kt Het VAR-moment van Van de Water W ZEELAND 15 'Als je als grote ster een stem hebt, moet je die laten horen' 'De coach, Phil Jackson, liet zijn eigen filosofie los op het team' Van de Water stuurt bedankje naar redder voor internetbewijs „Met een aantal voetballers heb ben we een app-groep waarin het vooral over p t Ameri kaanse sporten gaat", vertelt Jonathan Con- stansia. „Ruben en ik hebben meer metLeBron James dan met Michael Jordan. Ik speel bij Hoek met nummer 23, omdat LeBron dat nummer bij de Ca- veliers en Lakers had. Als ik naar The Last Dance keek, dan was ik meer fan van Dennis Rod man dan van Jordan. Dat was vroeger al zo." „Ik vind ook dat Jor dan voor zo'n grote sporter te wei nig met zijn in vloed deed. LeBron doet veel meer voor de zwarte community. Als je een stem hebt, moet je die laten ho- ren. Zeker als je een ster bent. Over Jordan hoor ik na The Last Dance veel mensen roepen: wat een winnaar, wat een mentali teit, ook omdat hij zo tekeer gaat tegen ploeggenoten. Dan moet ik wel lachen. Als ik bij een wedstrijd van Hoek in het veld loop te schreeuwen omdat ik wil winnen, zijn ze me vaak snel beu." Ruben de Jager is al sinds achtste een groot basketbalfan. ,,Ik volg het echt op de voet, kijk talkshows, wedstrijden, analy ses en ken alle argumenten. Le- Bron James is voor mij de groot ste speler aller tijden, hij is meer van mijn generatie. Hij heeft negen keer in de NBA Finals gestaan. Jordan was ook geweldig, hij kon wedstrijden echt 'killen'. Maar als ik de do cumentaire bekijk, vraag ik me af of ik hem als ploeggenoot zou willen hebben. Of mis schien juist wel omdat hij het uiterste uit zijn team en ploeg genoten haalde?'' De Jager vervolgt: ,,Basketbal is echt een prachtige sport, ook door de hele cultuur eromheen. Net als voetbal kan het fysiek en tegelijkertijd elegant zijn. Vijf tegen vijf, man tegen man, keihard tegen keihard. Binnen nu en twee jaar wil ik een wed strijd in de NBA live zien. Van LeBron James ja, voor het te laat is.'' Mike de Kraker (28), coach van BC Vlissingen ,,Op het moment dat Michael Jor dan speelde was ik nog niet zoveel met basketbal bezig. Veel beelden in The Last Dance kende ik niet. Ik kan niet echt refereren aan wat ik echt heb gezien, dus toen het zich af speelde. Je ziet een heel an dere kant van Jordan. Er zijn inmid dels wel wat twijfels over de 'echtheid' van alles, om dat hij natuur lijk zelf groen licht heeft moeten geven. Het lijkt vooral een documentaire over hoe Jordan het heeft beleefd. Veel oud-teamgeno ten hebben nu ook gezegd dat sommige zaken niet zo gebeurd zijn. Wat vooral naar voren komt, is dat het natuurlijk helemaal geen fijne teamspeler was. Jordan was een enorme winnaar, die niet al tijd even lief was voor zijn ploeg genoten.'' ,,Als ik naar de coach Phil Jack son kijk, dan zie je dat hij er echt een eigen filosofie op heeft losge laten. Hoe ga je met mensen om? Dennis Rodman geeft hij de ruimte om tussen wedstrijden door even te gaan feesten, waar an dere coaches hem meteen uit de selectie zouden hebben gezet. Hij laat iedereen in zijn waarde en laat het team zo het beste presteren. Dat vond ik leerzame dingen om te zien.'' ,,Ik vond het sowieso wel een heel leuke en interessante docu mentaire. Het laat onder meer zien hoe spelers een stad om kunnen toveren en wat het belang van een coach voor een team kan zijn. Moet Phil Jackson stoppen? Dan stoppen wij ook. Dat Michael Jordan een ontzettend geweldige basketballer was, werd nogmaals duidelijk. Hij kon van alles, heel veel dingen die anderen spelers niet konden.'' 'Recht is recht en krom is krom' Aanvaller van Goes PZC van vrijdag 29 februari. Padden van de Water zit op de grond. Eerst kijkt hij vol ongeloof naar de scheidsrechter, vervolgens draait hij zijn hoofd om naar de grensrechter (zo heette die toen nog). Maar helaas. Wie hij ook aankijkt, hij krijgt gewoon een gele kaart voor zijn actie. Het is zaterdagavond 23 februari 2008. Aan de Irislaan staat de top per tussen Vlissingen en Goes op het programma. Enkele honder den supporters zijn afgekomen op deze kraker in de derde klasse. Ja, de derde klasse. Vlissingen en Goes waren beide op weg naar be tere tijden en hogere klassen. Goes komt al snel met tien man te staan, omdat Johan de Goede ren binnen tien minuten twee keer geel pakt. In ondertal doet de Goes nog steeds aardig mee. Voorin zorgen de leepheid van Gert-Jan Tierie en de snelheid van Padden van de Water voor blij vende dreiging. Van de Water heeft zich één ding voorgenomen: 'ik pak géén geel'. Hij staat op scherp en een week na deze derby met Vlissin- gen staat de volgende topper op het programma, tegen Roosen daal. Die wil hij niet missen. Maar ja, juist als je met de handrem erop speelt, ga je slippen Kort voor rust jaagt hij samen met Sander Goedegebure van Vlissingen achter een bal aan. Met een sliding wil Van de Water de bal wegtikken, maar Goedegebure kan de bal nog net met zijn rech- terbuitenkant raken. En vervol gens gaat de verdediger van Vlis- singen onderuit. Prrrrrrt. Scheidsrechter Van Rooijen fluit. Van de Water kijkt op. Het zal toch niet? Hij had alleen lucht ge raakt. MaarGele kaart. Voor Goedegebure dan toch? Voor een schwalbe. Nee. De scheidsrechter kijkt toch echt naar hem. Geel voor Van de Water. Machteloos heft hij armen en schouders. Een meter of vijftien van dit soapmomentje staat Alfaro Pen- tury. Hij is zelf voetballer, speelt dat seizoen bij Zaamslag, maar filmt in zijn vrije tijd wedstrijden voor deze krant. En hij staat met zijn neus én zijn draaiende ca mera bovenop dit tafereeltje. Nederland digitaliseert in die dagen voorzichtig. Hyves is hip, Facebook en YouTube zijn net uit de luiers, Twitter net geboren en Instagram nog niet eens een idee. Twee dagen na de derby zet Pen- tury zijn video van 2 minuut en 35 seconden op zijn ontluikende YouTube-kanaal. Dan gaat er iets leven. Iets dat tegenwoordig een VAR-moment genoemd wordt. Op de video is na 16 seconden duidelijk te zien dat Van de Water Goedegebure nog niet eens met zijn veter raakt. Goes ruikt zijn kans. Naast het ge bruikelijke verweerschrift stuurt het ook de video naar de KNVB. Wel een beetje tegen beter in, bekent Van de Water. Maar zie, op basis van de beelden draait de KNVB zijn gele kaart terug. Een uniek moment in het amateur voetbal. Bij de bond kunnen ze zich op dat moment niet herinne ren dat er ooit een gele kaart is te ruggedraaid op basis van video beelden. Twaalf jaar later is dat bijna niet voor te stellen. Bewegende beel den zijn gemeengoed geworden in het amateurvoetbal. Voor Van de Water gaan de toppers tegen Vlissingen en Roosendaal vooral als VAR-moment de geschiedenis in. Uit sportief oogpunt zijn de duels het herinneren niet meer waard voor hem. Beide gingen verloren. Maar gelukkig hebben we de beelden nog. zaterdag 6 juni 2020 GO Ruben de Jager (23) en Jona than Constansia (34), voet ballers bij Hoek 'ie i'-ki v A Michael Jordan legt de bal er in 1998 in, tijdens de tweede wed strijd van NBA Finales tegen Utah Jazz. foto jeff haynes/anp proken om over de plan- aten en zien de sarnen- illebei zitten. Daar ben ik nee. Ik ben trots, blij en dat hij me erbij wi! ne- is een unieke kans. En n geeft zijn volle mede n-voorzitter Anton Her- mt dat. „Wij zijn er ook its op dat onze trainer as- n worden van Arie Haan. imeo er heus wel uit hoe tern gaan invullen." Is de Albanese bond vol land doet wat Arie Haan oen licht geeft, ga ik met n kiilzpn Jinp wp Haf oaari De pagina in de door Rudy Boogert GOES - Met honderd procent zeker heid durfden de kenners bij de KNVB het niet te stellen, maar nie mand kon zich heugen dat een ge le kaart ooit geseponeerd was op basis van een filmpje op internet. Goes-aanvaller Padden van de Wa ter had gisteren de primeur. Scheidsrechter Van Rooijen, die Van de Water zaterdagavond in de derby tegen Vlissingen de gele kaart toonde, had er niet zoveel moeite mee dat hij door de tucht- commissie was teruggefloten. „Recht is recht en krom is krom", oordeelde de arbiter uit Papend- recht nuchter. „Iedereen maakt fouten." Het filmpje waarop de vermeende overtreding van Padden van de Wa ter te zien is, is terug te vinden op de PZC-site www.pzc.nl. gens de scheidsrechter echter door het been van Van de Water en hij Tijdens de coronacrisis missen we de sportwedstrijden en - evenementen, als direct be trokkenen of toeschouwers. Terugblikken op bijzondere momenten uit de (Zeeuwse) sporthistorie kunnen we wel en dat doen we op zaterdag. In deel 6: het eerste VAR-moment in het Zeeuwse voetbal. Rudy Boogert Vlissingen Padden van de Water (l) raakt alleen lucht, in duel met Sander Goedegebure. beeld youtube

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43