1 EUWS 11 Antoinette Blok studeerde bedrijfseconomie en werkte bij een groot financieel bedrijf. Maar de Wassenaarse doet nu pas wat ze echt graag wil: boomhutten bouwen. Boomhut met uitkijktoren, wenteltrap, loopbrug en veranda. foto's Antoinette blok In. haar. eigen achtertuin bouwde Antoinette Blok een sfeervol tuinhuis. f h h ier is het begonnen'', H zegt boomhutexpert I Antoinette Blok (52). I Achter in haar tuin, gezeten op een luie bank in een zelfgebouwd sfeervol tuinhuis met een houtkachel en fau teuils, vertelt ze haar verhaal. Na ja ren te hebben gewerkt als account manager bij consultancybedrijf Cap- gemini, hakte ze in 2005 de knoop door. Ze ging haar droom achterna. ,,Ik woonde net een paar maanden alleen met mijn twee kinderen in Bilthoven. Achter in de tuin stonden vier bomen. Mijn moeder zei: 'Wil je geen leuk speelhuisje voor je kinde ren?' Ik zei: 'Nee mam. Ik ga een boomhut bouwen.' Het kwam uit het diepste van mezelf, alsof het me werd ingegeven." Ze deed er een jaar over, maar in 2006 stond-ie er. „Een jaar later nam ik ontslag bij Capgemini. Inmiddels heb ik 110 boomhutten gebouwd. Ge middeld zo'n tien tot twaalf per jaar. Mijn boomhutten staan in heel Ne derland: van Rotterdam, Vught, Rijs- sen-Holten, Bussum, Oosterbeek en Baarn tot Bilthoven. Het maakt me gelukkig. Ik kan er mijn creativiteit en energie in kwijt. Ook is het medi tatief. Een boomhut bouwen is goed voor lichaam en geest.'' Doener Blok is geboren en getogen in Wasse naar. Na de middelbare school stu deerde ze bedrijfseconomie aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. ,,Van huis uit werd ik gepusht om voor mezelf te zorgen en financieel onafhankelijk te zijn. Misschien had ik wel architectuur willen studeren. Maar dat viel niet in goede aarde. Be drijfseconomie is een prachtige op leiding en ik heb jaren met veel ple zier als accountmanager gewerkt, maar ik ben een doener.'' ,,Ik kwam op het punt dat ik me af vroeg: moet ik nu weer vier jaar sales en recruitment gaan doen voor een bedrijf? Wat wil ik nou zelf, waar word ik blij van? De keuze om boom hutten te gaan bouwen was even simpel als leuk. Ik straal nog steeds als ik een hut bouw.'' ,,In Nederland heb je vrijwel geen boomhutbouwers, wel in Engeland, Frankrijk en de VS. In 2007 ben ik naar Seattle gegaan voor een work shop van de Amerikaanse boomhut bouwer Pete Nelson. Hij heeft op Discovery Channel het programma Ik kwam op het punt dat ik me afvroeg: moet ik nu weer vier jaar sales en recruitment gaan doen voor een bedrijf? Waar word ik blij van? Treehouse Masters. Hij is dé grote boomhutbouwer van de VS. In die week heb ik veel geleerd. Ik heb op zijn terrein een van de boomhutten gebouwd die hij nu gebruikt als bed and breakfast.'' ,,Bij een lustrum hield de school van mijn kinderen een veiling voor een goed doel'', vertelt Blok. ,,Ik be sloot een boomhut te veilen, als een soort marktonderzoek om erachter te komen of er vraag is naar boomhut ten. Mijn boomhut bleek de klapper van de avond. Er werd tegen elkaar opgeboden en hij werd voor 7500 euro verkocht. Degene die was afge haakt, kocht mijn tweede hut voor 10.000 euro.'' Fotoboeken Naar afspraken neemt Blok altijd fo toboeken mee. ,,Per jaar maak ik een overzicht. Ik heb elf boeken liggen. Ik zie de ouders en kinderen door de boeken bladeren. Aan hun reacties zie ik wat ze willen. Te gek hoor: een kabelbaan, een touwladder of een brievenbus, zeggen ze dan.'' ,,Ik kijk ook naar het kind: is het een rouwdouwer, dan moet er geen glas in het raam, maar plexiglas. Wordt het een grote of een kleine hut? Ik sta open voor alles. Dan lopen we door de tuin naar de plek waar de boomhut moet komen; het liefst met bomen, maar dat hoeft niet. Ik breng het allemaal bij elkaar: de locatie, de wensen van de kinderen en de ou ders, de stijl en het budget.'' Blok vertelt te bouwen 'met respect voor de boom'. ,,Van Nelson heb ik geleerd wat de beste manier is om balken in een boom te bevestigen. Door een speciale pin aan te brengen in de boom, de zogeheten treehouse attachment bold, kan er een draagbalk op rusten. De sapstroom wordt dan nauwelijks verstoord en de boom blijft meebewegen met de wind.'' Blok gebruikt sloophout. ,,Dat is hout met een verhaal. Ook gebruik ik takken, zodat het een echte boomhut wordt.'' Na het maken van een ont werp bouwt Blok een boomhut in tussen acht en twintig dagen. ,,Men- sen hebben soms halve bossen als tuin. Ik sta in grote tuinen, maar niet altijd. Van het zagen en timmeren in de natuur word ik rustig. Ik neurie de hele dag. Sinds ik samen met een me dewerker bouw, lachen we vooral.'' ,,Ik kan variëren in stijl. Een lieve boomhut heeft luikjes met hartjes, een keukentje, een winkeltje en een puntdak. Dat is een echte meisjeshut. Een jongenshut is stoer. Met een klimnet, een vluchtpaal, een kabel baan, een touwbrug en een uitkijkto ren. Sommige hutten staan op palen, andere hangen hoog in een boom.'' Bloks pronkstukken staan in Rijs- sen en in Rotterdam. „In Rijssen heb ik een boomhut gebouwd die hoog in de bomen rust, met een toegangstrap van cortenstaal met brede treden. Er is een touwbrug, een kabelbaan van 40 meter en een tweede platform. De hut is geïnspireerd op Villa Kakel bont, het huis van Pippi Langkous.'' Dankbaar Ook in Rotterdam hangt een boom hut op meer dan 3 meter hoog in de bomen. „Het is een hut met twee ver diepingen, met een touwbrug en een kabelbaan. De ouders en de kinderen waren zo dankbaar. Dat is erg leuk.'' Voor ouders speelt mee dat ze wil len dat hun kind minder achter de spelcomputer zit, zegt Blok. „Naar buiten in de natuur." Aan haar hut ten hangt wel een prijskaartje: de mi nimumprijs is 7000 euro, ze bouwt er veel voor 15.000 euro. Het maxi mum is 25.000 euro. ,,Acht jaar gele den heb ik een boomhut met een uit kijktoren gebouwd voor twee kinde ren in Noordwijk. Op verzoek van de kinderen heb ik dit voorjaar van de boomhut een zonneterras gemaakt voor hun moeder. Het was een ca deau voor haar verjaardag.'' woensdag 10 juni 2020 GO FOTO MARNIX SCHMIDT Peter van de Vusse Voor haar bouwsels gebruikt Antoinette Blok sloophout. - Antoinette Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11