Het beroemde bier van Barend is weer terug Zeeland heeft er een ster bij. Op z'n verjaardag won Dax Hovius (15) uit Kapelle vrijdag de finale van The Voice Kids. Dat heeft hij geweten. „Toen we 's nachts thuiskwamen, hing er al een groot spandoek voor het huis en stond de tuin vol met vrienden.'' Het is zaterdag een ko men en gaan van mensen in huize Ho vius. Vrienden, fami lie en bekenden ko men allemaal even laten weten hoe trots ze zijn op Dax. Om nog maar te zwijgen over alle media die iets van de talentvolle zanger en gitarist willen. Zijn telefoon stroomt vol met berichten. ,,De vorige keren, als ik een ronde ver der was, lukte het me nog om ie dereen een berichtje terug te stu ren'', vertelt de jonge Kapellenaar. ,,Maar nu is het echt ontploft. Er is geen beginnen meer aan.'' De kersverse winnaar van The Voice Kids laat het allemaal gela ten over zich heenkomen. Hij is ook wel een beetje moe, want het was een kort nachtje. De vrienden die bij thuiskomst - in de stro mende regen - in de tuin stonden, zijn natuurlijk niet meteen naar huis gestuurd. Er is nog een klein feestje gevierd. ,,Ik sliep pas om half 5'', zegt Dax. In de keuken maakt Jon Hersel- man een praatje met zijn ouders. De wethouder stond al voor de vierde keer met bloemen voor de We hebben Emma Heesters al geboekt en zouden het leuk vinden als je met haar een duetje wil doen deur. Elke keer als z'n talentvolle dorpsgenoot een ronde verder kwam in The Voice stond Hersel- man de volgende dag met een rui kertje op de stoep. ,,Maar ik zie Dax nu voor het eerst'', zegt hij la chend. ,,Want alle vorige keren lag hij nog te stinken in z'n bed.'' Moeder Kim: ,,Ja, dan is hij toch gewoon een tiener.'' De wethouder grijpt meteen z'n kans om Dax te strikken voor 12 september, als (onder voorbe houd) met allerlei activiteiten wordt gevierd dat de gemeente Kapelle vijftig jaar bestaat. ,,We hebben Emma Heesters al geboekt en zouden het leuk vinden als je met haar een duetje wil doen. Dan kunnen we je meteen ook nog even in het zonnetje zetten. Zie je dat zitten?'' Dax, doodnuchter: ,,Ja, hoor. Dat wil ik wel.'' Prominent in de woonkamer staat de grote cheque die duidelijk maakt dat de jonge muzikant een studiebeurs van 25.000 euro heeft gewonnen. Het brengt het gesprek op zijn toekomst. Want wat als Dax over een jaar zijn mavo-di ploma heeft gehaald? ,,Ik zou zelf heel graag naar de Herman Brood Academie in Utrecht willen'', ver telt hij, maar ik ben daar nog niet helemaal uit. Moeder Kim legt uit dat ze haar zoon, die dan net 16 jaar is geworden, nog best jong vindt om op kamers te gaan in Utrecht. ,,De muziek-havo in Rotterdam kan misschien een mooie tussen stap zijn.'' Voorlopig gaat Dax gewoon lek ker genieten van alles wat er over hem heen komt. ,,Ik heb geen idee waar ik allemaal voor gevraagd ga worden'', zegt hij. ,,Maar ik weet wel dat ik dicht bij mezelf ga blij ven en geen 'ja' ga zeggen tegen dingen waar ik eigenlijk niet ach ter sta.'' Dat hij muzikale dingen gaat doen met Sanne Hans, zijn coach in The Voice, is een zekerheid. De zangeres van Miss Montreal riep tijdens de finale enthousiast dat ze Dax het podium mee op gaat sleu ren. ,,Dat gaat ook echt gebeuren'', weet Dax. ,,Zij is niet iemand die haar pupil na afloop van het pro gramma links laat liggen. We gaan samen dingen doen en daar heb ik veel zin in.'' It I maandag 8 juni 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND6 Wethouder Jon Herselman feliciteert The Voice Kids-winnaar Dax Hovius. fotos johan van der heijden ''s Nachts stond de tuin al vol vrienden' Rob Paardekam Kapelle - Jon Herselman, wethouder Kapelle Dax krijgt met het winnen van The Voice een studiebeurs van 25.000 euro. j Kijk op de site bij /video Dax winnaar The Voice Kids 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29