7-jarige vakantieganger de beste voetballer van de wereld al in actie zag Heel Barga staat te trappelen 19 argument: nu mag weleens een ander winnen. Maar zo is die prijs niet be doeld, die prijs moet voor de beste voetballer zijn. En dat is hij elk jaar geweest, tot nu toe. ,,Ik merk dat hij in alle aspecten van het spel de beste is. In positie spelen, in afwerken, hij ziet het spel goed, hij is snel, beweeglijk, klein maar supersterk. Wij moeten ons vooral aanpassen aan hem, maar dat is niet moeilijk. Hij biedt zich goed aan en hij speelt je goed aan, het is lo gisch dat je je dan aan zo iemand aan past. Hier bij Barca zijn het allemaal spelers van wereldklasse, maar Messi is echt beter dan de rest.'' Barga, Messi, het aantrekkelijke spel. Redenen voldoende voor De Jong om vorig jaar als Ajacied voor de blaugranas te kiezen. En dan krijg je de stad erbij, als cadeau. „Zoiets weegt ook mee als je zo'n belangrijke beslissing moet nemen. Ik ga uit van het voetbal, dat komt natuurlijk op de eerste plaats. Ik eiste niet dat ze me een basisplaats beloofden, maar ik wilde wel een duidelijk idee heb ben van wat ze van me wilden. Alles staat of valt met of je speelt, en hoe je speelt. Als ik geen minuut zou spe len, zou ik de stad ook niet zo leuk vinden. Nu vind ik de stad, de club, alles fantastisch.'' Het Camp Nou ziet hij alleen tij dens de wedstrijden, verder speelt RESTANT SEIZOEN zijn voetballeven zich volledig af op het trainingscomplex Joan Gamper. Hooguit tien minuten rijden vanaf zijn woning, die bijna boven op de Ronda de Dalt ligt, de ringweg, op enkele minuten van de villa waar Jo- han Cruijff tot zijn dood heeft ge woond. ,,We trainen om 11.00 uur en om 10.15 uur moeten we op het com plex zijn. Die tijden zijn fantastisch. Ik vind het eigenlijk maar gek, de tij den waarop je in Nederland moet trainen. Bij Ajax begonnen we om 10.30 uur, maar we moesten er al wel om 09.00 uur zijn; het is verplicht op de club te ontbijten. ,,De tijden hier zijn zo relaxed. Je staat niet vermoeid op met de wek ker, kunt rustig aan doen. Er zijn ook geen files rond die tijd. Als je op de club wilt ontbijten kan dat, maar het hoeft niet. Als je erover nadenkt, waarom beginnen de clubs in Neder land om 09.00 uur? Het slaat nergens op, want je hebt na de training nog een heel lange dag." Niet opdringerig In Barcelona begeeft Frenkie zich op straat met een pet op, om zijn blonde lokken te verbergen en te proberen vrij anoniem over straat te kunnen. ,,Natuurlijk, er zijn altijd mensen die je aanspreken, maar hier houden ze je niet zo lang op. Het is gewoon, hé Frenkie, succes hè, ga zo door, en ze maken een foto, en dan is het klaar Het is helemaal niet opdringerig.'' Bondscoach Ronald Koeman, die hem aanraadde toch vooral voor zijn oude club Barca te kiezen, waar schuwde De Jong wel voor de ver lokkingen van de stad. ,,Hij zei me: iedereen wil in Barcelona bij je op bezoek komen, maar je moet je fo cussen op het voetbal. Mijn zaak waarnemer heeft dat iedereen duide lijk gemaakt, ook tegenover mijn fa milie. Ze kunnen bij ons zijn, en als ze de stad in willen, dan moeten ze dat doen, maar ik ga niet mee. Soms ga ik mee eten, maar de dag voor een wedstrijd, of op de wedstrijddag zelf, doe ik dat niet. Vaak kunnen ze bij ons slapen, maar als het niet kan, dan weten ze dat ook. Als er mensen in huis zijn, dan ben je toch anders, je wilt er ook voor hen zijn.'' Bezoek dat er de laatste maanden niet is geweest. De Jong verbleef tijdens de lockdown in Nederland, en hoe wel hij zelf voor zijn werk kon terug keren, zijn buitenlandse reizigers tot eind deze maand nog niet welkom in Spanje. Ook zijn vrienden en familie niet, die bovendien, net als iedereen, zijn duels niet kunnen bezoeken. maandag 8 juni 2020 GO beste in elk aspect' Frenkie de Jong in het shirt van Bar9a: ,,De club, de stad, alles is fantastisch." bt'ko J Vorige week op de training met onder anderen Antoine Griezmann en Clément Lenglet (l). FOTO AFP Met vriendin Mikky in 2015, de tweede keer dus dat hij Messi zag. BARCELONA De on derbreking vanwege de coronapandemie heeft Luis Suarez genoeg tijd gegeven zich te herstellen om de rest van het sei zoen nog mee te doen. De aanvaller van FC Barcelona werd in januari aan de knie geopereerd en zaterdag officieel fit verklaard door de art sen. De hele selectie van Barga verscheen afgelopen weekeinde voor het eerst sinds drie maanden weer op het gras van Camp Nou, voor een groepstraining in het lege stadion. ,,Dit heb ik zo gemist. Wat een zin om hier weer te spelen'', schreef ster speler Lionel Messi bij een foto op Insta- gram. Ook Frenkie de Jong staat te trappelen, zo liet hij al eerder op Barga TV weten. ,,Ik heb dit alles wel ge- mist, de trainingen, de collega's, een beetje voetballen. Een va kantie duurt normaal een paar weken, nu zijn het maanden ge weest.'' De Jong heeft enkele wedstrij den uit de Bundesliga op televisie gezien. ,,Het is vreemd, zon der publiek, je voelt je toch anders. Laten we hopen dat het vol gend seizoen weer met toeschouwers kan.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19