modern jasje Je klikt een voorwerp aan en raakt in gesprek en vervolgens kun je een afspraak maken met een conservator in het museum 7 haalde ik constant. Van die tijd heb ik echt een heel raar plaatje. Ik denk dat het kernwoord van toen is: ongelukkig, ik was gewoon ongeluk kig."" ,,Hansweert, beter gezegd Hans-West. Ga jij maar naar de openbare mulo in Kruiningen, zei mijn vader. Dat was een interessante tijd, in Hansweert liep de hele wereld rond. Ik leerde er de Britse blues kennen, The Pretty Things, John Mayall. En in de soosjes de Bee Gees, daar kon je op schuifelen. Noem het maar het begin van de groei naar volwassenheid. Er werd to neel gespeeld. Thuis was ik lid van de leesboe kenclub van de Arbeiderspers. Jan Cremer was daarna het eerste wat je in handen kreeg. Toen we in 1968 teruggingen naar Souburg had ik mijn Mulo-B-diploma met scheikunde en kon ik verder op de Rijks Pedagogische Academie in Middelburg. Daar werd je echt gevormd. Het was een links milieu, ik ging Erich Fromm le zen over Freud, Marx en Lenin. Mijn zakgeld ging op aan meneer Nootebaert van boekhan del Fey. Die had achterin zijn winkel een tafel met linkse boeken. Ad van Noort, provinciaal toneeladviseur, organiseerde na school drama tische expressie. Met veel nadruk op vrij im proviseren. Ik heb toen zelf een toneelstuk ge schreven, Eva's appel, over hoe vrouwen in de nabije toekomst de macht over zouden nemen. Het stuk werd gespeeld bij de heropening van de gerenoveerde Kuiperspoort. Ik deed ook mee met de open lucht toneelstukken op Park Toorenvliet. Het was wat je noemt de hippie- tijd, met lang haar, ik voelde me er perfect. Ar Visser was een favoriete leraar, hij gaf geschie denis. Hij waarschuwde ons om niet te verzan den in links dogmatisme. Na een uit de hand gelopen muziekavond met de Golden Earring - veel drinken en roken en vragen van de SGP in de gemeenteraad - poneerde hij op het bord de stelling 'rockmuziek is fascisme'. Ik weet nog dat ik daar heel kwaad over was. Hij liet ons zien dat je af en toe uit je eigen hoekje moet breken. Dat heb ik altijd onthouden." ,,Ik zie het zo: uiteindelijk is mijn passie gewor den het toegankelijk maken van informatie voor doelgroepen als artsen, juristen, apothe kers. Mijn voorbeeld is: hoe zorg je dat een pi loot binnen enkele seconden alle informatie beschikbaar heeft als de motoren van zijn straaljager uitvallen? Die vraag heb ik met mijn bedrijf beantwoord. Voor heel veel doelgroe pen." ,,Oude informatie over de verzamelingen van het Genootschap interessant maken voor ie dereen. Dat kan online. Inderdaad, ook hierbij geldt: stap eens uit je eigen hoekje, je eigen denkraam. Dan is succes mogelijk." GO ZATERDAG 6 JUNI 2020 De kentering kwam in... De werkzame jaren zijn samen te vatten: leer kracht in Rotterdam, studie geschiedenis, ei gen bureau voor bedrijfsgeschiedenis, eigen uitgeverij, werkzaam bij educatieve uitgeve rijen in Kampen en Arnhem, eigen internet- uitgeverij. Een mooie tijd? Met de dating-app voor het Zeeuws Genoot schap bent u terug bij uw passie. Peter van Druenen: „Mijn geschiedenis leraar liet ons zien dat je af en toe uit je eigen hoekje moet breken. Dat heb ik altijd onthouden." FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55