Tweet is onvergeeflijk Flitspalen in Zeeland hebben minder te doen Twee mannen in cel na steekpartij in Oostburg Prullenbak 2 BLACK LIVES MATTER PROTEST Na Rotterdam, Amsterdam en Den Haag komt erookeen demonstratie Black Lives Matter in Middelburg. De Vlissingse Angelique Duijndam en Lisenne Delgado willen maandag vanaf 17.00 uur tot 18.00 op het Abdijplein protesteren tegen racisme. Commentaar Hoe fout kun je zijn? Iedere politicus huilt wel eens mee met de wolven in het bos. Omdat het even goed uitkomt misbaar te maken over een concurrent. En iedere politi cus laat zich daarbij wel eens ongelukkig uit. Met te sterke woorden of met verkeerde beelden. Allemaal begrijpelijk in een politieke strijd die altijd heet is, zeker op sociale media. Maar een enkeling vliegt daarbij op een onvergeeflijke manier uit de bocht. Martin Bos, lid van Provinciale Staten van Zeeland voor Forum voor Democratie, is zo iemand. Bos ging deze week op Twitter los over Femke Halsema, de burgemeester van Amsterdam. Hij gebruikte een foto van men sen met het syndroom van Down om zijn mening te illustreren. Bos vergaloppeerde zich eerder met onzinnige opmerkingen in het politieke debat, tot ergernis van veel Statenleden. Maar nu is hij echt te ver gegaan. Met deze zeer verwerpelijke uiting maakt Bos zich onmogelijk. Bos heeft zijn tweet inmiddels verwijderd en excuses ge maakt. Hij treedt even niet op als voorzitter van de Statencom missie economie. Hij begrijpt kennelijk dat hij het verbruid heeft. Dat is niet genoeg. Bos heeft te weinig normbesef voor een rol in de politiek. Hij kan dan wel een mandaat van zijn kie zers hebben, maar dat wil nog niet zeggen dat de overige Sta tenleden iets met hem moeten. Als hij niet opstapt, is er geen andere optie dan een cordon sanitaire om deze man en dus om de hele fractie van Forum voor Democratie. Als Martin Bos niet opstapt, hebben de Staten geen andere optie dan een cordon sanitaire GOES Flitspalen in Zeeland had den in de eerste vier maanden veel minder te doen dan vorig jaar. Bij elkaar bekeurden ze bijna 24.000 mensen voor te hard rijden óf voor rijden door rood. Kampioen flitsen is een paal langs de provinciale weg over Schouwen-Duiveland. Eerst de exacte aantallen. In de eerste vier maanden kregen 23.477 mensen een verkeersboete, leren cijfers van het ministerie van Vei ligheid en Justitie. De meeste lie pen tegen de lamp bij een flitspaal; 3978 mensen reden te hard langs de trajectcontrole in de Westerschel- detunnel. Dat zijn er veel minder dan in de zelfde periode van vorig jaar. Toen schreven alleen de flitspalen al 25.466 boetes uit. In de tunnel gin gen er nog eens 4309 voor gaas. Hoewel het ministerie geen verkla ring ervoor geeft, kan het bijna niet ALMANAK Maud uit Goes mag dan nog maar 10 jaar oud zijn, ze zet zich al behoorlijk af tegen haar ou ders. Wat pa en ma leuk vinden, vindt zij standaard niet leuk. Deze week stuitte het meisje in de Tina op een poster van Niall Horan, een knappe zanger. Even later hing de poster op haar ka- anders dan de coronacrisis zijn. Daardoor waren minder mensen onderweg. Kampioen onder de Zeeuwse flitsers is paal 3017 langs de N57 op Schouwen-Duiveland. Die is in zijn IJverigste flitspalen staan op Schouwen en bij Sluis eentje al verantwoordelijk voor ruim een kwart van de flitspaal boetes. Een goede tweede is paal 3866 langs de N253 bij Sluis, gevolgd door paalnummer 3880 aan de N59 op Schouwen-Duiveland. Alle flitspalen in Nederland bij elkaar kiekten van januari tot en met april 944.000 bestuurders te gen 1,2 miljoen vorig jaar. mer. Haar vader had geen idee wie Niall Horan was, maar Wi- kipedia bood uitkomst. Hij be sloot zijn dochter te plagen: 'Dat is ook mijn favoriete zanger!', zei hij opgewekt. Het meisje stiefelde meteen naar haar ka mer. Tien seconden later lag de poster in haar prullenbak. PERKPOLDER Extra controles op strandje Geen Vestrock, wel Vestrockbier Hulst Mantelzorgers krijgen cadeautje De twee vrouwen hebben de de monstratie officieel aangemeld bij de gemeente Middelburg. Vrijdag hebben ze overleg gevoerd over de voorwaarden. Zo moeten krijtstre pen op het plein zorgen dat de de monstranten zich aan de 1,5 meter- regel houden. Want het laatste wat de dames willen is eindigen zoals in Rotterdam of Amsterdam. Die de monstraties liepen uit de hand van wege een onverwachte grote toe loop aan demonstranten. Duijndam en Delgado (foto rechts) zijn daar in Middelburg niet bang voor. En zien in het Abdij plein een geschikte locatie voor een kleinschalige demonstratie. ,,Het plein heeft een beperkt aantal in- en uitgangen, dat maakt het goed controleerbaar", zegt medeorgani sator Lisenne Delgado. ,,Bij iedere ingang controleren we hoeveel mensen er naar binnen gaan." Beide dames verwachten geen Het incident vond rond 06.15 uur plaats in een woning aan de Paulus Potterstraat in Oostburg. Voor de gewonde werd naast een ambulance ook een traumahelikop ter opgeroepen. Deze is uiteindelijk niet meer ter plekke geweest. De gewonde werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. De politie meldde dat twee man- nen zijn aangehouden als ver dachte. Personalia van de betrokke nen zijn niet vrijgegeven. Witte auto Wat er precies is gebeurd is nog on duidelijk, de politie is dan ook een onderzoek gestart. De omgeving van de woning werd afgezet met linten. Ook in de Jan Steenstraat werd een plaats delict afgezet. Midden op straat stond een witte auto gepar keerd. Of deze ook betrokken is bij het politieonderzoek is niet be kend. Van de woning aan de Paulus Potterstraat is een ruit gesneuveld. Ook is er bloed te zien. zaterdag 6 juni 2020 II Tip? redactie@pzc.nl Op het pas heropende strandje bij Perkpolder en aan de Westerscheldedijk houden veel mensen zich niet aan de regels. Dat constateert de gemeente Hulst. Er wordt komende tijd extra gecontroleerd door politie en boa's. De gemeente Hulst laat weten dat er feesten en bijeenkomsten zijn ge houden waarbij de 1,5 meter afstand niet goed in acht werd genomen. Ook is er veel zwerfvuil achtergelaten, zoals glas scherven. Er staan extra controles gepland en er wordt gehandhaafd als dat nodig is. HULST Helaas geen Vestrock dit weekend, maar het bier Vestrock Blond editie 2020 afhalen kan wél. Via de drive-through van brouwerij Vermeersen in Hulst. Eline Pilaet, Gino Baart en Angela Samijn (vlnr) trotseerden wind en regen met de verkoop van bierpakketten en festivalshirts. Op het eti ket staat alvast een deel van de line-up van 2021. Gisteren verkochten ze zo'n 100 dozen. ,,We heb ben er 412 in totaal", zei Gino. De drive-through is vandaag open tussen 10.00 en 18.00 uur. Vooraf bestellen kan via bierbrouwerijvermeer- sen.nl/winkel Hulst voor Elkaar is op zoek naar mantelzor gers: jaarlijks worden mensen bedankt die langdurig voor iemand in hun omgeving zorgen. Er staan 832 mantelzor gers geregistreerd, maar dat zijn er vermoe delijk meer: niet ieder een is bij Hulst voor El kaar bekend. Als man- telzorgers aan bepaalde voorwaarden voldoen, krijgen ze 75 euro van de gemeente als be dankje. Dat geldt ook voor mensen van buiten die gemeente, die voor een inwoner van Hulst zorgen. Aanvragen via hulstvoorelkaar.nl. Racisme, Timo van de Kasteele Middelburg Angelique Duijndam onthult in januari dit jaar samen met Coen Bertijn (CDA) een bord waar ar tikel 1 van de Nederlandse Grondwet op staat. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA De politie heeft gistermorgen in Oostburg twee mannen aange houden na een mogelijke steek partij in een woning. Er is één persoon gewond geraakt. Luc Oggel Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30