■,i Middelburgers krijgen sleutel voor containers www.kopvanhetdok.nl m KOP DOK wvo zorg Wordt dit uw uitzicht? Nog enkele appartementen beschikbaar! ADO K ff 7 VERRASSING VOOR SETH NIEUWE TELESCOOP T-JF SCHINKEL BEWEERD iBüniaa rfa I De 11-jarige Seth Walhout uit Middelburg kan weer op vogeljacht met zijn telescoop en camera. Enige tijd kon dat niet, omdat de jongen 23 mei werd beroofd terwijl hij over de Walcherseweg reed richting zijn favoriete observatieplek bij de Zandvoortseweg. Twee tieners hadden het op zijn spullen voorzien. ,,Ze reden mij klem met hun fietsen en pakten mijn rugzak af met alles wat daarin zat." Dat was een hele schok. Walhout is sinds najaar 2016 een enthousiast vogelaar, en zonder camera en telescoop is hij onthand. Hij kon gelukkig de politie, die snel ter plaatse was, een gedetailleerde beschrijving geven van de daders. ,,Omdat ik bij het vogelspotten gewend ben op details te letten, kon ik veel specifieke kenmerken vertellen. Bijvoorbeeld dat één van de daders op een zwarte fiets met bruine handvatten reed." De spullen terugvinden, zit er niet meer in. Weliswaar lukte het de politie nog diezelfde dag de verdachten op te pakken. Maar ze hadden toen al de rugzak van Seth met al zijn spullen gedumpt in de buurt van het station. Alleen de hoes van zijn telescoop werd teruggevonden en wat school spullen. ,,De rest helaas niet." Tot zijn geluk zijn er door de diefstal geen bijzondere foto's van vogels verloren gegaan. ,,We had den ze net een dag daarvoor op de computer gezet." Onverwacht bezoek Leden van de Vogelaarsgroep Walcheren vonden dat er iets moest gebeuren om het leed van Seth te verzachten. Want ze ma ken niet zo vaak mee dat iemand op zo'n jonge leeftijd al zo een en- Omdat ik bij het vogelspotten gewend ben op details te letten, kon ik de politie veel specifieke kenmerken vertellen thousiaste vogelaar is. In een spe ciale appgroep riepen ze elkaar op ervoor te zorgen dat Seth weer voorzien kon worden van appara tuur waarmee hij op een fatsoen lijke manier vogels kan waarne men. Dat is gelukt. Woensdag kreeg hij onverwacht bezoek van een paar vogelaars die hem ver rasten met een telescoop en geld. Hij had toen al van zijn ouders een nieuwe camera met telelens (100-400 mm) gekregen. Trots laat hij zien waarmee hij alweer wat vogels heeft 'geschoten'. En vandaag wil hij ook weer vroeg bij de Zandvoortweg vogels te spotten. ,,Daar zitten veel stelt lopers zoals de kievit en de scho lekster." Hij heeft tot nu toe alleen op Walcheren 206 verschillende soorten vogels gezien. Onder an dere een zwarte ibis. ,,Dat was na jaar 2018 in Oranjezon." En on langs in de Wilhelminapolder een steppearend. ,,Dat is wel mijn meest bijzondere waarneming." Bosrietzanger Hij vindt het vogelen zo leuk dat hij hoopt het ooit als beroep uit te kunnen oefenen. ,,Ik wil later bij Het Zeeuwse Landschap gaan werken om de vogelstand bij te houden." En hij vindt het ook leuk om met andere vogelaars te praten. ,,Daar leer ik veel van." Zo weet hij sinds kort het geluid te her kennen van een bosrietzanger. Deze vogel lijkt veel op een een kleine karekiet, maar wordt be schouwd als de beste zanger on der de rietvogels. Dat vindt hij heel leuk om te leren. ,,Zo weet ik steeds meer van vogels." Seth hoopt dat hij ooit nog eens de vale gier te zien krijgt. ,,Dat lijkt mij mooi. Die is in Nederland heel soms te zien." Met de sleutelhangers kan de ge meente volgen wie afval in de con tainers stort en hoe vaak. Zo ont staat beter zicht op het gebruik er van. De veranderingen zijn ook no dig voor het verrekenen per inworp van het restafval. Inwoners moeten met ingang van volgend jaar betalen voor elke keer dat ze de container voor restaf val openen of hun grijze kliko aan de straat zetten om te laten legen. Dat gebeurt onder het motto 'de vervuiler betaalt'. Restafval is na melijk niet opnieuw te gebruiken. Het storten van groente- en frui ttesten, glas, textiel en plastic en metalen verpakkingen, drank- en zuivelpakken (pmd) blijft daarom gratis. Ook de mensen die er al één hadden, krijgen een nieuwe sleutel Voor de meeste ondergrondse containers was al een sleutelhanger of afvalpas nodig. Ook de mensen die er al één hadden, krijgen een nieuwe. Alleen bedrijven en stu denten die een woning huren via Villex houden hun oude pas of sleutelhanger. VAN HET 0118460300 optiek de iom Samen voelt beter Bekijk de brochure en prijzen op: zaterdag 6 juni 2020 WA Steunactie voor beroofde vogelaar j* c —TT T y fjL! Seth Walhout: ,,De steppearend is wel mijn meest bijzondere waarneming." foto dirkjan gjeltema Emile Calon Middelburg -Seth Walhout (11), vogelaar Een ondergrondse afvalcontai ner openmaken kan in Middel burg voortaan alleen nog met een speciale sleutelhanger. In juni en juli gaan alle containers op slot, behalve die voor glas. Alle huishoudens krijgen die sleutelhanger volgende week in de bus. Maurits Sep Middelburg A info@schinkeldeweerd.nl Lange Vorststraat 40, Goes www.optiekdejonge.nl PDRBCHE DESIGN Mob. 06 83 87 51 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35