27 Schoolslagspecialist Arno Kamminga niet verbitterd over uitstel van Spelen Van de Nederlandse zwemploeg zou Arno Kamminga (24) deze zomer de grootste favoriet voor olympisch eremetaal in Tokio zijn geweest. Het uitstel van de Olympische Spelen heeft de schoolslagzwemmer alles behalve verbitterd. Herbeleef Holland Pop Festival, Kralingen 1970! woensdag 10 juni 2020 Natasja Weber Amsterdam i et reuzenstappen bestormde Arno Kamminga in drieënhalf jaar de I mondiale zwem- top. In het najaar van 2016 was de Katwijker nog een volslagen onbe kende in het Nederlandse zwem men. En in het voorjaar van 2020 liet hij de zwemwereld versteld staan met een absolute toptijd op de 200 meter schoolslag. Slechts vijf zwemmers in de wereld waren ooit sneller dan de 2.07,18 minuten die Kamminga op 8 maart in Ant werpen zwom. Met deze tijd dook Kamminga zelfs fors onder de winnende chrono van de olympisch kampi oen van Rio op de 200 school (2.07,46). Vergelijkingen met tij den uit het verleden zijn niet zo aan Kamminga besteed. ,,Ik kijk liever vooruit. Ik weet dat ik nog een stap moet maken om echt voor een olympische medaille in aanmerking te komen. Maar het mooie is wel dat ik grotere stappen maak dan mijn concurrenten", zegt de zelfverzekerde zwemmer. Hij ziet de verplaatsing van de Olympische Spelen naar 2021 dan ook niet als een nadeel. ,,Ik ben nu al heel goed en volgend jaar ben ik nog beter. Daar ben ik van over tuigd." Maar toch: je werkt vier jaar toe naar je eerste Olympische Spelen. Je pakt een olympisch ticket, weet jezelf keer op keer te verbeteren, behoort tot de wereldtop en dan opeens pats boemweg Olympi sche Spelen, weg hoofddoel! Dat moet toch verschrikkelijk frustre rend zijn? Kamminga: ,,Nou, eer lijk gezegd zijn de Olympische Spelen van Tokio voor mij geen hoofddoel. Mijn hoofddoel is om meerdere jaren op grote toer nooien heel goed te presteren. Ik sta pas aan het begin van mijn car- Nu kan ik echt genieten van niets doen. Dan zet ik een muziekje op en ga ik op de bank zitten -Arno Kamminga (24) rière. De EK's en de WK's zijn voor mij ook heel veel waard'', aldus de man, die in december tweemaal goud won op de EK kortebaan. Mediteren Kamminga zegt niet te willen blij ven hangen in het negatieve. ,,Ik denk ook dat het mijn kracht is dat ik altijd vooruit kijk en snel kan schakelen. Ik zie deze coronatijd als een resetknop die is ingedrukt. Deze periode biedt ook kansen." ,,Kijk, ik train in deze opbouw fase nu minder vaak per week, maar ik zorg er wel voor dat mijn trainingen van hoog niveau zijn. Ook heb ik meer tijd voor kracht training en misschien wel het be langrijkste: ik heb meer rust in mijn hoofd. Vroeger ging ik met een een serie kijken als ik thuis kwam. Nu kan ik echt genieten van niks doen. Dan zet ik een mu ziekje op en ga ik op de bank zit ten. Noem het mediteren. Ik ben dan helemaal in mezelf gekeerd en voor mij werkt dat ontspannend. Ook op het startblok moet je het Arno Kamminga ziet de coro- natijd 'als een resetknop die is ingedrukt'. ,,Deze periode biedt ook kansen.'' foto epa helemaal alleen doen en moet je je niet laten afleiden door externe factoren. Mentaal sterk zijn is zo belangrijk. De tijd dat je wedstrij den puur op talent kon winnen is voorbij.'' Voorlopig zijn er geen wedstrij den en dat is wennen voor de top zwemmer, die niets liever doet dan racen. ,,Waarschijnlijk zijn de eerste wedstrijden pas in decem ber op de Open NK in Rotterdam. Gelukkig hebben we nu elke drie weken een echte trainingswed strijd. Onze coach Mark Faber heeft elektronische platen gere geld zodat we een betrouwbare tijdwaarneming hebben.'' Na vijf magere trainingsweken perste hij er vorig weekeinde in een verder leeg Sloterparkbad in Amsterdam een knappe 59,06 uit op de 100 meter schoolslag. Racen onder alle omstandigheden: Kam- minga kan het als geen ander. Op 26 juni 2020 is het precies 50 jaar geleden dat het legendarische Holland Pop Festival 'Stamping Ground' plaatsvond in Kralingen. Ter ere van dit 50-jarig jubileum komt in het weekend van 26 juni de Directors Cut van de Nederlandse concertregistratie 'Stamping Ground' uit. Je kunt deze mooie film vanaf 26 juni huren of kopen via Pathé Thuis. Herbeleef Kralingen 1970 gewoon vanaf de bank! Ga naar pzc.nl/stampingground Met de legendarische muziekfilm Stamping Ground hOLAND POP FESTIVAL KRAUNGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27