Hamilton weet dat hij impact 24 Jan de Jong deinst als interim-directeur van Kort Proces Depay terug op veld bij Lyon Feyenoord zet in op Diemers Mayonnade beste coach Sponsor Voetbal Jan de Jong (53) is nog geen jaar na zijn vertrek als algemeen directeur bij Feyenoord terug in de wereld die hij zo plotsklaps verliet. Namens de Eredivisie CV vecht hij om het betaald voetbal door de crisis te leiden. ,,We moeten vaker met één standpunt naar buiten komen.'' Sportgala gaat niet door Quote van de dag 'Overal waar ik kom, vragen ze me naar hem. Maar in Duitsland wordt hij verguisd.' Memphis Depay (26, foto) is gisteren na een lang revalidatietraject weer bij zijn Franse club Olympique Lyon aangesloten. De Franse competitie is beëindigd, maar Lyon zit nog in de Champions League. De ploeg van trainer Rudi Garcia won eind februari het eerste duel met Juventus in de achtste fi nales met 1-0. Depay scheurde op 15 decem ber in de competitiewedstrijd tegen Stade Rennes de voorste kruisband van zijn lin kerknie. Mark Diemers moet de eerste aankoop wor den van Feyenoord. De 26-jarige middenvel der van Fortuna Sittard weet dat de Rotter damse club hem voor de neus van FC Gro ningen wil wegkapen. Dick Advocaat raakte gecharmeerd van Diemers in de ontmoetin gen van Feyenoord met Fortuna. Bondscoach Emmanuel Mayonnade (36, foto) van de Nederlandse handbalsters is ge kozen tot beste coach van een vrouwenteam in de Champions League van afgelopen sei zoen. Mayonnade bereikte met zijn club Metz Handball de Final Four van de hoogste Europese clubcompetitie. Hij leidde eind vorig jaar de handbalsters van Oranje naar de wereldtitel. 23.000 stemmen kwamen binnen via de online-verkiezing. Als interim-directeur van de Ere divisie CV is Jan de Jong nadruk kelijk betrokken bij de reddings operatie van het Nederlandse be taald voetbal. De Jong is optimis tisch gestemd. ,,Goed contact met de burgemeesters krijgen, dat is de volgende stap die we zetten.'' De Jong: „Jazeker. De nieuwe com petitie zal in Nederland hoe dan ook niet voor 1 september van start gaan. Maar AZ, pSv en Willem II zullen in augustus mogelijk wel voorrondes moeten spelen voor de Champions League en de Europa League. Dat gaat vermoedelijk maar over één duel. De UEFA zal waarschijnlijk loten welke club er thuis mag spelen. Spelen 'we' thuis, dan hebben we toestem ming nodig van onze burgemees ters. Geven ze die toestemming niet, dan moeten de Nederlandse clubs uit spelen. Dus is het nu be langrijk dat we met de burgemees ters op één lijn zitten, zodat we thuis kunnen spelen als die kans zich voordoet. We hebben al met alle burgemeester gesproken.'' ,,Zeker. Dat blijft natuurlijk een groot punt van zorg. Het is één van de punten die wij hebben uitge werkt in ons plan richting Den Haag. Geen publiek betekent geen inkomsten. De televisiegelden zijn natuurlijk belangrijk, maar niet zoals in Engeland waar Aston Villa zo'n 135 miljoen euro ontvangt. Feyenoord heeft bijvoorbeeld een begroting van rond de 65 miljoen euro en krijgt 7,5 miljoen euro uit televisiegelden. Dat is een mooi bedrag, maar wel een klein deel van de begroting. De recettes zijn in dit land veel belangrijker. Die vallen weg. Ook de topclubs AZ, Feyenoord en PSV dingen daarom waarschijnlijk mee naar staats steun in de vorm van een beperkte lening. Zij krijgen echter geen voorlopige uitkering die andere clubs wel krijgen. Ajax dingt hele maal niet mee als de club komend seizoen gewoon Champions League speelt. Is dat niet het geval, dan ontstaat er ook voor Ajax een andere situatie.'' ,,Het Nederlandse voetbal heeft steun nodig van de overheid. Het maximale bedrag waar we over praten is 140 miljoen. Dat is als we een heel jaar zonder publiek spe len. Maar bij elke speelronde die wél gespeeld kan worden met pu bliek in de stadions, gaat daar zo'n 5 tot 7 miljoen euro vanaf. En dan moeten de wedstrijden wel op te levisie worden uitgezonden.'' ,,De 400 miljoen euro was het ant woord op de vraag van minister Martin van Rijn hoe groot de schade voor het voetbal zou kun- Op races in zijn Mercedes moet hij nog even wachten, maar ook naast het asfalt kiest Lewis Hamilton zo zijn 'battles'. Zijn nieuwste vijand: standbeelden van mensen met ras- cistische achtergrond. Actievoer ders in Bristol trokken zondag sla venhandelaar Edward Colston van zijn sokkel en als het aan Hamilton ligt, blijft het daar niet bij. ,,Ons land eerde een man die Afrikaanse slaven verkocht! Welk standbeeld volgt?'', zo riep Hamilton op via zijn Instagrampagina. Een boodschap geadresseerd aan 16,5 miljoen vol gers, cijfers waar politici wereld wijd van gaan watertanden. Hamilton is in de eerste plaats Formule 1-coureur, maar als een van 's werelds populairste en be kendste sporters heeft hij een gi gantisch podium. En hij schroomt niet om dat podium in te zetten voor zaken waar hij zich naast racen om bekommert. Na de geweldda dige dood van George Floyd sprak de donkere coureur meteen hardop uit dat hij zich eraan ergerde dat het zo stil bleef vanuit de Formule 1, een nog altijd door voornamelijk blanken gedomineerde sport. ,,Sommigen van jullie zijn de groot ste sterren, maar houden je mond na dit onrecht. Ik heb het gevoel dat ik alleen sta, had gedacht dat jullie je uit zouden spreken. Maar ik weet wie jullie zijn.'' Zo stond hij niet alleen stil bij de gewelddadige dood van Floyd, maar op bijzonder kritische wijze durfde hij met een sneer naar zijn directe collega's ook het onderliggende probleem te benoemen. En warem pel, binnen nog geen 24 uur spra ken coureurs als Daniel Ricciardo, Carlos Sainz, Lando Norris, George Russell, Charles Leclerc en Nico Rosberg zich uit over racisme. Het jaarlijkse sportgala gaat dit jaar niet door. Volgens de organisatoren, sportkoepel NOC*NSF en omroep NOS, is er door het coronavirus geen sprake van een volwaardig sportjaar. ,,Er zijn nu al te veel sporten en toernooien afgelast of uitgesteld. Ook be staat er nog veel onzekerheid over de rest van het (sport)jaar'', lieten de twee organi saties weten. Het jaarlijkse evenement is een jaar doorgeschoven naar 2021. De geleverde topprestaties uit 2020 tellen nu mee voor de sportverkiezingen van 2021. dinsdag 9 juni 2020 GO VOETBAL VOETBAL HANDBAL Het proces tegen voorma lig atletiekbaas Lamine Diack is gisteren ge start in Parijs. De 87-jarige Senegalees staat terecht voor fraude en corruptie in zijn tijd als voorzit ter van de IAAF van 1999 tot 2015. De Poolse schoenenfabri kant CCC haakt na dit seizoen af als hoofdsponsor van de wieler ploeg. Bij CCC rijdt onder meer de Belgi sche kopman Greg van Aver- maet (34, foto). 'Moeten meer Mikos Gouka Zeist Goed contact met de burgemees ters, zegt u? Ze moeten alleen maar toestem ming geven voor een wedstrijd zonder publiek? Het ging eerst over 400 miljoen, toen over 190 miljoen, daarna 150 miljoen en uiteindelijk stond er 140 miljoen euro in het rapport. Waar kwam die 400 miljoen schade die Eric Gudde namens Jan de Jong, interim-directeur van de Eredivisie CV: ,,Ik ben dankbaar dat de clubs collectief voor mij hebben gekozen om in deze crisissituatie te helpen.'' FOTO SHODY CAREMAN de KNVB aanvankelijk noemde vandaan? Weinig topsporters zijn zo uitge sproken als Lewis Hamilton (35). Nu roert de zesvoudig Formule 1-kampioen zich opnieuw in een kwestie die hem raakt: racisme. En met al die miljoenen volgers op sociale media beseft hij dat zijn stem impact heeft. Arjan Schouten Rotterdam Kylian Mbappé is op dit mo ment de duur ste voetballer. Volgens onder zoekers van CIES Football Observatory is de 21-jarige aanvaller van PSG 260 mil joen waard. NOC*NSF —Oud-ploegleider Rudy Pe- venage vindt dat Jan Ullrich een tweede kans verdient

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24