Alcatraz Huiseigenaren meer kwijt aan waterschap, boeren minder Levend konijn in de glasbak gegooid Meer Zeeuwen laten zich testen op corona 2 WENDY WAGENMAKERS Column Het had zo mooi kunnen zijn. Een nieuwe weg voor Yer- seke, een tolvrije tunnel voor Zeeuws-Vlaanderen, een zak geld voor Middelburg: het kon al lemaal niet op. De Vlissingse stadsbestuurders mochten dan nog wel staan te stampvoeten over het wegblijven van de mariniers kazerne, in de rest van Zeeland wreef men gretig in de handen. Een waterstoffabriek, een tweede universiteit. De suikeroom van Se- rooskerke zinspeelde zelfs nog op een Chinees themapark. Wientjes vanaf zijn dromedaris, Zeeland krijgt misschien wel een heuse Rijksdienst ter compensa tie. Et voila: niet een, maar wel drie! Een beveiligde rechtbank, een extra beveiligde gevangenis en een expertisecentrum voor geor ganiseerde criminaliteit. Law and order in de Delta. En wat zeg je dan, Zeeland? kwaadheid, verontwaardiging. En terecht. Werkelijk niemand zit te wachten op tbs'ers in zijn achter tuin, dat moeten ze in Den Haag toch als geen ander weten. Alca- traz aan de Schelde, Zeeland als strafkolonie voor het zwaarste uit schot van het land: met deze 'ruimhartige compensatie' wordt ons toch al niet al te beste imago nog een stukje dieper de klei in ge stampt. Werkgelegenheid, amme- hoela. Nog maar zeven jaar gele den moest de rechtbank van Mid delburg fuseren met die van Breda, om kosten te besparen. Een van de redenen dat Zeeland de marinierskazerne zou krijgen. echte compensatie en dat is wan neer bajesklanten in opstand ko men. Ridouan Taghi die zijn advo caat erbij haalt, Willem Holleeder die een verklaring laat uitgaan dat ze dit écht niet pikken. Jamme rend dat ze alles willen doen, alles willen laten en overal naartoe wil len, MAAR NIET NAAR ZEE LAND. Het schijnt dat Haagse be windvoerders daar heel gevoelig voor zijn. Zeeland als strafkolonie voor het zwaarste uitschot van het land DE STELLING Vandaag: Ik kan niet wachten tot Big Brother weer op tv is Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Drugspand dicht op Smokkelhoek Fietsertje gewond bij ongeval Goes Roompot tegen voedselverspilling Huiseigenaren gaan vanaf volgend jaar naar verhouding meer betalen aan het waterschap. Boeren zijn juist een stuk minder kwijt. Eén keer in de vijf jaar moet het waterschapsbestuur bepalen hoe de belastingdruk wordt verdeeld tussen de diverse categorieën. Het gaat om het deel dat huishoudens moeten bijdragen aan alle kosten, met uitzondering van de zuivering van afvalwater. Op dit moment is dat bij waterschap Scheldestromen 30 procent. Voor het Zeeuwse waterschap geldt dat het tussen de 20 en 30 pro cent moet liggen. Onder bijzondere omstandigheden is verhoging tot maximaal 40 procent mogelijk. Het voorstel dat nu op tafel ligt, is om 30 procent aan te houden. Om dat de waarden van huizen, bedrij ven en agrarische gronden de afge lopen jaren zijn veranderd, wijzi gen toch de lasten voor de diverse categorieën. Huiseigenaren zijn 1,3 procent meer kwijt (gemiddeld 6 euro per huishouden). Daar komt de jaarlijkse verhoging van tarieven bovenop. Huurders gaan naar ver houding niet meer betalen. Voor boeren gaan de waterschapsbelas tingen 11 tot 13 procent omlaag. Dat komt, afhankelijk van de grootte van het bedrijf, neer op honderden euro's per jaar. Het dagelijks be stuur van het waterschap vindt dit te verdedigen, omdat boeren de af gelopen jaren hadden te maken met relatief forse stijgingen. De PvdA-fractie heeft in een ver klaring al haar ongenoegen uitge- De PvdA wil dat de gewone Zeeuwen minder hard worden aangeslagen -PvdA-fractie sproken over de plannen. Zij stelt dat huishoudens al jarenlang hun waterschapslasten zien stijgen. ,,De PvdA wil dat voor het eerst deze eeuw de gewone Zeeuwen minder hard worden aangeslagen. Daar hebben zij recht op." ZEELAND4 KOEWACHT Een konijn is afgelo pen weekend in de glasbak gegooid in Koewacht. Het diertje is er le vend uitgehaald, maar is uiteinde lijk alsnog bezweken. In de Berlaersstraat in Koewacht werd door omstanders een soort gemiauw vanuit de glasbak ge hoord, vertelt een woordvoerder van de politie. Er zat 'iets' levends in een zak, maar het lukte niet om die zak uit de glasbak te krijgen. De gemeente Terneuzen werd inge seind en er kwam iemand langs met een knijpstok. In eerste instantie werd er aan een kitten gedacht, maar er kwam een papieren zak uit de container waar een wit konijn in bleek te zit ten. Het diertje was sterk ver zwakt, hoe lang het in de container had gezeten, is niet bekend. De dierenambulance werd gebeld en na wat eten en drinken knapte het konijn op. Het knaagdier werd naar een opvanglocatie gebracht. Dierenambulance Zeeland laat in een update op Facebook weten dat het konijntje het uiteindelijk toch niet heeft gered. Wie meer weet over het dum pen van het konijn of iets heeft ge zien, kan zich melden bij de poli tie, via 0900-8844. Zeeland heeft afgelopen week 633 coronatests laten uitvoeren. Dat is maar een klein deel van de bijna 50.000 tests die landelijk werden gedaan, maar wel veel meer dan in de weken ervoor. De GGD'en in Nederland testen sinds 1 juni iedereen die klachten vertoont die passen bij het corona virus. Dat leidde landelijk tot een stormloop. In Zeeland viel het nogal mee: de GGD liet 633 mensen testen. Dat gebeurde vooral in de 'teststraten' van de ziekenhuizen Adrz (Goes) en ZorgSaam (Terneu zen). Wie daar niet heen kan, krijgt thuis bezoek van de GGD. De uit slag van veruit de meeste tests is negatief: afgelopen week werden in Zeeland zo'n vijftien nieuwe be smettingen gemeld. Duizend tests per dag De teststraat bij het ziekenhuis in Goes bestaat al anderhalve maand, maar wordt nu drie keer meer be zocht, meldt arts-microbioloog Bas Wintermans. Wat hem betreft kan het nog veel drukker worden. ,,We kunnen wel duizend testen per dag uitvoeren." Wie zich wil laten testen, kan bellen met 0800 1202. Een aanzien lijk deel van de bellers heeft andere vragen over corona. Daarvoor is een ander nummer, benadrukt de GGD: 0800 1351. PLATTELANDSBEWONERS durven elkaar vaker OP 6EDRA© AAN TE SPREKEN MUM VROUW HEEFT MERSEMS ©ELEZEM t>AT MAAIEM WEER MA© VAM HET RIVM dinsdag 9 juni 2020 Nee hoor, verklapte gezant Gevloek, dat klinkt er. Boosheid, Er is nog maar één kans op Reageer op pzc.nl Gisteren: Staatssecretaris Visser moet af treden 2820 stemmen KAPELLE Burgemeester Naterop van de gemeente Kapelle heeft gisteren een drugs pand in Kapelle gesloten. Het gaat om een loods aan de Kloosterpoort, op bedrijventerrein de Smokkelhoek. Daar werd op 14 mei bij een inval door de politie, een grote hoeveelheid softdrugs gevonden, vermoedelijk bedoeld voor verkoop. De gedwongen sluiting is gisteren ingegaan en geldt voor drie maanden. De eigenaar is hierover geïnformeerd. De Opiumwet geeft de burgemeester de be voegdheid om een drugspand te sluiten zodat klanten en dealers niet meer naar dit pand komen. Het afgelopen jaar is de politie meer dere malen in actie ge weest tegen criminele activiteiten op Kapelse bedrijventerrein. ARNEMUIDEN Een jong meisje is gister ochtend rond 08.10 uur op de Akkerlaan in Arne- muiden gewond geraakt. Het kind is vermoedelijk tegen de spiegel van een taxibusje aangereden en gevallen. Medisch perso neel van de rapid respon- der heeft het meisje on derzocht waarna ze met de ambulance naar het ziekenhuis is gebracht. Roompot Vakanties uit Goes gaat zijn overge bleven etenswaren aan bieden via de app Too Good To Go. Roompot verwacht zo 20.000 maaltijden per jaar te kunnen redden. Het gaat om groente, fruit, zuivel, vlees, tapas, chips, bor relhapjes en broodpro ducten die zijn overge bleven in de supermark ten en horeca van de va kantieparken. Parkgas- ten en omwonenden krij gen dagelijks overgeble ven producten via de Too Good To Go Magic Box of broodproducten via de Too Good To Go Brood Box aangeboden. Rolf Bosboom Middelburg GOES/TERNEUZEN De GGD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2