€34?° Nog een online show van Di-rect HET fkw 'CONCERT Het BOWIE concert MEDIA CULTUUR 23 Voor het eerst in bijna drie maanden was in de Ziggo Dome zaterdag weer een concert. Niet voor 17.000 fans, zoals normaal, maar voor dertig mensen. ,,De blijdschap dat we weer open mogen, overheerst." 20% Er dwarrelt nog een ver dwaald stukje confetti naar beneden. Van het Holland Zingt Hazes- concert op 8 maart ver moedelijk. Want na die show brak in de Ziggo Dome een concertloze periode van bijna drie volledige maanden aan. Optredens van onder anderen Dua Lipa, Queen en Gregory Porter gingen niet door. Het bleef stil, donker en koud in de grootste concertzaal van Nederland. Tot zaterdagochtend. 30 Fans Only heet de formule die past bij de meest actuele coronavoorschriften van de overheid, waarbij theaters weer zeer beperkt open mogen. Radiostation Veronica heeft de zaal voor ver schillende miniconcerten ge huurd voor telkens dertig prijs winnaars. Onder anderen Danny Vera, Alain Clark en Kensington treden op. Even na twaalven komen de eer ste - 'Gefaseerd. Niet te dicht bij elkaar lopen!' - de verder schreeuwend lege arena binnen. De hernieuwde activiteit in de grote zaal maakt meer los dan de achter geble ven snip pers papier. Ondanks de aanblik van de zee aan onbemande stoeltjes op de tribunes, de gesloten bars en de strikte looproutes langs de toiletten, is zaaldirecteur Danny Damman in montere stemming geraakt „Natuurlijk, concerten maken nu een dubbel gevoel los. Je wilt elkaar na al die tijd het liefst omhelzen. Dat dat niet kan, maakt je al bij binnen komst bewust van de omstandighe den. Maar de blijdschap dat we weer open mogen overheerst. Dit is het eerste lichtpuntje in een lange, don kere tunnel.'' De aanblik vanaf de eerste ring van de arena - onder normale omstan digheden goed voor 17.000 concert gangers - is enigszins surrealistisch. Op de vloer zijn vijftien cirkels gete kend. Daarin tweepersoonszitbank jes of losse stoelen. Wie tot het zelfde huishouden behoort, kruipt tegen elkaar aan. Twee zussen uit Al melo schuiven hun stoeltjes keurig naar de uiteinden van hun wit om lijnde territorium. Krukje Op het provisorische podium - ta pijtje op de vloer, krukje voor de ar tiest-stemt Danny Vera zijn gitaar. Het eerste grapje over de onwennige situatie, 'Hier heb ik normaal ge sproken iemand voor, maar dat laat het budget niet meer toe', is snel ge maakt. De zanger - die het jaar 2019 naar zijn hand zette met de geboorte van klassieker Rollercoaster- is ook al goed geluimd. „Heerlijk weer eens ergens anders te spelen dan in mijn huiskamer of de studio'', merkt hij op. Het gaat allemaal niet vanzelf in de galmende leegte van een mega- zaal. Meezingen? Dat durven de der tig fans niet uit volle borst. En Vera moedigt zijn publiek aan vooral te rug te praten als hij tussen de liedjes door iets zegt. „Anders is het wel héél stil, hè.'' Toch is de muzikant na afloop Heerlijk om weer eens ergens anders te spelen dan in mijn huiskamer vooral opgetogen over zijn rentree voor een ademend publiek. ,,Het is toch een ander soort adrenaline. Ik voelde het meteen weer aan mijn stem. Die had ik ook al lang niet meer gebruikt om meer dan vijf liedjes achter elkaar te zingen. De setting kaal? Ik probeerde me voor te stellen dat ik in een nachtclub speelde. Ik fantaseerde de tafeltjes en de drank er gewoon bij.'' Gedetailleerd protocol Directeur Damman spreekt van 'een eerste mini-stapje in de goede rich ting'. Hij heeft een gedetailleerd protocol opgesteld voor een herope ning van zijn arena als 'coronaproof' concertlocatie. Volgens zijn bereke ningen is er dan plek voor bijna drie duizend bezoekers. Maar: de over heid moet dan wel toestemming ge ven voor meer bezoekers dan de honderd die per 1 juli naar binnen mogen. ,,We zijn experts in crowd management. We willen laten zien dat we het aankunnen.'' Hij voert ondertussen verken nende gesprekken met de dames van Ladies of Soul om een aantal concerten in die opzet te geven en zegt ook te willen 'omdenken'. ,,Waarom zouden we hier straks geen musicals programmeren die normaal in grote zalen als het Be atrix Theater of Carré worden opge voerd?'' Het is duidelijk: iedereen die Danny Vera zijn fraaie, akoestische set hoort spelen, hunkert naar meer, groter en vooral: sfeerrijker. Maar voor nu overheerst de onzekerheid: Vera heeft voor 23 september de tweede datum van zijn op 24 april afgelaste concert in de naburige Afas Live op de agenda staan. Een kleine zesduizend fans hebben een kaartje. De show is (nog) niet door de over heid verboden. ,,Wat er met dat con cert gebeurt? Ik zou het ook graag willen weten, ja. Ik kan me niet voorstellen dat iedereen er dan weer gewoon in mag. Maar voorlopig kan ik niets anders doen dan afwach ten.'' Het voordeel van PZC VANAF Ode aan een wereldster Bestel tickets op pzc.nl/bowie maandag 8 juni 2020 Stefan Raatgever Fans in de zaal bij het optreden van Kensington tijdens de 30 Fans Only Concerts van Vero nica in de Ziggo Dome. foto anp 44 —Zanger Danny Vera C concerten geven is lastig vanwege de coronamaat regelen. Maar het verzor gen van online shows bevalt Di rect goed. Zo goed, dat de mannen hebben besloten na hun show vanuit de Koninklijke Schouwburg in Den Haag nog een online concert te gaan ver zorgen. Op zaterdag 4 juli speelt Di-rect in de openlucht, op De Pier in Scheveningen. Dat maakte de band gisteren bekend. ,,We heb ben zoveel goede reacties ge kregen dat we het nog eens gaan doen", zegt zanger Marcel Veenendaal. Di-rect verzorgde gisteravond een optreden zon der publiek vanuit de Koninklijke Schouwburg. Meer dan 7500 be zoekers legden minimaal 1 euro neer om de show vanuit huis te mogen volgen. ,,Het was heel bij zonder om weer op het podium te staan als band met de ge dachte dat duizenden mensen tegelijkertijd het concert thuis beleefden in hun woonkamer of op het dakterras." Het concert vanaf de Scheveningse Pier wordt heel anders dan de show van zaterdagavond. ,,Deze zomer missen we de festivals heel erg", legt Marcel uit. ,,Daarom leek het ons tof om een onlineshow te doen op een mooie buitenloca tie. De Pier is een prachtige live setting met het water en de lucht om ons heen.'' Ook voor het concert op 4 juli geldt dat kijkers zelf bepalen wat ze betalen voor een kaart. Tickets zijn via het pay what you want-principe te verkrijgen via de site van de band. Omdat je het verdient! E KORTING In januari 2021 is het precies vijfjaar geleden dat zanger David Bowie overleed. Reden voor een eerbetoon waarbij topmusici zijn allergrootste hits vertolken. Onder meer 'Heroes', 'China Girl', 'Under Pressure' en 'This Is Not America' komen voorbij. Een immense live band zorgt samen met een ongeëvenaard decor voor een spectaculaire ode aan één van de meest legendarische artiesten aller tijden. Concertdata vr 8 jan 2021 MartiniPLaza Groningen za 9 jan 2021 MartiniPLaza Groningen zo 10 jan 2021 AFAS Live Amsterdam vr 15 jan 2021 Mainstage Den Bosch za 16 jan 2021 Mainstage Den Bosch vr 22 jan 2021 RTM Stage (Ahoy) Rotterdam za 23 jan 2021 RTM Stage (Ahoy) Rotterdam 20.00 20.00 15.00 20.00 20.00 20.00 20.00 15.00 20.00 Profiteer nu van exclusief vroegboekvoordeel en mis het niet! *De ticketprijzen zijn afhankelijk van de datum, tijd en rang en de vanaf prijs geldt zolang de voorraad strekt. De prijzen zijn incl. servicekosten en excl. orderkosten 1,80.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23