Compensatieplan op sociale media verguisd ■>J ZEELAND 3 KAZERNE I mm 9 Dat is waar wij ons nu op richten", zegt Van der Velde. De commissaris van de koning houdt even wijselijk zijn mond. Ondertussen kookt het bij Zeeuwse politici. Raadsleden in Vlissingen en leden van Provinciale Staten zijn zonder uitzondering 'verbaasd', 'geschokt' en 'verbolgen' over de nieuwste ontwikkelingen, blijkt uit een rondgang. Maar ze willen netjes blijven. Eerst maar eens afwachten waar Wientjes straks mee komt, klinkt het una niem. Zelfs over wat op sociale me dia law-Delta is gaan heten, vellen ze geen oordeel. Maar de rondgang leert ook dat een meerderheid van Provinciale Staten met een extra kritische blik naar het compensatiepakket zal kij ken. ,,Nou, met deze wetenschap, mag dat inderdaad wel heel erg ruimhartig zijn", snoeft Hannie Kool-Blokland van het CDA. De VVD staat er net zo in. ,,Door wat er nu weer gebeurt en naar buiten komt, vind ik dat die ruimhartig- heid nog een bijzondere dimensie krijgt", schampert Kees Bierens. Alleen Jan Henk Verburg van de Christenunie durft iets verder te gaan. ,,Bij de kazerne ging het over 1800 tot 2000 banen, plus nieuwe gezinnen. Juist dat vinden we voor Zeeland heel belangrijk. Het pakket dat nu geschetst wordt, heeft nog niet die omvang. Veel meer kan ik niet zeggen." Vertrouwen Of het gesprek met Knops en Wientjes vandaag lang duurt? Daar laat Gedeputeerde Van der Velde zich niet over uit. ,,Ik heb er ver trouwen in dat zij serieus in het proces zitten. Of ik vertrouwen heb in het pakket, dat zal in de komende periode moeten blijken. Want wij kennen de inhoud van het com pensatiepakket niet. Ik ben echt be nieuwd wat op tafel komt." Het is nog steeds de bedoeling dat Provinciale Staten eind juni een besluit nemen over het compensa tiepakket waarmee Wientjes komt. Zeeland krijgt mogelijk een bevei ligde rechtbank, een extra bevei ligde inrichting en een expertise centrum voor georganiseerde cri minaliteit, lekte vrijdag uit. Op so ciale media worden de ideeën afge serveerd. ,,Alcatraz in de Delta", schampert Andre Verschoor op de Facebookpagina van de PZC. Het is dit weekend slechts één van de meer dan 300 reacties, bijna alle maal negatief. ,,Hè? Een betonnen muurtje in de reeds bestaande gevangenis en een kelder in de reeds bestaande recht bank. Serieus?", reageert Richard van Renswoude verbaasd. ,,Dat ze al op zoek was klopt niet, maar dit accepteren nog veel minder." Dat vindt Willem van Herpen juist niet. ,,Als het om een EBI gaat voor 250 gedetineerden levert dit ongeveer 500 directe banen op. Ik heb vroeger in de EBI De Schie ge werkt." Maar hij is zo ongeveer de enige die positief is. ,,Van alle onverwachte konijnen die uit een hoed zouden kunnen komen, is dit wel het meest onver- Ik ben bang dat die veroordeelden niet naar de gevangenis in Zeeland willen. En dan? wachte", aldus Johan Geerse .,,Fan- tastisch. Eindelijk krijgt Zeeland zijn eigen Extra Beveiligde Inrich ting, waar we al jaren in stilte op hoopten. En niet te vergeten een expertisecentrum voor de georga niseerde misdaad, ook daar hebben we hier heel erg gebrek aan. Plus een rechtbank, super. Met recht een law delta! Nu gaat het echt goed ko men met Zeeland. Chapeau Ber nard!" Ad van Broekhoven kan er ook met zijn pet niet bij. ,,Dit wil dus echt helemaal niemand!" Sandra Hinneman hoopt dan ook niet 'dat de provincie dit accepteert'. ,,Wat een lachertje zeg." Dat vindt Jacq de Smet ook. Op Twitter zegt zij: ,,Wauw! Dus wij krijgen in ruil ex tra criminelen." Xander Koppelmans bekijkt het op Facebook met een vleugje hu mor. ,,Ik ben bang dat die veroor deelden niet naar de gevangenis in Zeeland willen. En dan?" Peter en Rianne Schipper leggen de vinger op een andere zere plek: ,,Wat heeft Vlissingen daar nu aan? Maak er een groot vakantiepark van, dat trekt tenminste toeristen en knap de stad op en zorg dat alle winkelpanden gevuld zijn." Oud-politicus en Vlissinger Wim Hirdes op Twitter: ,,Vlissin- gen heeft de afspraak en toezeggin gen van het kabinet dat er ruimhar tig en een stevige financiële com pensatie zal volgen, voor de stad Vlissingen, het lijstje wat nu be kend is, is niet erg ruimhartig na deze contractbreuk het niet nako men van de bouw van de mari nierskazerne." maandag 8 juni 2020 politiek kookt van woede - Staatssecretaris Raymond Knops van Binnenlandse Zaken (mid den) en Bernard Wientjes (rechts) praten vandaag in Middelburg onder meer met commissaris van de koning Han Polman over de compensatie voor de marinierskazerne. foto bart maat anp Op sociale media maken Zeeu wen gehakt van het gelekte compensatieplan voor de mari nierskazerne. Op een enkeling na, reageert niemand positief. Mensen noemen het plan 'een lachertje'. ,,Dit wil dus echt hele maal niemand." Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31