De Bunker in Amsterdam zit stampvol bouwen waar nu de zware en risi covolle zaken worden behandeld zijn nooit voor dat doel gebouwd. ,,In het algemeen zijn de gebouwen te klein en is er een gebrek aan De twee extra beveiligde rechtbanken zijn voor dit jaar al volgeboekt ruimte voor procespartijen, slacht offers en nabestaanden, journalis ten en andere belangstellenden in megaprocessen met grote aantallen verdachten. Ook ontbreekt het aan separate toegangen voor publiek, advocatuur en media", aldus Dek ker. Rond diezelfde tijd stelde de bur gemeester van Vught voor een rechtbank te openen in of naast de zwaar beveiligde gevangenis in zijn gemeente, zodat niet langer op en neer naar Amsterdam gereden hoeft te worden met verdachten. Een idee dat Dekker niet op voor hand afwees. Lap grond zonder buren Vlak daarna ontplofte het dossier marinierskazerne. Het zal ook de minister van Rechtsbescherming niet zijn ontgaan dat het Rijk plots beschikte over tientallen hectares grond in Vlissingen waarvoor een nieuwe bestemming gezocht moest worden. Een lap grond zonder di- recte buren, vanwege de ligging goed te beveiligen en gelegen in een regio die schreeuwt om ver vangende werkgelegenheid voor het mislopen van de marinierska zerne. 'Law Delta' Hij kan zo maar eens de telefoon hebben gepakt om 'speciaal advi seur' Bernard Wientjes te wijzen op de nood bij de rechterlijke macht. Zo kan het project 'Law Delta' in het pakket compensatie maatregelen beland zijn. Een woordvoerder van Dekker zegt dat het gesprek met de Raad van Rechtspraak nog gaande is. Het ministerie wil verder geen com mentaar geven op de berichten dat er plannen zijn voor de bouw van een justitieel complex in Zeeland. veiligde rechtbanken voor dit jaar al zijn 'volgeboekt'. Hoog veiligheidsrisico De Bunker in Amsterdam-Osdorp en het justitieel complex op Schip hol zijn de plaatsen waar rechtsza ken met een hoog veiligheidsrisico worden gehouden. Dat zijn niet al leen zaken met een hoog risico, maar ook nog eens zaken die veel tijd in beslag nemen. Een voorbeeld daarvan is op dit moment het pro ces over het neerschieten van de MH17. Dekker antwoordde op Ka mervragen van D66 in februari dat hij met de Raad voor de Recht spraak in gesprek is over uit breiding van het aantal extra beveiligde zalen. De In februari schreef minister San der Dekker (VVD, Rechts bescherming) dat de twee extra be- It I woensdag 10 juni 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl en dus is Zeeland in beeld Zware beveiliging bij rechtbank de 'bunker' in Amsterdam-Osdorp foto anp Het idee om in Zeeland een complex te bouwen met een zwaar beveiligde rechtbank en gevangenis komt niet uit de lucht vallen. Justitie kampt met een tekort aan geschikte ruimte om zwaar beveiligde rechtszaken te kunnen houden en zoekt al langer naar plaat sen waar uitbreiding mogelijk is. In Zeeland heeft het Rijk hier letterlijk de ruimte voor nadat in februari het project mari nierskazerne werd gestopt. Theo Giele ge- Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33