'Dit is niet democratisch' 4 Cafés blikken terug op eerste week horeca 'nieuwe stijl' Within Temptation en Danny Vera ook op Vestrock2021 WATERSCHAP COMMISSIE WIL SYSTEEM AFSCHAFFEN A Het humeur van Huib Labeur is een stuk beter nu hij bij café De Bommel in Middelburg weer gas ten over de vloer krijgt. „Natuur lijk ben ik qua omzet nog niet te vreden. Het blijft mondjesmaat, met die beperkingen. Maar dat komt ook door het wisselvallige weer. Dat is wel een beetje zuur. Mag je na maanden dicht en volop zon weer open, regent het. Toch ben ik blij dat we weer draaien. Je krijgt er weer zin in." Hoewel de meeste cafés i juni de deuren weer hebben geopend, zijn er ook veel nog gesloten. Vaak Met maximaal zeven man binnen en drie op het terras kan ik niet rendabel draaien kleinere kroegen, zoals café De Bure aan de Koningstraat in Goes. ,,Met maximaal zeven man bin nen en drie op het terras kan ik niet rendabel draaien", zegt eige naresse Dennie Kijzers. ,,Ga ik wel open, moet ik politieagentje spe len. En iemand die gedronken heeft naar huis sturen. Daar heb ik geen trek in." Naast café De Bure, De Pompe, Eric's Bar La Strada blijft ook Jack's voorlopig dicht. De Goese kroegen vrezen de torenhoge boe tes die ondernemers opgelegd krijgen als gasten de 1,5 meterregel niet naleven. Boetes die voor veel ondernemers de nekslag kunnen betekenen. ,,Het plezier vergaat je op deze manier", zegt Joey Aerts- sen van café Jack's. Aan het Bellamypark in Vlissin- gen heeft Frans Meijer de deuren van café De Concurrent wel ge opend. ,,Maar het is lastig", zegt Meijer. ,,Het spontane is er af. Daar moet je het als café toch van hebben. En het is lastig met die re geltjes. Ze zijn soms ook tegen strijdig. Dan krijg ik medewerkers van een windpark over de vloer. Die zijn geen familie, mogen niet samen zitten, maar werken en wonen wel samen." Ook Meijer baalt dat sommige gasten lak hebben aan de regels. In Goes moeten coronacoaches café- en terrasgangers wijzen op de re gels 'om het samen leuk te hou den', zegt burgemeester Margo Mulder. De coaches komen er na dat meerdere cafés de deuren ge sloten hielden uit angst voor boe tes. Want daar draaien de onder nemers voor op. ,,Toch delen we die boetes in Goes niet zomaar uit en moet het echt uit de hand lo pen", zegt burgemeester Mulder. Met coaches op straat durft Erik van de Linde van La Strada don derdag de deuren alsnog te ope nen. ,,Dit haalt de stress een beetje weg", zegt hij. Wanneer de coa ches daadwerkelijk aan de slag gaan, weet Mulder nog niet. Even min wie de rol gaat uitvoeren. De gemeente Goes gaat het plan - sa men met ondernemers en Ko ninklijke Horeca Nederland - ver der uitwerken. HULST Within Temptation, Danny Vera en The Darkness staan volgend jaar alsnog op Vestrock. Het festival heeft al een aantal grote namen op nieuw kunnen vastleggen. Vestrock kon dit jaar niet door gaan door de coronamaatrege len. Het festival zal nu plaats vinden op 4, 5 en 6 juni 2021. De organisatie liet al eerder weten zo veel mogelijk artiesten door te willen schuiven naar volgend jaar. Dat is al gelukt met de Zeeuwse publiekslieveling Danny Vera, de Nederlandse symfonische metalband Wit hin Temptation en de Britse glamrockband The Darkness. Het indrukwekkende lijstje met namen voor 2021 is nog langer: ook De Likt, Gavin James, Joe Buck, Maan, School is Cool, Suzan Freek, Ten Ti mes A Million, Tessa Dixson, Thumper, Dopebwoy, LIFE, Lu cas Steve, Noordkaap, S10, Snelle, Sports Team en Daith staan volgend jaar op het po dium van het Hulster festival. Er volgen voor 2021 ook nog nieuwe namen, omdat het pro gramma voor 2020 nog niet compleet was. Gekochte tickets voor dit jaar zijn volgend jaar geldig en kaar ten zijn ook te koop op vestrock.nl. „50PI11S is een paar jaar geleden met het ini tiatiefvoorstel gekomen om een commissie in te stellen. De commissie onderschrijft precies wat wij zeggen: het systeem is niet democratisch, dus stoppen ermee. Afgelo pen. Klaar uit", zegt Johan Hessing. „Dat hebben we ook breed uitgedragen en ik ben er toch wel trots op dat het nu is gelukt. De minister moet alleen nog de knoop door hakken, maar ik ga ervan uit dat zij het ad vies zal opvolgen." De vrees dat zonder geborgde ze tels de belangen van bijvoorbeeld de boeren onvoldoende zijn ver zekerd, deelt hij niet. „Kijk bij voorbeeld naar het CDA in ons waterschap: weetje hoeveel boeren daarin zitten? Of neem Partij voor Zeeland. Daar zitten ook boeren. Zij hebben dus eigenlijk een dubbele ver tegenwoordiging in het bestuur." „We hebben veel waardering voor de personen die zitting hebben in het alge meen bestuur namens de geborgde zetels. Hun kwaliteit en inbreng staan niet ter discussie. Het gaat me ook niet om de per sonen, maar om het systeem. Zij kunnen zich aansluiten bij een politieke partij en vervolgens kan de burger op basis van partijprogramma's bepalen wie er in het bestuur gaat zitten. Daar is een democratie voor." Volgende week zal Hessing het advies in de commissie be stuurlijke zaken aan de orde stellen. „Ik zal dan ook soPlus-kaartjes meenemen, zodat ik die kan uitde len aan de ze ven mensen van de ge borgde ze tels. Zij kunnen zich met een bij onze par tij in- schrij ven." dinsdag 9 juni 2020 i-JfltaJSk Bij café De Bommel in Middelburg zijn ze blij dat ze weer open mogen. foto dirk-jan gjeltema 'Spontane is er af met al die regeltjes' Van politieagentje spelen op het terras tot nauwelijks een cent verdienen. Zeeuwse kroegbazen kijken met ge mengde gevoelens terug op de eerste week horeca 'nieuwe stijl'. De angst dat gasten de regels aan hun laars lappen is groot. Want niet de gasten, maar de ondernemers draaien op voor de boetes. Die kunnen oplopen tot wel vier mille. In Goes moeten coronacoaches zorgen dat het publiek zich een beetje aan de regels houdt. En boetes uitblijven. Timo van de Kasteele Goes -Dennie Kijzers, café De Bure in Goes Within Temptation staat in 2021 alsnog op Vestrock. foto RAPHAEL DRENT Johan Hessing: ,,Het systeem is niet demo cratisch, dus stoppen ermee." foto camile schel- STRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36