iü 7 Lena Span (46) geeft vier keer per week strandyoga- lessen bij strandtent Corazon en is mede-eigenaresse van Zopuur binnen Kuuroord De Schouw. Voor haar eigen ontspanning surft ze. ,,Als de wind aantrekt is het alsof er iets aan gaat binnen mij." Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland Het was een va kantie om nooit te ver geten en be palend voor haar verdere leven. De eer ste keer dat Lena uit het Friese Stiens in Zeeland kwam, was een openbaring. ,,Ik ben opgegroeid op de boerderij. Tussen de zwart bonte koeien. Had een eigen pony, Troubadour. We gingen in die tijd wel op vakantie, maar dichtbij op campings. Gingen mijn ouders zonder dat ik het door had, tus sendoor even de koeien melken. Rond mijn 20e jaar ging ik met vrienden naar Zeeland. Koffie drinken bij het Surfcentrum op de Brouwersdam. Zo'n leuke plek daar. Ik ben er gaan werken, bleef er hangen en woon al jaren op Schouwen." Dat ze sportief is, bleek al in haar jeugd. Ze schaatste en zat in Friese selecties. ,,Ik ben lid van de Elfstedenvereniging. Mag hem dus rijden, mocht-ie er weer ko men. Als het ijs sterk is, begint het te kriebelen. Zoals in 2011. Toen ging de officiële net niet door. Ik heb toen met mijn broer, evenals een massa mensen de onofficiële tocht gereden." De basis van de belangstelling voor het menselijke lichaam legde Lena tijdens haar schaatsperiode. Ze had een ver zorger die het lichaam in de gaten hield en ook masseerde. ,,Dat in spireerde mij op iets latere leeftijd om zelf masseur te worden en la ter yogales te gaan geven. Achteraf merkte ik dat ik al van kneden hield. Eerst twee jaar bakker ge weest, daarna de opleiding tot massage en bewegingstherapeut gevolgd in Amsterdam. ,,Toen ik behoefte kreeg aan een vaste plek ben ik op Ellemeet gaan wonen. Ik geef nu onder de naam YogaLena 10 jaar les. Op het Plezier gecombineerd met uitdaging. Dat raakt aan alle vrijheid strand en in de kerk van Burgh- Haamstede en het dorpshuis op Ellemeet. Bij Kuuroord De Schouw, het oude ziekenhuis Schouwen, werk ik nu zo'n 18 jaar als kuurleider om detoxweken te begeleiden. Ik geef massages, tra ger en ademsessies en begeleid groepen met meditatie, yoga, dans en ademsessies. In mijn yo- galessen geef ik mensen een ge voel van inspanning en ontspan ning. En ik neem ze mee naar een gevoel van ruimte en diepe ont spanning. In mijn lessen komt de ademhaling aanbod, omdat een gezonde ademhaling en lekker in je lijf zitten samen gaan. Zeker in deze tijden is daar onder mensen veel behoefte aan." Vorige week begon Lena weer met de eerste lessen op het strand, in de buitenlucht. De onlineles- sen vanuit haar woonkamer in El- lemeet waren even wennen. Echte interactie met cursisten werkt bij yoga beter. Vanaf 5 juli gaan de lessen weer verder op de- oude voet. Op woensdag, donder dag, zaterdag en zondag leert le nige Lena mensen hun lichaam beter te kennen en gebruiken. Voor haar eigen ontspanning surft ze. ,,Ik doe aan golf-, kite- en foilsurfen. Die laatste is relatief nieuw, de ouderwetse vin onder het surfboard is erbij vervangen door een groot blad met vleugels. Gaat het board naar voren, dan til len die vleugels het board uit het water. Je glijdt dus letterlijk boven het oppervlak." Elke ochtend spiekt Lena eerst even op de web site Windfinder en bij de actuele waterdata (op de boei) van Rijks waterstaat. ,,Hoe hard het gaat waaien? De windrichting? Als die goed is, is het alsof er iets aangaat bij mij. Ik ga best extreem. Bij een dikke windkracht 8 word ik naar de golven toe getrokken. Lekker het water op. Plezier gecombi neerd met uitdaging. Dat raakt aan alle vrijheid." dinsdag 9 juni 2020 In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Lena Span. Gerrit van Loon Ellemeet aI De van oorsprong Friese Lena kwam op haar 20e voor het eerst naar Zeeland en woont nu al jaren op Schouwen. - Lena Span Vier keer per week geeft Lena yogales op het strand bij strandtent Corazon. FOTO'S ERNESTA VERBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50