Statenlid Martin Bos (Fvd) ligt zwaar onder vuur door kwetsende tweet z°rg Corona kost Zeeuwse gemeenten miljoenen Bos suggereerde donderdagavond op Twitter dat de partijtop van GroenLinks zou aandringen op het vertrek van de Amsterdamse burge meester Femke Halsema. Daarbij plaatste hij een foto van de televisie serie SynDROOM, over mensen met het syndroom van Down. Dat ontlokte een stortvloed aan boze re acties. Bos verwijderde de tweet la ter op de avond en bood zijn excuses aan. Voor de Zeeuwse politiek is de kous daarmee zeker niet af. ,,Wij vinden dit ernstig, hier is een grens overschreden", zegt Kool. ,,Dit is een diskwalificatie van een bevolkings groep. Zo ga je niet om met mensen met het syndroom van Down, maar ook niet met een collega-politieke partij. Dit is echt kwetsend en onfat soenlijk." Bos zou gisterochtend, als voorzitter van de commissie econo mie, een statenbijeenkomst leiden. Die taak moest hij vanwege de com motie overlaten aan Ralph van Her- tum (PvdA). ,,Wij vinden het niet passen dat hij voorzitter zou zijn, want dan ben je toch het gezicht van de Staten", aldus Kool. Zij wil Bos op korte termijn ter verantwoording roepen. De coalitie partijen gaan de kwestie in elk geval aan de orde stellen in het presidium, het overleg van de fractievoorzitters. Het is ook mogelijk dat het een zaak wordt van de integriteitscommissie, zegt Kool. ,,Dit is in elk geval wel iets dat een gevolg zal dienen te hebben. Ik heb gevraagd om een gesprek met commissaris van de Koning Han Polman, om te bespreken wat de goede weg is." Motie van afkeuring Statenleden kunnen hun collega's niet wegsturen. Wel kunnen ze bij voorbeeld een motie van afkeuring aannemen, zoals vorig jaar septem ber gebeurde met de PVV'ers Peter van Dijk en Vincent Bosch na be schuldigingen van misbruik van pu bliek geld. Ondanks de harde kritiek weigerden beide Statenleden om op te stappen. „Ongehoord, ongekend, onvoorstel baar", zegt Gerwi Temmink, fractie voorzitter van GroenLinks over de tweet van Bos. ,,Hier lusten de hon den geen brood van. We zijn ons in tern nog aan het beraden hoe we hier het beste op kunnen reageren, maar dat er een vervolg op zal ko men, lijkt me logisch. Dit kunnen we niet over onze kant laten gaan. Soms kom je er niet met alleen een excuus." Dat GroenLinks het doelwit is, maakt het voor Temmink niet nóg ernstiger. ,,Ik zou het bij elke partij zeggen. Het betreft ook de hele po litiek, die zo in een daglicht komt te staan dat je helemaal niet wil heb ben. Maar vooral gaat het om men sen met het syndroom van Down, die erbij worden betrokken op een manier die wij zeer ongepast vinden en die helemaal nergens op slaat. Het is echt te gek voor woorden om dit soort vergelijkingen te maken." Kwestie afgedaan ,,Het was een smakeloos bericht, dat niet geplaatst had mogen worden", zegt Fred Walravens, fractievoorzit ter van Forum van Democratie, over de tweet van zijn partijgenoot. „Ge lukkig is Bos ook zelf tot dat inzicht gekomen. Hij heeft het bericht te ruggetrokken en zijn excuses aange- boden. Daarmee is de kwestie voor ons afgedaan." Walravens benadrukt dat Bos het bericht verspreidde via diens per soonlijke account. ,,Iedereen heeft zijn eigen verantwoordelijkheid voor wat hij op Twitter of Facebook zet. Hoe smakeloos de tweet ook was: hij was cynisch bedoeld, maar is verkeerd opgevat. Daar leer je ook van, waardoor je beseft dat je dit soort zaken een volgende keer mis schien op een andere manier moet brengen." Bos zelf reageerde giste ren niet op verzoeken om commen taar te geven. 0118460300 www.kopvanhetdok.nl WVO It I zaterdag 6 juni 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl P4 ZIERIKZEE Met een erehaag van fakkels brengen vrienden een laatste groet aan Artak Tigrani. De 35-jarige Zierikzeeënaar overleed vorige week zaterdag bij een auto-ongeluk in de buurt van zijn woonplaats. Gisteren namen familie en vrienden afscheid van Artak tijdens een indrukwek kende dienst op parkeerplaats Havenpoort, met auto's, motoren en rap. Precies zoals paste bij Artak. foto marieke mandemaker 'Hier is een grens overschreden' De kwetsende tweet die Staten lid Martin Bos (Forum voor De mocratie) donderdagavond plaatste, kan niet zonder gevol gen blijven. De andere partijen willen hem ter verantwoording roepen. ,,Dit kan gewoon niet door de beugel", zegt Hannie Kool-Blokland, fractievoorzitter van het CDA, de grootste partij in Provinciale Staten. Rolf Bosboom Middelburg info@schinkeldeweerd.nl Samen voelt beter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29