m Feestjes op het strand aangepakt y Levend IJzendijke schrijft kersttoneelstuk in lockdown 7 DORPSFEEST ZAAMSLAG Ondanks corona gaat het Dorpsfeest in Zaamslag toch door. De organisatie heeft op het laatste moment een zogenaamde lockdowneditie voor elkaar gekregen. Net als zo veel andere evenementen ging er aanvankelijk een streep door het feest. In een kort tijdsbe stek is er een programma in elkaar gezet, zodat ook dit jaar een dorps feest gevierd wordt. Stond Zaamslag de laatste jaren medio juni steevast bol van de ac tiviteiten met sport, spel, muziek, vrijmarkt, eten en drinken, dit jaar zit dat er niet in. Daarom roept de organisatie de inwoners van Zaamslag op dit jaar vooral de groen-witte vlag van Zaamslag uit te hangen zodat iedereen kan zien dat er ook dit jaar een dorpsfeest is, al speelt het dorpsfeest zich met name binnenshuis af. Doorschuiven Bestuurslid Joris Rademakers was al helemaal klaar met het pro gramma voor het reguliere Dorps feest. Corona gooide roet in het eten. Uitstel betekent geen afstel, als het aan Rademakers ligt. ,,Dat schuiven we nu allemaal door naar het volgend jaar. De reden om nu toch wat te doen, is gewoon omdat we als bestuur niet stil konden zit ten. Anderhalve week geleden hebben we besloten toch wat te organiseren. Toen kwamen we op het idee van een lockdownversie van ons Dorpsfeest." Muziek wordt verzorgd door Woodworks. De Walcherse band speelt zaterdagavond in een privé- tuin die wordt aangekleed als de Bierentuin, waar normaliter de optredens zijn tijdens het Dorps feest. Vanwege de nog steeds gel dende maatregelen is het niet mo gelijk dat hier publiek komt kijken. Daarom zal het optreden die De reden om nu toch wat te doen, is dat we als bestuur niet stil kunnen zitten avond live gestreamd worden via de Facebookpagina van Wood works. Wie de muziek niet in de directe omgeving hoort, kan dus luisteren via de computer. Via de pagina is het ook mogelijk om ver zoeknummers aan te vragen. Borrelbox Samen met enkele ondernemers van het dorp is er een Dorpsfeest Lockdown Borrelbox samenge steld. De borrelbox is gevuld met biertjes, wijn, tapas en zoutjes en is te koop voor 17,50. De box is te bestellen via info@dorpsfeest- zaamslag.nl. Afhalen op zaterdag 13 juni bij VV Zaamslag, alleen met pin te betalen. Het spelletjeselement is er in de vorm van een fotopuzzeltocht op 12 en 13 juni. Op verschillende lo caties in het dorp komen posters te hangen. Er staat steeds een afbeel ding op de poster en een cijfer. De eerste letter van de afbeelding hoort bij het cijfer. Met de juiste combinatie kan er een zin gemaakt worden waarmee een prijs gewon nen kan worden. dorpsfeestzaamslag.nl IJZENDIJKE De doos met kerstspullen mag nog zeker een halfjaar op de zolder verstoffen. Toch richt in IJzendijke het vi zier zich al voorzichtig op het einde van het jaar. De stichting Levend IJzendijke heeft de lockdownperiode aangegrepen om te werken aan een nieuw kersttoneelstuk. Dat spelers en publiek de her inneringen aan de moeilijke beginmaanden van 2020 achter zich kunnen laten en een paar uur onbezorgd genieten. Dat hoopt Levend IJzendijke voor elkaar te krijgen met Bonestaak en de Wonderlamp. Het is een kerstpantomime, een Engelse theatervariant waarin sprook jes samensmelten en het pu bliek actief meedoet. Decem ber vorig jaar deed de stichting dat voor het eerst met Rood kapje en de drie biggetjes. De stichting hoopt dat rond de kerstdagen de opvolger ge speeld kan worden, onder de dan geldende protocollen rond het coronavirus. De benodigde subsidies zijn inmiddels aange vraagd, laat voorzitter Bert van Gelder weten. De spelersgroep komt binnenkort voor het eerst bij elkaar. Ria van Gelder-Pa fort produceert het toneelstuk. Wemeldinge Groepen feestende jongeren zorg den de zaterdag voor Pinksteren voor flinke overlast. Er werd volop alcohol gedronken, lawaai gemaakt en rommel achtergelaten op het strand. Daarnaast werd ook het co- ronabeleid overtreden. De jongeren zaten met veel te veel bij- en ook nog eens te dicht op elkaar. Het re gende die dag klachten. 'Ter plaatse feesten, alcoholge bruik en achterlaten van de nodige troep is voor mij reden om met spoed een plan van aanpak op te stellen, de handhaving aan te scher pen en te voorkomen dat een hope lijk mooie zomer wordt verknald door personen die zich niet houden Kapelle vindt dat het strandje primair bedoeld is voor de eigen inwoners aan de regels', aldus burgemeester Naterop. 'Ik doe dat samen met po litie, gemeente, boa's, maar zeker ook door middel van maatregelen in de preventieve sfeer.' Wat die maatregelen precies in- houden is nog niet duidelijk. Daar wordt nog aan gewerkt. Wel laat Naterop weten dat het hem menens is: 'In deze coronatijd hebben we primair te maken met de regels die we samen afgesproken hebben. Mensen die zich daaraan niet hou den moeten aangesproken worden en desnoods beboet.' Het gaat de burgemeester overi gens zeker niet alleen om de over treding van coronamaatregelen. 'Ook los van corona zijn de strand jes in Wemeldinge primair bedoeld voor de inwoners van de gemeente Kapelle en toeristen die op normale wijze willen recreëren. Excessen moeten worden uitgebannen zodat ook de leefbaarheid voor omwo nenden gegarandeerd kan worden. Daar gaan we ons de komende tijd voor inzetten.' dinsdag 9 juni 2020 VL Feest is dit jaar binnen met de vlag uit Guido van der Heijden Zaamslag - Quadrijden tijdens een eerdere editie van het dorpsfeest in Zaamslag. foto camile schelstraete -Joris Rademakers, bestuurslid Dorpsfeest Groepen feestende jongeren uit voornamelijk Yerseke, Kloetinge en Goes mogen het strandple- zier niet verpesten voor de inwo ners van Wemeldinge en Ka- pelle. Burgemeester Fons Nate- rop neemt daarom maatregelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56