II 12 ZEELAND Broekmeijer vertrekt bij rugbyclub Tovaal Bouwense neemt afscheid van Sparta Arnemuiden hengelt De Goffau binnen VOORZITTER GROENE STER VLISSINGEN Na zes jaar neemt Youssif Hamzaoui afscheid als voorzitter van Groene Ster Vlissingen. Hij is trots op wat de zaalvoetbalclub de afgelopen jaren heeft gepresteerd en neergezet. ,,We zijn één van de weinige sportploegen in Zeeland die al jaren op het hoogste niveau spelen.'' De Regt Biervliet Quote van de dag Jorian Broekmeijer vertrekt bij Tovaal. Hij ver ruilt de Goese rugbyclub deze zomer voor ere- klasser The Hookers uit Hoek van Holland. De 22-jarige Broekmeijer woont inmiddels in Rotterdam, waar hij studeert. Hij begon op vijfjarige leeftijd bij Tovaal en was de afgelo pen twee seizoenen aanvoerder. Broekmeijer speelde in totaal zestig competitieduels voor Tovaal en drukte daarin 62 try's. De nieuwe Belgische hoofdcoach Glenn Vertongen haalde Broekmeijer over om bij The Hookers op het hoogste niveau in Nederland te komen spelen. De club wil met het aantrekken van Nederlandse talenten uit Rotterdam en omge ving een vaste stek verwerven in de ereklasse. Levi Bouwense vertrekt bij eredivisionist Sparta Rotterdam. De 19-jarige verdediger uit Goes ontpopte zich in Rotterdamse dienst tot jeugdinternational en maakte twee seizoenen geleden zijn debuut in de hoofdmacht. Na zeven jaar het shirt van Sparta te hebben gedragen, kiest Bouwense voor een nieuwe uitdaging. ,,Ik heb mijn contract laten ontbin den. Er breekt de laatste tijd nauwelijks jeugd door. Het is tijd voor een volgende stap." De oud-speler van onder meer JVOZ mikt op een kans bij een andere profclub. Hij verwacht binnenkort duidelijkheid te kunnen verschaf fen over een nieuwe club. Arnemuiden heeft opnieuw een nieuwe spe ler aan de selectie toegevoegd. Martijn de Gof fau verruilt Kloetinge na één jaar voor de tweedeklasser. De aanvaller kwam weinig aan spelen toe bij Kloetinge, mede door een sle pende enkelblessure. In juli hoopt hij meer duidelijkheid te krijgen over de vervolgbe- handeling. Zondag-derdeklasser Philippine heeft nog een doelman aan de eerste selectie toegevoegd. Jeffrey Buren maakt de overstap van Terneu- zense Boys. Philippine haalde met Tycho van de Ven (IJzendijke) eerder ook al een andere jonge keeper binnen. De afspraak vindt plaats op een bankje voor het station in Roosen daal, onder een stralende zon. Het is eind mei, de horeca is nog geslo ten en Youssif Hamzaoui reist deze dag zoals altijd met de trein door Nederland. Onderwerp van gesprek? Zijn afscheid als voorzit ter van Groene Ster Vlissingen, de zaalvoetbalclub waar hij zes jaar aan het roer heeft gestaan. ,,Bin- nen een vereniging heb je om de zoveel jaar bestuurlijk nieuw elan en dynamiek nodig.'' De 46-jarige Hamzaoui groeide op in Amsterdam en woonde later in Middelburg en Vlissingen. Via Oudewater is de voetbalmakelaar nu samen met zijn vriendin op de Veluwe neergestreken. De afstand naar Vlissingen is dus nog ietsje groter geworden. Toch is dat niet de voornaamste reden om te stop pen als voorzitter. ,,Ik heb in juni 2019 al aangekondigd dat dit mijn laatste seizoen zou zijn'', legt Hamzaoui uit. „Wanneer je een commitment hebt, moet je er vol voor kunnen gaan. Door ontwik kelingen in mijn leven kan ik dat niet meer.'' ,,Ik was van 2010 tot 2013 voorzitter van Zeelandia Middelburg en werd daarna technisch manager bij VC Vlissingen. Ik kreeg de vraag of ik mee wilde denken, als een soort adviseur voor Groene Ster. Een jaar later vroegen Youssef Afkir, die toen voorzitter was, en veel spelers van Groene Ster of ik het over zou willen nemen. Na mijn periode bij Zeelandia Middelburg wilde ik ei genlijk nergens meer bestuurslid worden. Ik heb het toch gedaan en dacht al snel: zo, dit is een leuke vereniging. Ik voelde warmte en dat is nog steeds zo. Groene Ster In 2013 debuteerden we in de eredivisie. En we zijn er na zeven seizoenen nog steeds was op dat moment ook een ver eniging die op een aantal gebieden nog stappen moest maken. Er stond een goede, gepassioneerde lichting spelers. Maar een vereni ging is meer dan een goede lich ting. Er moet iets achter zitten.'' 'Jan Paul van Hecke moet de koningstransfer van NAC worden' zaterdag 6 juni 2020 I Met de terug keer van Mat- thijs de Regt (MZVC) is de selectie van Zeelandia Mid delburg voor komend sei zoen rond. Hij is de vierde aanwinst voor de club die on langs naar de derde klasse is gepromoveerd. Redgey Visser (Louisiana Sta te University Alexandria), Lars Huisson en Marnix de Pagter (beiden MZVC) zijn de andere nieuwe spelers. 1 Biervliet ver welkomt voor komend sei zoen zes nieuwe spelers. Rowan Ritico komt over van Aardenburg, vijf spelers verrui len Terneuzen 2 voor de vier deklasser. Dat zijn Ferco van der Hooft, Den nis van Leeu wen, Remco van Leeuwen, Jordi Verstrae- ten en Dennis Wondergem. Nick Hoog- straate (Zaam- slag) en Ray- ane Buzeijn (Breskens) ver trekken. RUGBY VOETBAL Levi Bouwense (links) vertrekt na zeven jaar bij Sparta. foto carla vos VOETBAL 'Je moet als club dicht bij jezelf blijven' Barry van der Hooft Roosendaal Waarom ben je in 2014 eigenlijk voorzitter van Groene Ster ge worden? - Youssif Hamzaoui (46) Youssif Hamzaoui is onder meer trots op de manier waarop de spelers van Groene Ster met elkaar omgaan. ,,De jongens hebben echt veel voor elkaar over. Dat zit in het DNA van de club.'' - NAC-trainer Peter Hyballa in VI over de ver dediger uit Arnemuiden, die maandag 20 wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40