is niet genoeg! Lekker! Tot 6% rente spaargeld. Pas onderzoek na telefoontap JOL 6% Corona slaat harder toe dan ooit Transfer Jan-Paul van Hecke stap dichterbij f Het nieuws dat staatssecretaris Barbara Visser niet in de zomer van 2019, maar al een jaar eerder op zoek was naar een alternatieve locatie voor de marinierskazerne, is in Zeeland bijzonder slecht gevallen. De staatssecretaris bood eerder haar excuses aan, maar uit de reacties blijkt dat ze er met een simpel 'sorry' niet meer vanaf komt. De compensatie voor het mislopen van de kazerne moet nu wel een im stuk ruimhartiger, is de heersende opinie onder Zeeuwse bestuurders, die de messen al hebben geslepen. Nu vooral arme mensen in Zuid- Amerika getroffen Zo had de 44-jarige motoragent Orm K. nog maandenlang toegang tot informatie die voor criminelen goud waard is. Volgens bronnen dicht bij het onderzoek verkocht hij ook informatie over grote politie onderzoeken. Pas toen criminelen zijn naam noemden in een afge luisterd telefoongesprek, gingen in Utrecht alle alarmbellen af. Na een relatief kort Rijksrecherche- W Volgens bronnen zou hij al minstens twee jaar informatie doorspelen aan de onderwereld onderzoek is besloten K. in mei vervroegd te arresteren, omdat het risico bestond dat hij nog meer schade zou aanrichten. Orm K. heeft contact gehouden met jeugdvrienden die in de crimi naliteit belandden, zeggen bron nen. Via hen zou hij een lucratieve handel zijn begonnen in politie-in- formatie, die belandde bij de top van de onderwereld. Tot nu toe zijn er geen signalen dat hij informatie doorspeelde aan zijn vroegere plaatsgenoot, topcrimineel Ri- douan Taghi. Orm K. stond in Utrecht bekend als een joviale en betrouwbare po litieman, al was zijn carrière niet helemaal brandschoon. Hij is meerdere keren berispt wegens hardhandige arrestaties. In 2017 werd hij zelfs tot 40 uur werkstraf veroordeeld wegens mishandeling van een arrestant. Wel mocht hij aanblijven als agent. Toen het Openbaar Ministerie vanwege die veroordeling celmate riaal wilde afnemen om zijn dna in de strafrechtelijke databank op te nemen, ging K. in verweer. Hij be toogde dat hij als agent onder bij zondere omstandigheden tot zijn daad was gekomen en dat de kans op herhaling nihil was. De rechter ging daarin mee. De vraag is of K. uit principe niet in een opsporingsdatabank wilde belanden, of toen al op het foute pad was. Volgens bronnen rond het onderzoek zou hij al minstens twee jaar informatie doorspelen aan de onderwereld. Dat K. de zoon is van een in 1977 doodgeschoten politieman, maakt zijn arrestatie nog pijnlijker voor zijn familie. Hij koos bewust voor de politie, omdat de dood van zijn vader hem niet losliet. Orm K. zit vast in beperking, wat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat. Zij ont houdt zich van commentaar. De rechtbank heeft zijn voorarrest ver lengd met zestig dagen. Over het onderzoek doen de Rijksrecherche en de politie Midden-Nederland geen mededelingen. P8 Nieuwsmedia AS Monaco heeft miljoenen overvoor talent uit Arnemuiden Tot rente Dat is het L&tck&R&van Albert Heiig Sorry »P13 en ZEELAND 2 P4 Melding corrupte agent lang genegeerd Een melding dat de Utrechtse agent Orm K. criminele contac ten had, is maanden op de plank blijven liggen. Pas enkele weken geleden kreeg de politie door dat hij de spil is in één van de grootste corruptiezaken in jaren. Marco Gerling Koen Voskuil Utrecht In de middag minder regen en meer zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: 16°C Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 »P20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1