mm 14 ZEELAND DOCUMENTAIRE CHICAGO BULLS Mijn zoon kijkt er echt met andere ogen naar' 'Scottie Pippen werd ondergewaardeerd' zaterdag 6 juni 2020 Marnix Israël (48), voorzitter van BC Vlissingen „Ik heb The Last Dance samen met mijn zoon van 23 bekeken. Ie dere maandag verschenen er twee nieuwe afleveringen en keken we in onze agenda's wanneer we samen konden kijken. Bij mij komen de herinneringen boven, mijn zoon kijkt er met andere ogen naar. Ik denk: zo'n teamgenoot als Jordan wil je toch eigenlijk niet? Maar mijn zoon vindt het fantastisch. Wat een topsporter! Dat is Jordan natuur lijk ook, hij heeft fantastische prestaties geleverd." „Ik heb genoten van de achtergronden bij verschil lende verhalen, zoals bij de dood van zijn vader. Zijn drive om een doel te halen en daar alles voor opzij te zetten of de rol van Scottie Pippen. Vroeger was Jor dan niet mijn idool, ik had posters van Karl Malone op mijn slaapkamer hangen. Met een groep 40-plus- sers basketballen we nog en ik weet dat er één na af levering vier van de documentaire is afgehaakt. Te gemaakt, vond hij het, te veel op Jordan gericht." „Door Michael Jordan en de Chicago Bulls is bas ketbal in de jaren negentig wel enorm populair ge worden. De sport nam destijds echt een vlucht. Ik hoop eigenlijk dat The Last Dance weer voor een nieuwe boost gaat zorgen en dat een hoop mensen geïnspireerd worden. Want basketbal is en blijft een prachtige sport." Lisa Kuiper (27), basketbalde één jaar in de VS bij Midwestern State University „Wat er voor mij uitspringt is de winnaarsmen taliteit van Michael Jordan. Maar hem als ploeg genoot hebben, dat lijkt me niet leuk. Alles draaide om hem, andere spelers acteerden in zijn schaduw. De rol van iemand als Scottie Pip pen, daar wordt naar mijn mening te weinig aandacht aan geschonken in de documentaire. Hij werd echt ondergewaardeerd. Je hebt binnen een team iedereen nodig, maar dit was vooral een Michael Jordan-show. Terwijl hij het alleen ook niet had gered.'' „Ik vond Pippen ook echt een heel be langrijke speler. Hij stond er altijd. Bij The Last Dance lopen wel veel verhaallijnen door el kaar, er werd veel ge switcht. Daardoor vond ik het soms wat lastig te vol gen. Ik vraag me wel af hoeveel invloed Jordan op de documentaire heeft gehad. Heeft hij er zaken uit laten halen? Van mij 1 hadden ze nog wel wat die per op bepaalde zaken in mo gen gaan. Het privéleven van spe- - Iers en hun partners. Want topsport eist veel van mensen. Ik had ook nog meer over Phil Jackson willen zien. Hij had een belangrijke functie, als coach moest hij alles managen en ie dereen bij elkaar houden.'' ,,Toch was het wel een heel vermakelijke serie. Ik hoop dat ze nu een documentaire over Kobe Bryant gaan maken. Hij is meer van mijn tijd. En ik denk dat hij qua niveau heel dicht in de buurt komt bij Michael Jordan.'' BM I Cf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42