O 0 Tennisclubs zoekende in combinatie-competitie Bouwense gaat naar Almere toe NAC in de gloria met transfer Van Hecke M ZEELAND 11 Voorjaars- en najaarscompetities in elkaar gevlochten Clubs en spelers moeten keuzes maken voor het nieuwe seizoen: zaterdag of zondag? Eén geluk: promotie en degradatie zijn niet aan de orde. HSV BSC Als alles meezit barst de tenniscompe- titie in september weer los. Uiteraard onder voorbehoud. De vraag is wel welke spelers en teams we daadwerke lijk binnen de lijnen gaan zien dit na jaar. Voor veel clubs is dat nog ondui delijk, blijkt uit een rondje langs de tennisvelden. In het weekend van 12 en 13 septem ber staat de start gepland van de KNLTB Competitie 2020, waarbij de verplaatste voorjaarscompetitie als het ware samengesmolten wordt met de najaarscompetitie. Voor deze aange paste competitie gelden dezelfde com petitiesoorten en klassenopbouw als bij de voorjaarscompetitie. Dat bete kent normaal gesproken dat Animo Terneuzen en Sjef Aardenburg de hoogste Zeeuwse vertegenwoordigers zijn, in de topklasse op zaterdag. De vraag is echter in hoeverre alle teams die normaliter in de traditioneel sterker bezette voorjaarscompetitie hadden gespeeld, nu ook in het najaar kunnen en willen spelen. De KNLTB haakte daar al op in door dit jaar zonder promotie en degradatie te spelen, zodat teams die niet kunnen of willen spelen hun teamrechten niet verliezen voor de competitie van 2021. Bij navraag bleek dat veel Zeeuwse teams momenteel nog in overleg zijn of en met welke spelers ze dit najaar gaan uitkomen. ,,We bekijken nog even of iedereen wil en beschikbaar is'', laat Jeroen Alliët namens Animo weten. MLTC laat al doorschemeren dat hun eerste zondag team niet in actie zal komen dit najaar. ,,In principe spelen we met het zater dagteam uit het voorjaar'', aldus Stijn Sprinkhuizen. ,,Daarbij kunnen we ook een beroep doen op Dmitri van Hoof, omdat het zondagteam niet doorgaat.'' Voor sommige spelers betekent het samenvallen van de competities ook dat ze een keuze moeten maken. Vol gens Marc Felius, die in het voorjaar op zaterdag voor De Schelde uitkomt en in het najaar bij Veere zou spelen, is dat een 'luxeprobleem'. Hij benadrukt vooral blij te zijn als er überhaupt ge speeld kan worden. ,,Voor veel mensen is het een reden om niet te spelen, maar ik wil gewoon wedstrijden spe len. Met of zonder promotie en degra datie, dat maakt me niet zoveel uit. Zelf spelen en op pad met het team vind ik belangrijker.'' De tennisclubs hebben nog tot 1 juli om hun teams op te geven voor de competitie, die zeven weekenden in beslag neemt. Ook de padelcompetitie, die op 25 mei van start zou zijn gaan, is naar het najaar verplaatst. GOES Voetballer Levi Bou wense uit Goes verkast naar Al mere City FC. De negentienja rige verdediger kwam de afge lopen zeven seizoenen uit voor Sparta Rotterdam. Hij ontpopte zich tot jeugdinternational en debuteerde in de hoofdmacht. Bouwense heeft bij Almere City FC, dat uitkomt in de Keu ken Kampioen Divisie, een con tract getekend op amateurbasis. ,,Het is de bedoeling dat ik de kans krijg bij het eerste. Het is voor mij nu tijd om door te bre ken. Ze gaan me helpen om het laatste stapje te maken.'' De Goesenaar kijkt met een goed gevoel terug op het afgelo pen voetbaljaar. De verdediger maakte veelvuldig minuten bij tweededivisionist Jong Sparta Rotterdam. ,,Ik begon het sei zoen op de bank. Ik knokte me vervolgens terug in de basis en ik was zelfs nog aanvoerder. Mijn overstap voelt dan ook echt als een beloning.'' De voormalig speler van J VOZ gaat zich bij Almere City FC in eerste instantie richten op een positie in het hart van de defen sie. ,,De club heeft de plannen die ze met me hebben uitgelegd met behulp van een Power- Point-presentatie. Het was een goed gesprek. Ze zien ook een middenvelder in me.'' Met Jeroen Rijsdijk als assis tent-trainer treft Bouwense bij zijn nieuwe werkgever een oude bekende. Rijsdijk was tot januari dit jaar hoofdtrainer van het be- loftenteam van Sparta Rotter dam. In het prinsdom kan Van Hecke, die in Breda een modaal salaris heeft, tien tot vijftien keer meer gaan verdienen. De belangen van de een- trale verdediger wor- den behartigd door Louis Laros en Patrick van Diemen. De oud profvoetballers zijn in dienst van spelersvakbond VVCS en doen de onderhandelingen namens Van Hecke. Een van de voorwaar den om te tekenen bij AS Monaco, is een verhuur aan FC Utrecht en niet Cercle Brugge dat een satel lietclub is van de Monegasken. Dat NAC met AS Monaco een financiële mogendheid heeft gevonden - de club is eigendom van een Russische miljardair - is een geschenk uit de hemel voor de eerstedivisionist. De transfersom die AS Monaco wil betalen, ligt immers zo'n anderhalf miljoen hoger euro dan de bieding van naar verluidt 750.000 euro die FC Utrecht deed. Via een omweg kan de bekerfinalist de twintigjarige Zeeuw alsnog verwelkomen als versterking van het komende seizoen. AS Monaco vindt het geen namelijk probleem om Van Hecke niet bij het eigen Belgische filiaal maar in de eredivisie zijn vlieg uren te laten maken. Of het transfergeld van Van Hecke deels geïnvesteerd wordt in de selectie, Van Hecke kan bij Monaco tien tot vijftien keer meer verdienen dan bij NAC Breda het spelersbudget van 2 miljoen euro zou vanwege de coronacrisis flink ver laagd worden, is geen uitgemaakte zaak. Met het aanstaande vertrek van Van Hecke houdt NAC met Nacho Monsalve, Roger Riera, Colin Rösler en de Vlissinger Gylermo Siereveld vier voorstoppers over. Aanvoerder Mon- salve mag echter vertrekken uit Breda en is net als vijf andere spelers voor een zachte prijs te koop op de transfer markt, terwijl Siereveld bij NAC onder 21 begint. Van Hecke had pas op 18 december in het bekerduel met Sparta Nijkerk zijn eerste basisplaats. Daarna speelde hij zich in recordtempo in de kijker van zo ongeveer de hele eredivisie. FC Utrecht en AZ zaten zelfs met NAC aan tafel, maar tot een akkoord kwam het nooit. Met AS Monaco wel. dinsdag 9 juni 2020 GO 3-3 Voetballer Rick van Drongelen (foto) uit Axel heeft gister avond met Hamburger SV wéér belang rijke punten laten liggen in de Tweede Bundesliga. Op eigen veld ein digde de derby tegen Holstein Kiel in 3-3 door een tegentref fer in blessure tijd. Door het gelijkspel blijft HSV op de derde plaats. 3! De Borsele Sloepoort Cup wil zijn 34ste editie dit jaar door laten gaan. De orga nisatie van het voetbaltoernooi in de voorberei ding weet al leen nog niet in welke vorm. Dat is besloten na de medede ling van de KNVB dat de bond beoogt de competities zoals gepland in medio sep tember te star ten. o a (0 Menno Kole Vlissingen De overgang van Jan Paul van Hecke van NAC naar AS Mo naco lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn. Wanneer de club uit de Franse Ligue 1 tege moet komt aan de wensen van het management van de voetballer ligt er een lucratief vijfjarig con tract klaar. Yadran Blanco Breda •jom «F- lecm* Stijn Sprink- huizen zal met MLTC naar 1 verwachting alleen met het zaterdagteam aantreden. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43