company of Sinners (foto) is een gezelschap van drie ervaren muzikanten, dat de zelfkant van de samenleving opzoekt in songs over moord, doodslag, drankmis bruik en vechtpartijen. Voor een liefdesliedje lopen ze echter ook niet weg, beloven ze zelf in een in troductie. Het trio bracht eind april een eerste LP uit: Kill your darlings. Repertoire van die schijf zal ongetwijfeld te horen zijn. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen woensdag 10 juni 2020 'Eerst helder krijgen wat kan en mag op die plek' Woningbouw op het Oranjeplein in Veere is misschien mogelijk maar voor we een besluit nemen moeten we nog heel veel onder zoeken. Die boodschap kreeg Ruud Backx van de Stadsraad Veere deze week te horen tij dens een gesprek met de wet houders Chris Maas (PvdA/GL) en Pieter Wisse (CDA). -Ruud Backx, Stadsraad Veere m Een impressie van de woningbouw aan het Oranjeplein in Veere. ILLUSTRATIE WERKGROEP ORANJEPLEIN VEERE WA VEERE VVV Zeeland houdt tot en met 31 oktober iedere eerste en laatste zaterdag van de maand een stadswandeling in Veere (eerste zaterdag) en Zierikzee (laatste zaterdag) onder leiding van een gids. Deze gaat langs de mooiste plekjes van de twee stadjes. De wandeling in Veere duurt van 11.00 tot 12.00 uur. Startpunt is Museum Veere. Deelname kost 6,50 euro voor volwassenen en 3,25 euro voor kinderen. De wandeling door Zierikzee is van 14.00 uur tot 15.30 uur. Startpunt daar is parkeerplaats Havenpoort. Deelname kost 9,50 euro voor volwassenen en 4,75 euro voor kinderen. MIDDELBURG Fotograaf Karin den Boer houdt zaterdag een fotowandeling en workshop door Middelburg. De workshop begint om 10.00 uur met een presentatie in Brasserie 1600. Tijdens de presentatie wordt uitleg gegeven over an ders kijken en fotograferen. Ver volgens begint de wandeling. Op verschillende locaties wordt meer uitleg gegeven en na af loop volgt individuele feedback. Deelname kan met iedere ca mera of smartphone. Tijdens het hele programma wordt rekening gehouden met de 1,5 meter af stand. Aanmelden kan via karin- denboer.nl/workshop of via 06 29441561. De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38