Madelief moest er ook aan wennen dat ik de staartdelingen anders uitlegde dan de juf. Soms wilde ze dingen niet van me aannemen 9 De kinderen kijken ernaar uit om al hun klas genootjes komende week weer te ontmoeten. ,,Ik ga heel veel met ze spelen in de pauzes!", weet Madelief nu al. Toch vond ze het niet erg om les te krijgen van haar moeder. ,,Ik kreeg thuis minder uitleg dan op school. Daardoor was ik sneller klaar." Verjaardag in lockdown: 'ballonnen in mijn fietsmandje' Haar verjaardag was het hoogtepunt van de lockdown, ook al kon er geen visite komen. Ma delief glundert. ,,We gingen zwemmen. Toen mocht ik mijn nieuwe bikini aan. En ik heb ook nog een nieuwe handdoek en een nieuw boek gekregen. Opa en oma hadden allemaal briefjes op de ramen geplakt en ballonnen in mijn fietsmandje gestopt." Het gezin houdt ervan om buiten te zijn. ,,We gingen 's middags vaak naar het stads- strandje bij de molen, of we gingen steppen en skeeleren. We maakten kunstwerken met stoepkrijt. Ik verzon buitengymlessen met springen en rennen. Dat was heel leuk." Ba rend: ,,In het weekend ontdekten we nieuwe plekken in de natuur, waar het niet zo druk is. We gingen bijvoorbeeld naar Schouwen en naar de Grevelingen. We hebben nog nooit zo veel tijd met z'n vieren gehad. Het is mooi om te constateren dat we het eigenlijk heel gezellig hebben samen." Het is eindelijk af en toe weer stil in huize De Lange. Barend (44) en Brigitte (43) uit Vlissingen zijn opgelucht dat hun dochters Made lief (9) en Robina (5) weer eens naar school gaan. ,,We kunnen weer even gaan sporten en rustig boodschappen doen. Dat voelt bijna als vrijheid", zegt Barend. ,,We hou den wel heel veel van onze kinderen hoor", voegt Brigitte er lachend aan toe. Hectisch, dat was het de afgelopen tweeën halve maand. Barend heeft een drukke fulltime baan als manager bij Delta, waar hij zich bezig houdt met de internetverbindingen. ,,Die heb ben we juist nu hard nodig. Het is belangrijk om het internet in de lucht te houden", legt hij uit. ,,Ik ben veel aan het videobellen met colle ga's. Als de deur dicht was, dan wisten de kin deren dat ze niet binnen mochten komen. Daar hielden ze zich keurig aan." Madelief: ,,Ik vond het wel heel jammer dat ik papa maar weinig kon zien, omdat hij zo vaak moest bellen." Terwijl Barend overuren maakte op zijn werkkamer, moest Brigitte haar baan als che misch laborante combineren met het lesgeven aan haar dochters. Dat was een uitdaging, ver telt ze. ,,In het begin ging het soepel, maar Ma delief vond het op een gegeven moment niet eerlijk dat zij meer schoolwerk had dan haar zus. Robina zit in de kleuterklas: die heeft na tuurlijk minder taken. Madelief moest er ook aan wennen dat ik de staartdelingen anders uitlegde dan de juf. Soms wilde ze dingen niet van me aannemen." En toen barstte de bom even Het gezin probeerde het normale ritme zoveel mogelijk aan te houden. ,,We begonnen om 9 uur met het schoolwerk. Soms waren we tot half vier 's middags bezig, de andere keer wa ren we om 12 uur klaar", vertelt Brigitte. ,,Ik werd tussendoor natuurlijk ook gebeld door collega's. Gelukkig hebben de meesten ook kinderen, dus kon ik telefoontjes soms even uitstellen. De combinatie van werk en privé gaf me stress." De bom barstte even bij Brigitte toen Barend aankondigde dat hij 's avonds wilde gaan sporten. Brigitte: ,,Ik was al vier da gen alles alleen aan het doen. Ik had geen mo ment rust gehad. Dat schoot even verkeerd. Ik ben toen zelf even naar buiten gegaan. Dat hielp." Barend lacht. ,,En ik ben die avond maar thuisgebleven." Madelief en Robina vonden het fijn om veel thuis te zijn. ,,Ik vond het leuk om papa en mama vaak te zien", zegt Robina. Brigitte merkte dat ook. ,,De jongste zagen we spronge tjes maken in haar ontwikkeling: ze leerde ineens veters strikken en kon nieuwe letters en woordjes. Ze leerde zelfs al een beetje lezen. Misschien had ze dat ook geleerd als er geen co ronacrisis was geweest, maar nu zit je er zo dicht bovenop. Dat is heel leuk." Barend de Lange is manager bij Delta, Brigitte is chemisch laborante en combi neerde haar baan met lesgeven aan hun dochters Made lief en Robina. Martin Visser ver gaderde de afge lopen weken thuis op de slaapkamer van zijn zoon, ter wijl zijn vrouw Hester beneden hun kinderen Guus en Eva les gaf. Ze werkte daarnaast ook thuis als lerares voor het OdyZee College. seerde me dat er in ons drukke leven veel van de kinderen gevraagd wordt, en zelf ben ik ook continu bezig. Nu alles weer begint, merk ik dat je al snel weer verzandt in een leven waarin je drie dingen op een dag plant. Je kent dat wel: meerdere verjaardagen in een weekend, en 's avonds zijn we vaak weg vanwege vrijwilli gerswerk. Ik heb me voorgenomen om niet meer alles te doen." Ze lacht. ,,Maar wat ik ga laten vallen, dan weet ik nog niet." Meer geknuffeld Guus en Eva hebben zin om weer elke dag naar school te gaan. ,,Ik vind het wel jammer dat ik straks minder vrije tijd heb", zegt Guus. „Straks moet ik elke dag tot drie uur naar school. Eerst kon ik om twaalf uur al naar bui ten." Eva kan niet wachten om al haar klasgenoten weer te zien op school. ,,Ik vind het leuk om sa men te werken in groepjes op school. Nu zit ik maar met de helft van mijn klas. Daardoor zie ik mijn vriendinnen niet. Ik mis ze." Ze vond het ook leuk dat het hele gezin vaak thuis was. ,,We hebben meer geknuffeld thuis. En ik vond het fijn dat papa minder vaak weg was." Martin is blij dat de basisschool van zijn kin deren weer helemaal open gaat. ,,Een beetje re gelmaat is goed voor ze. Maar ik heb me wel voorgenomen om de tijd die ik met de kinde ren heb beter te besteden. Een spelletje doen, samen televisie kijken, of het op vrijdagmiddag gezellig maken: juist die simpele dingen thuis zijn heel belangrijk." GO ZATERDAG 6 JUNI 2020 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 57