©NDERNEMER Lisk Center Utrecht: welkom in de blockchain-werkplaats De kansen voor onder nemers op TikTok 'Internet was in begin tijd lastig en weinig gebruiksvriendelijk' DELTA deondernemer.nl Meer balans. Daar gaan wij voor. KANS 1 KANS 2 KANS 3 Ondernemers, wakker worden: blockchain komt er nu snel aan Ondernemers doen er goed aan alvast te experimenteren met blockchain om er klaar voor te zijn wanneer de technologie doorbreekt. Dat is de overtuiging van Jurre Machielsen van Blockchain Promotie en mede-initiatiefnemer van het Lisk Center Utrecht (LCU). Het LCU is een zeer laagdrem pelige co-werkplek in de innovatiehub Jaarbeurs Innovation Mile (JIM) waar alle ondernemers welkom zijn die kennis en ervaring willen opdoen op het gebied van blockchain. „Binnen twee jaar vallen alle puzzel-stukjes op hun plek voor de doorbraak van blockchain. Dan is er veel ervaring opgedaan, zijn de proto collen en standaarden vastgesteld en komen de tools voor het maken en gebruiken van blockchain-applicaties breed beschikbaar. Daarom is nu het moment om te gaan experimenteren. Dat geldt voor elk bedrijf dat wil inno veren, niet alleen voor high-tech start ups." Machielsen maakt de vergelijking met het World Wide Web. Internet was in de begintijd technisch lastig, weinig gebruiksvriendelijk en zonder veel nuttige toepassingsmogelijkheden. Dat veranderde met de komst van de browser, breedbandverbindingen en standaard-toepassingen als Wordpress voor het bouwen van websites. Om in Nederland de doorbraak van blockchain te versnellen, heeft Machielsen met twee partners vanuit de open source gedachte samen met Lisk het LCU opgezet. Het concept heeft navolging gevonden in Berlijn en Tokio. Onder-nemers en soft- wareontwikkelaars kunnen een werkplek gebruiken om te experimenteren, kennis te delen en mee te doen aan het ontwik kelen van praktische toepassingen voor iedereen. Het open source-uitgangspunt sluit aan op de visie van Lisk, de hoofd sponsor en naamgever van het LCU. Lisk is een blockchain-applicatieplatform dat blockchain toegankelijk maakt voor iedereen. ,,Lisk is een interessante speler omdat het de basiselementen voor block- chain bouwt, zoals ontwikkeltools, crypto- currency wallets en een levendige gebrui- kerscommunity. Het team zit in Duitsland, lekker dichtbij. De technologie is echt gericht op de gebruiker. Het platform werkt op basis van JavaScript, wereldwijd de meest gebruikte programmeertaal." O Wat blockchain is DELTA Puur Zeeuws Groen is 100% groene stroom die volledig in Zeeland wordt opgewekt. Bijvoorbeeld door de zonnedaken van tientallen Zeeuwse bedrijven. Vanaf nu krijgt u daar van ons standaard groen gas bij. Een mix van biogas en C02-gecompenseerd gas waarmee u ook nog een bijdrage levert aan het behoud van de Zeeuwse natuur. In één klap volledig duurzame energie op de zaak! deltaenergie.nl/zakelijk/groengas volg ons op nraoQfi) I DA Vereniging van J 1 F I B H| V D W makelaars en taxateurs Specialist bedrijfsmatig Met ruim 800 miljoen gebruikers, waarvan 3,5 Nederlanders, is TikTok een snel groeiend platform. Kansen voor onderne mers, legt social media-expert Debra van der Heide uit. Is jouw doelgroep Generatie Z, geboren tussen 2000 en 2012? Dan is TikTok het platform om zichtbaar te zijn. 90 procent van de gebruikers is er elke dag actief. Wie zich nu verdiept in TikTok loopt voor op de concurrentie, die straks achter het net vist. Het algoritme is nu nog redelijk simpel waardoor viraal gaan voor iedereen mogelijk is. Experimen teer met het platform. Veel grote Instagrammers waren destijds ook early adapters. TikTok is een geweldige bron van inspiratie. Misschien zijn er soortgelijke bedrijven als die van jou die al wel bezig zijn op TikTok. Bekijk verschillende accounts voor nieuwe content inspiratie, al dan niet voor je eigen TikTok-account. Ook goed voor Instagram en Facebook. Scan de QR-code om de gehele blog met alle tips van Debra van der Heide te lezen op deondernemer.nl Dit artikel kwam tot stand in samen werking met het Lisk Center Utrecht (LCU). Meer informatie: liskcenter.io Blockchain is geen bedrijf en het is geen app. Het is een geheel nieuwe manier om data op online op te slaan. Een blockchain is een openbaar register waarvan bij wijzigingen identieke kopiën op verschil lende plekken steeds tegelijk worden opgeslagen. Door de decentrale wijze van opslaan kan er geen komma in de his torie van het register worden gewijzigd zonder dat het door het netwerk wordt opgemerkt, ongeldig gemaakt en afgewezen. Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21