Schreuder weg bij Hoffenheim gecharmeerd van Diemers Geeft brede selectie Real Madrid doorslag? 25 woensdag 10 juni 2020 ger Ramos (5). Waar bij Bar^a gejuicht wordt om de terugkeer van SuSrez, is er bij Real Madrid dezelfde vreugde om de gezondheid en vorm van Eden Hazard. De Belg heeft dit seizoen nog niet veel laten zien; gebrek aan fitheid, overgewicht en blessures speelden hem parten. Ook hij moest worden geopereerd (aan een enkel) en blijkt nu tijdens de beslo ten trainingen de laatste weken in prima conditie te zijn. Genoeg om zondag, in het duel met Eibar, naast Benzema in de basis te staan. De eerste van de thuiswedstrijden zonder publiek die Real in het kleine stadionnetje met de naam Alfredo di Stefano op het trainings complex zal spelen. FC Barcelona speelt de avond er voor, om tien uur - een late speel tijd die gebruikelijk zal zijn de ko mende weken - bij Mallorca. Vanuit het trainingscomplex van de Cata lanen komt al dagenlang hetzelfde bericht: Messi heeft enorm veel zin nog wat van dit seizoen te maken, zowel in de Liga als vooral in augus tus in de Champions League. Een ambitie die hem echter ook parten kan spelen; hij liep vorige week een lichte spierblessure op, maar zou fit genoeg zijn om Bar^a vanaf zater dag in een zinderende titelstrijd bij de hand te nemen. Alfred Schreuder (47) is per direct vertrokken bij Hoffen heim. Opmerkelijk: de club staat vier duels voor het einde op een Europa League-plek. ,,Er zijn dingen gebeurd waar ik een andere mening over heb'', zegt de coach. Maarten Wijffels Hoffenheim Het is nog geen jaar geleden dat Alfred Schreuder met warme woorden werd voorgesteld als hoofdtrainer bij TSV Hoffenheim. 'Einer der Familie komt terug', heette het bij de club uit de Bun- desliga. Dat familiegevoel was ontstaan tussen 2016 en 2018, toen Schreu- der bij Hoffenheim als assistent van Julian Nagelsmann werkte. Een succesperiode die de club vanuit de degradatiezone tot in het hoofdtoernooi van de Cham pions League bracht. Om de lijn in werken vast te houden kozen ze bewust voor Schreuder als opvol ger van Nagelsmann, die een jaar geleden promotie maakte naar RB Leipzig. Maar in de beste relaties ont staan verschillen van inzicht. Spanningen. En kan het gebeuren dat de samenwerking stopt, on danks een keurige zevende plek, ondanks een contract tot medio 2022 en ondanks dat dit seizoen nog maar vier wedstrijdjes duurt. ,,Er zijn de afgelopen weken din gen gebeurd waar ik een andere mening over heb'', zei Schreuder gisteren over de breuk. ,,Dan ver wacht ik een andere instelling van mensen in de club. Als dat niet ge beurt, moet je als trainer ook je conclusies trekken. Jammer, maar dat hoort ook bij voetbal.'' De 47-jarige oud-prof reageerde op de persconferentie van tech nisch directeur Alexander Rosen. Die zei, zonder het verder toe te lichten: ,,We hebben verschillen van inzicht op belangrijke vlak ken, waardoor een samenwerking tot na dit seizoen niet meer moge lijk zou zijn. We zijn nu deze op lossing overeengekomen.'' Hoffenheim oogt als een club Alfred Schreuder stapt op bij Hoffenheim. foto bsr agency op een kruispunt. De historische Champions League-deelname van 2018 is (nog) niet bestendigd, de vraag is of dat ook kan. Het businessmodel, gegroeid aan de hand van miljonair, clubeigenaar en fan Dietmar Hopp, is om elk seizoen de beste spelers goed te verkopen en weer slim in te ko pen. Maar voor dit seizoen was wel veel kwaliteit verdwenen, meer dan Schreuder verwachtte. Er gingen alleen al twee smaak makers (Kerem Demirbay en Na- diem Amiri) naar Bayer Leverku- sen. Toen Schreuder en Leverku- sen-trainer Peter Bosz dit seizoen tegen elkaar speelden schetste Schreuder het perspectief zo: ,,Le- verkusen en wij verliezen allebei spelers. Maar het verschil is dat als Peter met Julian Brandt zijn beste speler verliest voor 25 miljoen euro, hij voor 35 miljoen een ver vanger krijgt. Hoffenheim heeft in de laatste zomers 180 miljoen opgehaald. Vervangers komen voor 10 miljoen, maximaal. Euro pees voetbal is nu geen doel. Eerst maar eens punten halen. Je wilt niet in oktober ergens onderin hangen met een nieuw team.'' Met de selectie die overbleef, is dat gelukt. Al draait Hoffenheim wel een seizoen met pieken en da len en is er de nodige discussie over keuzes, zowel intern als bui tenaf. Voor Schreuder was het zijn tweede klus als hoofdtrainer. Eer der werkte hij bij FC Twente, waar het door ontslag tot een voortijdig einde kwam. Samen met hem vertrekt ook zijn broer Dick, die assistent-trainer was. nen van Leroy Fer. Feyenoord liet in de winter Yassin Ayoub en Liam Kelly vertrekken en wist dat Renato Tapia en Özyakup niet meer zou den terugkeren. Bovendien lopen de contractbesprekingen met Fer allesbehalve gesmeerd. En wat nou als Orkun Kökcü inderdaad naar Arsenal of Sevilla kan? De laatste jaren waren middenvelders uit de subtop niet of nauwelijks belangrijk in de Kuip. In tegenstelling tot de titelploeg uit 1999 De situatie van vorig jaar zomer, toen Jaap Stam werkte met een in complete selectie met veel jeugd spelers en nieuwelingen die niet fit waren, daar gruwelen ze in de Kuip nog van. En de jeugdopleiding heeft de middenvelders met poten tie simpelweg niet klaar staan. Ad vocaat zei al eerder dat Diemers hem in de eredivisie keer op keer in positieve zin opviel. Aanvoerder Steven Berghuis roemde de speler zelfs na Feyenoord - Fortuna Sit- tard: ,,Hij is lastig af te stoppen.'' Feyenoord kan de speler ondanks de crisis betalen en de wens om nog een echte kwaliteitsinjectie te doen op het middenveld en eentje aan de linkerkant voorin, blijft bij Advo caat en Arnesen onveranderd. Die- mers is niet gehaald om Feyenoord op sleeptouw te nemen, maar kan volgens de leiding wél een belang rijke rol vervullen. Al komt hij van een kleine club. In 1999 bestond de kern van de kampioensploeg uit Paul Bosvelt, Bert Konterman en Kees van Won deren, weggeplukt bij de subtop, maar heel belangrijk in de Kuip. De laatste jaren lukte het niet of nau welijks met middenvelders uit de subtop als Adil Auassar, Marko Ve- jinovic en zelfs Sofyan Amrabat en Ruud Vormer, die in Italië en België wel excelleerden. Bij Diemers ziet Advocaat wel mogelijkheden. Het is aan Diemers zelf, als hij wordt vast gelegd, om de praktijk te laten aan sluiten bij de theorie. Mark Diemers (rechts) is Steven Berghuis te snel af bij Feyenoord - Fortuna Sittard. foto bsr agency jacht op titel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25