n Ook Aardenburg doet een stap terug O O) CD O Gérard de Nooijer nieuwe assistent van Henk Fraser bij Sparta 21 Souburger zet punt achter avontuur in China. Bij de club waar hij in 1989 debuteerde, treedt hij deze zomer toe tot de technische staf. Volleybal HSV Gérard de Nooijer (51) keert na 22 jaar terug bij Sparta. De Souburger wordt op Het Kasteel de nieuwe assistent van hoofdtrainer Henk Fraser. Die va cature was vacant na het vertrek van Aleksandar Rankovic, die hoofdcoach wordt bij ADO Den Haag. De Nooijer had nog een contract tot het eind van dit jaar bij de Chinese voetbalacade mie Dalian Istar, maar zat vanwege het coronavirus al sinds januari thuis. Gérard de Nooijer heeft - net als zijn tweelingbroer Dennis - een grote staat van dienst als speler in Rotter dam-West. De vroegere verdediger debuteerde in het seizoen 1988-1989 in de hoofdmacht van Sparta en kwam in tien seizoenen tot 224 com petitieduels. In 1998 maakte hij met Dennis de overstap naar sc Heeren veen. Na zijn carrière ging hij als trai ner aan de slag, bij onder meer JVOZ en FC Dordrecht. Bij de laatste club was hij hoofdtrai ner, tot hij in november 2018 vanwege tegenvallende resultaten werd ontsla gen. Twee maanden later had Gérard de Nooijer al een nieuwe baan, in China, als jeugdtrainer bij Dalian Istar H&C Football Club. ,,Ik heb het daar ruim een jaar uitstekend naar mijn zin gehad en er met veel plezier gewerkt'', zegt De Nooijer. ,,Tot het coronavirus ertussendoor kwam. Ik ben nu al vijf maanden thuis en wist niet wanneer ik terug zou kunnen. Daarnaast had ik nog geen zekerheid over volgend jaar. Als Sparta dan aanklopt, ga je niet twijfelen.'' Goed verhaal De laatste tijd was hij veel rond het stadion van Sparta te vinden. ,,Mijn zoon Yanilio speelt in de jeugdoplei ding, komend seizoen zit hij bij de Onder 18. Ik heb hem de afgelopen tijd veel naar de training gebracht. Dan spreek je mensen en zo is het balletje gaan rollen. Tien dagen geleden belde Henk Fraser me.'' Daarna volgde een gesprek met technisch directeur Henk van Stee er bij. De Nooijer: ,,We waren er eigen lijk zo uit. Dat was een duidelijk en goed verhaal. Het is mooi dat ik als as sistent-trainer weer in de eredivisie aan de slag kan.'' Gérard de Nooijer is, net als Fraser, in het bezit van het hoogste trainers diploma. Bij Sparta komt hij veel oude Ik heb het in China ruim een jaar uitstekend naar mijn zin gehad bekenden tegen. ,,Dat is wat Henk van Stee ook wil, hij werkt graag met oud Spartanen'', weet de Zeeuwse trainer. ,,Nico Jalink is ook assistent, Frank Kooiman de keeperstrainer. Met hen heb ik nog samengespeeld. Nourdin Boukhari ken ik ook.'' In het verleden kreeg De Nooijer al eens de kans om als jeugdtrainer bij Sparta aan de slag te gaan. ,,Dat was nadat ik stage had gelopen voor de cursus Uefa A. Ik koos toen voor FC Dordrecht, omdat ik daar assistent bij het eerste kon worden.'' Het is fijn, zegt De Nooijer, om nu terug te zijn bij de club waar het in het betaalde voetbal allemaal begon. ,,Soms komt er iets op je pad, een kans die je móet pakken'', zegt hij. ,,Dit is zo'n kans. Sparta blijft een mooie club, waar mijn familie en ik een ver leden en een band mee hebben. Mijn zoon Yanilio speelt er nu ook al een paar jaar in de opleiding. Zijn ontwik keling kan ik van dichtbij volgen.'' Of dat ook gebeurt is nog niet helemaal duidelijk, laat Peter de Vrieze weten. ,,We hadden als vijfdeklasser verwacht in de vijfde klasse voor reserveteams te gaan spelen, maar je mag kiezen. Er is zelfs een zesde klasse, maar ik hoop dat het de vierde klasse wordt.'' De voorzitter van de West-Zeeuws- Vlaamse club spreekt van een zeer moeilijk, maar realistisch bestuursbe- sluit. ,,Het is bizar'', vindt hij, verwij zend naar het recente verleden, waarin Aardenburg in de tweede klasse tegen onder meer Terneuzen, Axel en RCS speelde. De club promoveerde in 2010 voor de tweede keer in drie jaar en wilde destijds uitgroeien tot een sta biele tweedeklasser. In 2013 volgde degradatie, waarna het sportieve verval inzette. Drie jaar later degradeerde Aardenburg naar de vijfde klasse. ,,We kampen al een paar seizoe nen met problemen qua aantal spe lers'', geeft De Vrieze als één van de re denen voor het besluit aan. ,,We heb ben komend seizoen nog 27, 28 spelers voor één elftal. Er zijn er die hebben la ten weten dat het voor hen niet elke week hoeft. Daar hebben we dus ruimte om te schuiven. Tijden zijn ver anderd. Daar heb je als bestuur mee te dealen. Of je wilt of niet.'' Teleurstelling en opluchting vechten bij De Vrieze om voorrang. ,,Je bent er vanaf de zijlijn zó mee begaan, maar de afgelopen twee seizoenen zijn niet prettig geweest. Ons besluit zorgt op de één of andere manier ook voor een De afgelopen twee seizoenen zijn niet prettig geweest stukje opluchting. Financieel komt het ons namelijk goed uit. We hebben aan het begin van het afgelopen seizoen zeer luid en duidelijk bij de KNVB aan de bel getrokken. Zeven keer naar Bra bant, lange reistijden, hoge reiskosten, plus een verplicht trainerssalaris. Daar stond tegenover dat spelers het moei lijk konden opbrengen om op zondag van 11.00 uur tot 19.00 uur weg te zijn. De bond zou kijken om de competitie anders en aantrekkelijker in te delen, met begrip voor clubs en vrijwilligers. Helaas is het bij kijken gebleven.'' Volgens De Vrieze streeft Aarden burg naar een snelle terugkeer in het standaardvoetbal. ,,We zijn financieel hoe dan ook veel minder kwijt.'' Er komt een werkgroep, die zich daarover gaat buigen. ,,Veel (geld en aandacht, red.) zal naar de jeugd gaan. Hoe gaan we dat doen? Het zal niet over één jaar zijn, maar we willen wel alles op alles zetten om terug te keren naar de stan daardklasse.'' Eerder gaf Sluiskil aan een stap terug te doen naar de reserve klasse. De kans is groot dat beide clubs elkaar komend seizoen treffen. maandag 8 juni 2020 GO De strijd om de ZeelandCup volleybal gaat dit jaar als ge volg van de co ronacrisis niet door. Het eve nement, een gezamenlijk ini tiatief van Zeeuwse clubs, zou in de aan loop naar het nieuwe seizoen door Stevo in Axel worden gehouden. Alle betrokken ver enigingen heb ben besloten om de derde editie een jaar uit te stellen, tot medio 2021. 4 Rick van Dron- gelen kan van avond een be langrijke slag slaan met HSV. Als de verdedi ger uit Axel met zijn ploeg weet te winnen op bezoek bij Holstein Kiel, verstevigt HSV de derde plaats in de Tweede Bundesliga. Nummer vier Heidenheim verloor dit weekend en kan op vier punten achter stand worden gezet. Stuttgart (tweede) speelde gelijk en kan worden achterhaald. 'Soms komt er iets op je pad, een kans die je móet pakken' Barry van der Hooft Rotterdam Gérard de Nooijer als coach van FC Dordrecht, tijdens het play-offduel met Sparta in mei 2018. Rechts Sherel Floranus, die inmiddels bij sc Heerenveen speelt. foto carla vos -Gérard de Nooijer (51) Voetbalvereniging Aardenburg heeft besloten het eerste elftal ko mend seizoen niet in te schrijven in de vijfde klasse van standaard teams. De club hoopt volgend sei zoen met het vlaggenschip op zon dag in de vierde klasse van de re serveteams uit te komen. Peter van Kouteren Aardenburg -Peter de Vrieze, voorzitter a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21