Sloop oud Gamma-pand in Goes gestart; nieuwe Lidl opent begin 2021 Lewedorp: Leg afspraak nieuwe afrit A58 vast 6 Strandje Wemeldinge HQflNDERT In het pinksterweekend werd al een aantal bekeuringen uitgedeeld bij het Wemeldingse strand. Groe pen feestende jongeren veroor zaakten de zaterdag voor Pinkste ren flinke overlast. Er werd volop alcohol gedronken, lawaai ge maakt en rommel achtergelaten op het strand. Daarnaast werd ook het coronabeleid overtreden. De jon geren zaten met veel te veel bij- en ook nog eens te dicht op elkaar. Het regende die dag klachten. 'Ter plaatse feesten, alcoholge bruik en achterlaten van de nodige troep is voor mij reden om met spoed een plan van aanpak op te stellen, de handhaving aan te scherpen en te voorkomen dat een hopelijk mooie zomer wordt ver knald door personen die zich niet houden aan de regels', aldus bur gemeester Naterop. 'Ik doe dat sa men met politie, gemeente, BOA, maar zeker ook door middel van maatregelen in de preventieve sfeer'. Menens Wat die maatregelen precies in houden is nog niet duidelijk. Daar wordt nog aan gewerkt. Wel laat Naterop weten dat het hem me nens is: 'In deze coronatijd hebben we primair te maken met de regels die we samen afgesproken hebben. Mensen die zich daaraan niet hou den moeten aangesproken worden en desnoods beboet'. Excessen Het gaat de burgemeester overi gens zeker niet alleen om de over treding van coronamaatregelen. 'Ook los van corona zijn de strand jes in Wemeldinge primair be doeld voor de inwoners van de ge meente Kapelle en toeristen die op normale wijze willen recreëren. Excessen moeten worden uitge bannen zodat ook de leefbaarheid voor omwonenden gegarandeerd kan worden. Daar gaan we ons de komende tijd voor inzetten'. In het pinksterweekend heeft de gemeente Kapelle de parkeerplaats bij het Wemeldingse strand tijde lijk afgesloten. Omdat bleek dat veel jongeren met de auto uit om liggende dorpen en steden naar Wemeldinge waren gekomen. Na- terop: 'Om dat te ontmoedigen heb ik besloten om het parkeerterrein op de punt en bij restaurant Casco af te sluiten. Het alternatief was om het strand helemaal af te slui ten, maar daardoor zouden ook de goedwillende strandbezoekers uit Wemeldinge onnodig getroffen worden'. Tijdens die afsluiting werd een aantal bekeuringen uitgedeeld. Volgens de burgemeester was met verkeersborden 'verboden te par keren', dranghekken en linten dui delijk dat men daar niet mocht parkeren. Gebeurde dat toch, dan volgde een bon. ,,De nieuwe Lidl-winkel in Goes wordt een ruime winkel volgens de nieuwste Lidl-formule", laat een woordvoerder van de Duitse supermarktketen weten. ,,De win kel zal een divers assortiment krij gen met veel aandacht voor dag verse producten. Iedere maandag en donderdag hebben we de ge- bruikelijke non-foodaanbiedin- gen. Het assortiment zal vergelijk baar zijn met alle andere Lidl-win- kels in Nederland." Lidl zegt bij de bouw duurzaam heid hoog in het vaandel te heb ben: ,,Tijdens de verbouwing is er veel aandacht voor het gebruik van milieuvriendelijke en energiezui nige materialen. De winkel zal be schikken over honderd procent ledverlichting en wordt ook nog eens volledig aardgasvrij. Het afval wordt bovendien voor de volle De nieuwe Lidl in Goes wordt een ruime winkel volgens de nieuwste Lidl-formule honderd procent gescheiden." De plannen van Lidl om in de Marconistraat een nieuwe super markt te bouwen dateren al van begin 2018. De nieuwe supermarkt gaat niet ten koste van het al be staande Goese filiaal in De Spinne. Dat was destijds ook één van de voorwaarden van het Goese col lege om mee te werken aan een be stemmingsplanwijziging. ,,De nieuwe vestiging heeft geen con sequenties voor de andere winkel. Er komt dus gewoon een extra Lidl-winkel bij in Goes." Reuring De komst van een tweede Lidl in Goes veroorzaakte eerder al reu ring in supermarktland. Dirk en Aldi deden vorig jaar zelfs een op roep aan de gemeenteraad om de nieuwe vestiging niet toe te staan. Tevergeefs. In en rondom het Bevelandse dorp wordt gevreesd dat (bouw)verkeer voor het park straks voornamelijk de afslag bij Heinkenszand neemt en vervolgens via de Postweg en de Nieuw-Kraaijertsedijk richting het Waterpark rijdt. Pal langs Lewe- dorp. ,,Als dorpsraad baart ons dat ernstige zorgen", zegt voorzitter Ad Lijmbach. Daarom klom de dorpsvertegen woordiging in de pen. Ze schrijft aan de gemeente Middelburg (waar Waterpark Veerse Meer onder valt) dat ze zwart op wit wil zien dat er een nieuwe afslag aan de A58 bij Ar- nemuiden moet komen. Maar dat is niet alles. Alinea's uit plan schrappen De dorpsraad wil ook dat twee ali nea's uit het meest recente plan verdwijnen. Daar staat namelijk in dat de herontwikkeling van het park niet tot nieuwe verkeersknel punten leidt en dat het aantal par tijen dat hinder ondervindt van ge luid niet zal toenemen ten opzichte van het bestaande bestemmings plan. Die twee passages zouden ge bruikt kunnen worden als ontsnap pingsmogelijkheid, legt Lijmbach uit. ,,Wethouder Chris Simons van Middelburg ziet zo'n afslag bij Ar- nemuiden weliswaar als noodzake lijk, maar hij geeft ook aan dat die Als het park dan aangelegd wordt is nog maar de vraag of die nieuwe ontsluiting er komt hele procedure wellicht vijf tot tien jaar in beslag neemt. Terwijl het nieuwe bestemmingsplan volgend jaar wordt goedgekeurd zoals het er nu naar uitziet. Als het park dan aangelegd wordt is nog maar de vraag of die nieuwe ontsluiting er komt. Met die twee 'clausules' kun- nen ze er eventueel onder uit. Dat is misschien gemeen om te zeggen, maar zo lezen wij het." Zwaar belast Namens de dorpsraad pleit Lijm- bach er daarom voor dat een nieuwe afslag verplicht in de plan nen moet worden opgenomen. ,,En dat die parallel aangelegd moet worden met de herinrichting van het park." Lijmbach benadrukt dat de dorpsraad niet tegen het nieuwe park is. ,,Maar we willen er geen overlast van hebben. De route over de Nieuw-Kraaijertsedijk is nu al redelijk zwaar belast omdat het vrachtverkeer van McCain er ook overheen gaat." Steun Behalve de brief aan Middelburg schrijft de dorpsraad ook de ge- meenten Borsele en Goes aan. Om steun te vragen in de kwestie, zegt Lijmbach. Goes is ook als ontvanger We zijn niet tegen het nieuwe park. Maar we willen er geen overlast van hebben opgenomen omdat een gedeelte van de Nieuw-Kraaijertsedijk op Goes' grondgebied ligt. ,,Ten noor den van de A58", zegt Lijmbach. ,,We hopen dat zij ook inzien dat we een fatsoenlijke leefomgeving behouden en geen overlast krij - gen." dinsdag 9 juni 2020 Kapelle wil van overlast jongeren af ^55Eao®®I BB i >009®| tJS stoi»w»"|j T 7 De voormalige Gamma aan het Marconiplein in Goes maakt plaats voor een nieuwe supermarkt: Lidl. FOTO MARCELLE DAVIDSE Groepen feestende jongeren uit voornamelijk Yerseke, Kloetinge en Goes mogen het strandple- zier niet verpesten voor de inwo ners van Wemeldinge en Ka pelle. Burgemeester Fons Nate- rop neemt daarom maatregelen om dat te voorkomen en gaat, indien nodig, ook steviger hand haven. Willem Adriaansens Wemeldinge De sloop van de voormalige Gamma in Goes is begonnen. Het al ruim twee jaar leeg staande gebouw aan de Marco nistraat moet plaats maken voor een volledig nieuwe super markt. Lidl gaat op deze locatie namelijk een tweede Goese vestiging bouwen. Als alles vol gens plan verloopt opent die begin volgend jaar de deuren. Willem Adriaansens Goes -Woordvoerder Lidl Alleen de wens uitspreken is niet genoeg, dus leg vast dat er een nieuwe afrit aan de A58 bij Arnemuiden komt voor verkeer dat naar Waterpark Veerse Meer wil. Zodat de overlast voor Le- wedorp binnen de perken blijft. Michiel Bouwman Lewedorp -Ad Lijmbach, dorpsraad -Ad Lijmbach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51