Overlijden duiker schokt Bredaas duikteam 8 ZEELAND BIG BROTHER OUD-DEELNEEMSTER BIANCA PLUNE Een ijsmachine, plantenkas, groentezaadjes, mondharmonica, een kaart van Zeeland en meel, heel veel meel. Bianca Plune uit Kamperland zou het allemaal meenemen in haar koffer als ze haar deelname aan 'Big Brother' over zou mogen doen. ,,Het was oersaai in dat huis en ik heb er echt honger geleden", zegt ze terugkijkend. ondag werd bekend dat het populaire reality- programma van RTL een doorstart gaat ma- ken. Big Brother werd eind vorige eeuw bedacht door John de Mol en kwam eind 1999 op de Nederlandse tv. In 2006 was de laatste editie van het pro gramma waarbij onbekende Ne derlanders ruim honderd dagen samen in een huis gezet werden en dag en nacht werden gevolgd door camera's. Plune deed mee aan de eerste editie die werd gewonnen door Bart Spring in 't Veld, maar waarin knuffelbeer Ruud een hoofdrol opeiste. Plune verbleef zelf 43 da gen in het huis, waarna ze inging op een aanbod om vrijwillig te vertrekken met een bedrag van 10.000 gulden. ,,Ik kreeg vanoch tend een berichtje van Ruud dat ze het weer gaan uitzenden", vertelt Plune. ,,Daar was ik wel verrast door. Het zal ongetwijfeld met an dere spelregels zijn. Wij wisten toen totaal niet waar we aan mee deden. Gelukkig waren er destijds nog geen sociale media, want dat maakt het nu wel erger denk ik." Moestuin De onverwachte comeback van Big Brother was gisteren meteen het gesprek van de dag in huize Plune. ,,Mijn dochter Dirkje (12) begon meteen al te fantaseren wat zij al lemaal zou meenemen als ze ach ter slot en grendel zou komen te zitten. Ik heb achteraf veel spijt ge had dat ik bepaalde dingen niet had meegenomen. Ik weet nog dat ik er veel honger heb geleden, nie mand weet dat meer en heeft dat echt meegekregen. We moesten destijds opdrachten doen waar mee we ons eten konden verdie nen, maar die opdrachten waren zo pittig dat we dagenlang smerig brood moesten eten. Ik zou nu ze- Gelukkig waren er destijds nog geen sociale media, want dat maakt het nu wel erger denk ik ker proberen een moestuin op te zetten. Toen deden ze dat ook, maar ze waren er veel te laat mee begonnen." Plune herinnert nog precies wat er destijds in haar koffer zat. ,,Ik had tubes verf meegenomen en het boek De Pest. Maar Martin (an dere BB-deelnemer) had zijn kof fer vol peuken gestopt, dus wij gingen steeds bij hem bietsen. Het huis stond elke dag blauw van de rook, in die tijd mocht dat nog op televisie." Zeewierijs Als Plune nu zou meedoen, zou ze het anders aanpakken. ,,Ik zou mijn hele koffer volstoppen met meel om taarten te kunnen bak ken. En een ijsmachine zou ik meenemen, waarmee ik bijzonder ijs kan maken van rozen, viooltjes of zeewier en dat dan verkopen vanuit het huis." Betekent dat dat ze zich weer gaat aanmelden? ,,Nu we het er zo over hebben begint het wel te kriebelen ja", zegt Plune. ,,Toen ik er destijds aan meedeed, was ik nog jong en onbezonnen. Ik ben nu heel druk met mijn Ezelhuis in Kamperland dus ik kan nu niet zo maar een paar maanden weg." ,,En je loopt toch ook wel schade op door zo'n programma. Ik kijk bijvoorbeeld altijd naar de grond. Ik zou mensen dus niet een-twee drie aanraden mee te doen. Je kunt iemand maken en breken in zo'n programma. Ik zie Ruud regelma tig en die heeft het er echt nog moeilijk mee. En Sabine is nu be zig met een boek. Voor haar is het ook vervelend om elke keer de zelfde filmpjes weer terug te moe ten zien. Dat begint nu vast ook weer door dit nieuws." Edine Wijnands Scherpenisse Hendriks vertelt dat zijn club met ontsteltenis zondag het bericht ontving dat Vermeeren onwel was geworden toen hij na afloop van een duik bij duiklocatie De Vuilnis belt in Scherpenisse uit het water kwam. ,,Hij was al op de trap, toen hij te rug viel. Vermoedelijk als gevolg van hartfalen. Er is meteen gepro beerd hem te reanimeren. Helaas, het heeft niet mogen baten." Hart voor de club Het is verschrikkelijk, zegt Hen driks. ,,Met Jan hebben we een fan tastisch lid van onze vereniging verloren. Een man die altijd voor ie dereen klaar stond. Een coach op wie je kon bouwen. Iemand op wie nooit tevergeefs een beroep werd gedaan. Zijn vrouw en kinderen en kleinkinderen stonden bij familie man Jan op nummer één. Maar Dusky kwam daar meteen achter aan. Hij deed alles voor de club." Vermeeren was een ervaren dui ker. ,,Duiken was zijn lust en zijn leven. Tijdens zijn vakanties be zocht hij talloze duikplaatsen over heel de wereld." Bril op, pak aan, flessen op de rug en het water in. ,,Hij vond het geweldig." Hij was onlangs met pensioen gegaan, had een duikreis met heel de familie geboekt naar Egypte. ,,Vanwege de coronacrisis ging zijn vakantie niet door." Vermeeren liet Duiken was zijn lust en zijn leven. Hij bezocht talloze duikplaatsen over heel de wereld zich er niet door uit het veld slaan. ,,Zo was hij niet. Jan stond heel po sitief in het leven. Besloot dan voor lopig maar dichter bij huis te dui ken." Vrijdagavond leidde hij als duik- coach nog een nachtclubduik bij Anna-Jacobapolder. Zondag volgde Tholen. Een duiklocatie. ,,Die wat ruwer is. Juist dat maakt de Vuilnis belt geliefd. Er is prachtig onderwa terleven te zien." Jan moet ervan hebben genoten. Hendriks: ,,Jan was geen gewoon lid. Hij was een waardevolle, liefde volle man. Een duikmaat die met zijn enthousiasme voor de club, voor de sport, anderen stimuleerde. Een rots in de branding. Boven, maar ook onder water. We gaan hem verschrikkelijk missen." dinsdag 9 juni 2020 'Echt honger geleden in dat huis' Oud-Big Brother-bewoonster Bianca Plune werkt tegenwoordig met ezels. archieffoto marcelle davidse Maurice Steketee Kamperland - Bianca Plune, oud-deelneemster Het plotselinge overlijden zon dag van duikcoach Jan Vermee- ren (65) uit Rijsbergen is als een klap aangekomen bij Duikteam Dusky uit Breda. ,,Jan was één van onze meest geliefde leden", aldus voorzitter Pieter Hendriks. Jan Vermeeren. FOTO DUIKTEAM - Pieter Hendriks, voorzitter Duikteam Dusky

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40