- - Feyenoord-trainer Advocaat AustraHë Spaanse competitie wordt morgen hervat. 24 Met de stadsderby tussen Sevilla en Real Betis wordt morgen de Spaanse competitie hervat. Maar zoals zo vaak zal het in de resterende elf wedstrijden gaan om de titelstrijd tussen FC Barcelona en Real Madrid. Hoe staan zij ervoor? Kort Roglic al snel weer in koers Primoz Roglic (30, foto) kan op 21 juni al zijn eerste echte koers van het jaar rijden. De Sloveense wielerbond heeft voor die dag de nationale kampioenschappen op de weg uit geschreven. Slovenië is daarmee het enige Europese land dat in de coronacrisis zijn ti telstrijd op de geplande datum laat door gaan. Jumbo-renner Roglic won vorig jaar de Vuelta. Dit jaar staat voor hem in het te ken van de Tour de France. Coolen rond met Feyenoord Feyenoord heeft met Rini Coolen een ak koord bereikt. De 53-jarige trainer gaat het nieuwe O21-elftal komend seizoen onder zijn hoede nemen. De voormalig trainer van FC Twente, AGOVV, RBC, Adelaide United, Aruba en Rosenborg was na het afhaken van Dirk Kuyt en Fons Groenendijk de topkan- didaat voor technisch directeur Frank Arne- sen. De 53-jarige voormalig speler van Go Ahead Eagles, Heracles, De Graafschap en AZ zat na een succesvol avontuur bij Rosen borg in Noorwegen zonder club. Bij Rosen borg was hij aanvankelijk hoofd opleidin gen, maar later werd hij ook hoofdtrainer en pakte hij de landstitel en de beker. PAARDENSPORT Ruiters terug in competitie Nederlandse ruiters doen dit weekeinde in het Duitse Westerstede voor het eerst mee aan een internationale wedstrijd sinds de uitbraak van het coronavirus. De Neder landse ploeg voor de eerste eventingwed- strijd bestaat uit Mara van de Ven, Sophie Postma, Lois Joosse en Noor Kuilboer. De wedstrijd omvat een dressuurproef, een springparcours en een cross. Lindhout terug in Nederland Robin Lindhout (29, foto) gaat weer in de Nederlandse competitie spelen. De Eindho- venaar, al jaren een vaste waarde in Oranje, gaat aan de slag bij AZC uit Alphen aan den Rijn. Lindhout was in 2013 en 2014 topscorer bij PSV in de eredivisie en speelde daarna in Kroatië, Frankrijk, Griekenland, Hongarije en Italië. Voetbal WK Op 1 maart nam Real Madrid in een rechtstreeks duel de leiding over van FC Barcelona, door de aartsri vaal overtuigend met 2-0 te ver slaan. Een week later was een nog altijd kwakkelend Bar^a weer kop loper, na een 1-0 zege op Real Socie- dad, dankzij een eenzame straf schop van Messi, terwijl de Ko ninklijke in Sevilla bij Betis onder uitging. Enkele dagen later ging Spanje op slot; het land zou zwaar door de coronapandemie worden getroffen, met meer dan 27.000 do den. Het lijkt een eeuwigheid geleden. Een zomerstop is korter dan de ruim drie maanden die er nu ver streken zijn zonder dat er in Spanje ook maar één voetbalwedstrijd is gespeeld. Alles zal vanaf morgen avond onwennig zijn, van het spe len zonder uitzinnig publiek tot het afwerken van een sprint van elf wedstrijden in anderhalve maand waarin alles nog beslist moet wor den. Het kampioenschap zal, zoals zo vaak in de historie van de Liga, een strijd zijn tussen de twee groten. Nummer drie, Sevilla, volgt op ne gen punten van Real Madrid, hoe wel Real noch Barcelona tot de co ronastop aan een overtuigend sei zoen bezig was, met veel meer ver- liespunten dan gebruikelijk. En met een tussentijdse trainerswissel bij Bar^a, iets wat sinds het ontslag van Van Gaal in 2002 niet meer was voorgekomen. Onder de nieuwe trainer, Quique Sétien, konden de Catalanen in twee maanden niet echt indruk maken. Ze verloren twee belang rijke duels, tegen Valencia en Real Madrid, zonder te scoren. De groot ste handicap, misschien: Luis SuS- rez was er niet bij. Zwaar gebles seerd geraakt aan de knie, in januari geopereerd. Zijn seizoen leek ten einde. Maar afgelopen weekeinde werd hij weer officieel fit verklaard, voor die eindsprint waarin zijn vriend en aanvalsmakker Leo Messi hem hard nodig zal hebben. Kleine selectie De terugkeer van de Uruguayaan kan echter niet verhullen dat Barce lona met een kleine selectie de kampioensstrijd met Real aangaat. Slechts 18 spelers heeft Sétien tot zijn beschikking, terwijl de Liga nu toestaat liefst 23 man voor een duel op te roepen en vijf wissels toe te passen, om zo de zwaardere in spanningen bij hogere temperatu ren in de zomer te compenseren. En een groot deel van die spelers is al ouder dan 30 jaar, waaronder basis spelers Gerard Piqué, Sergio Bus- quets, SuSrez, Messi en Jordi Alba. En slechts drie van alle spelers (Busquets, Antoine Griezmann en Frenkie de Jong) zijn dit seizoen nog niet geblesseerd geraakt. Real Madrid stelt daartegenover een selectie van liefst 26 spelers van het eerste elftal, van wie alleen Luka Jovic en Nacho op dit moment geblesseerd zijn. Een jongere spe lersgroep ook, al rust de meest ver antwoordelijkheid ook hier op der tigers als Sergio Ramos en Karim Benzema; de Fransman is topscorer van de ploeg met 14 doelpunten, op grote afstand gevolgd door verdedi- y- .C; - Feyenoord wil de transfer van Mark Diemers snel afronden. Technisch directeur Frank Arnesen sprak gis teren met de agenten van de 26-ja- rige middenvelder van de Forza Sports Group. Diemers gaf al aan al leen nog naar Feyenoord te willen. Dat lijkt, ondanks het tegenstribbe len van FC Groningen en de mel- ding van Fortuna Sittard dat er al een akkoord lag met de club uit de Euroborg, ook te gaan gebeuren. Rest de vraag waarom Feyenoord weer bij een eredivisiespeler uit komt, terwijl in de winterstop dui delijk leek dat de club onder Arne- sen een andere koers zou varen. De aankoop van de Slowaak Robert Bozenik zou een voorbode zijn van een ander aankoopbeleid. De komst van Oguzhan Özyakup, op huurba- sis, deed dat nog meer vermoeden. Het antwoord is samen te vatten onder de noemer 'coronacrisis'. Feyenoord heeft nauwelijks nog iets te besteden en de clubs staan niet in de rij om spelers voor veel geld weg te halen uit de Kuip. Arne- sen zei recent in deze krant dat de club het zoekt in huurconstructies en transfervrije spelers. Dat is Die- mers niet, maar zijn transfersom ligt ver onder het miljoen en ook salaristechnisch is hij prima binnen te hengelen. Ook tijdens de corona crisis zien ze de al best ervaren Leeuwarder als een koopje. Huurconstructies blijven wense lijk, maar vrijwel alle grote compe tities zijn nog bezig met het restant van het seizoen en clubs hebben nog geen scherp beeld over wie er straks tijdelijk elders mag worden ondergebracht, zoals in de Kuip. En transfervrije spelers kijken in juni ook nog graag de kat uit de boom. Trainer Dick Advocaat wil hoe dan ook nog twee middenvelders, nog exclusief het eventuele bijteke- Quote van de dag 'Protesten zijn een goed begin, nu moeten er daden komen om dit land echt te veranderen.' woensdag 10 juni 2020 GO BpÏ£I WIELRENNEN VOETBAL WATERPOLO Frenkie hervat Na Nieuw-Zee- land staat Aus tralië op het punt toeschou wers toe te laten bij sport wedstrijden. De staat South Australia laat meer dan 2000 fans ko mend week einde toe zijn in het stadion van Adelaide voor een duel. I Na zeven landstitels in acht jaar moet de Braziliaanse verdediger Thiago Silva (35, foto) ver trekken bij Paris Saint- Germain. Zijn aflopende con tract wordt niet verlengd. Brazilië is geen kandidaat meer voor de organisatie van het WK voetbal voor vrouwen in 2023. Het land is zwaar getroffen door corona en wil niet financieel garant staan. Edwin Winkels Barcelona V i Frenkie de Jong hervat de competitie met Barcelona met de uitbeurt bij Mallorca. FOTO BSR AGENCY O a 0) Mark Diemers kan naar Feyen oord. Die transfer past niet in het nieuwe aankoopbeleid van Feyenoord. Maar de coronacri sis verandert alles en de club zoekt verder naar pure kwali teitsinjectie. Mikos Gouka Rotterdam - De Engelse voetbalprof Raheem Stirling over racisme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24