'Ad HET CONCERT €34?° MEDIA CULTUUR 25 Het BOWIE concert 20% Owen Schu macher (53), schrijver Niels van Dam (38), gastenredacteur Even tot Hier, vanavond, 21.15 uur NPO 1 Koen van der Schoot (32), grafisch vormgever/ beeldredacteur Het voordeel van PZC VANAF Ode aan een wereldster Bestel tickets op pzc.nl/bowie zaterdag 6 juni 2020 PC Is schrijver denk ik net Lals onder anderen Emilio Guzman en Peter Heerschop mee met Jeroen en Niels: waar kun nen we iets mee doen op een grappige manier? Op woensdagochtend doen we dat via Zoom, we verdelen de on derwerpen, we verdiepen ons erin en schrijven teksten die we in de middag opnieuw via Zoom delen. Kan dit nog leuker, moeten we iets anders beden ken? Op donderdag is er nog zo'n dag voordat het op vrijdag wordt afgerond. De schrijvers zijn dienstbaar aan de jongens, zij komen op tv, zij worden er op aangesproken en moeten zich er goed bij voelen. Dat weet ik zelf nog van Koefnoen, waar Paul Groot en ik uiteindelijk de knoop doorhakten. Deze week kunnen we niet om de de monstratie op de Dam heen, het is aan ons daar een komische insteek bij te verzinnen. Wat opvalt was de gretigheid van allerlei mensen om Femke Halsema te bekritiseren. Ik heb nu een filmpje gevonden waarin haar partijgenoot Paul Rosenmöller ook zegt dat ze fouten heeft gemaakt, maar dat zo voorzichtig en genuanceerd doet, dat het leuk kan zijn dat tegenover bijvoorbeeld Thierry Baudet te zetten.'' k zoek en benader de I gasten voor onze uitzen- I dingen. Een van de meest bijzondere van dit seizoen was Freddy de Haan, een gepassio neerde fan van Cambuur. Ik waar schuwde Jeroen en Niels dat hij wel kon gaan ratelen. Dat was een un derstatement. Toen hij het woord kreeg, barstte hij los; hij hield niet meer op. Jeroen en Niels begrepen wel dat dit op zichzelf mooie televi sie opleverde, dus ze lieten hem «ar# maar even begaan. Corona maakte het voor gasten laagdrem- peliger om mee te werken, maar het werd ook een grotere uitda ging. Normaal ontvingen we ze in de studio, nu alleen als dat echt nodig is. Anders gaat het met een videoverbinding via Zoom, maar dan moet die verbinding wel goed zijn. Soms zijn mensen huiverig om mee te doen aan een satirisch programma, bang om in de maling genomen te worden. Maar wij be handelen onze gasten met respect.'' oe ik mijn functie omschrijf? Ik ben eigenlijk de man van de I foto- en videofucks. Ja, zo heet dat bij ons intern. Als er een foto of film pje bewerkt moet worden, komen ze bij mij. Niels en Jeroen leggen uit wat ze onge veer willen zien en dan is het aan mij en de andere photoshoppers om dat te maken. Wij werken meestal voor een seconde televisie. Maar zo'n beeld ver sterkt de grap wel. Dit seizoen maakten we een reeks covers van Suske en Wiske. Rutke en Wopke bijvoorbeeld, met de gezichten van Mark Rutte en Wopke Hoekstra. Mijn collega kon daar heerlijk op los gaan. Bij ons ligt het zwaartepunt echt op vrij dag, omdat dan de definitieve grappen worden geschreven. Eerder in de week heeft het voor ons geen zin, dan zouden we te veel werk moeten weg gooien. Op vrijdag werken wij van half tien tot bijna mid dernacht. Het enige dat we eerder in de week maken is het 'simpele liedje', dat van een minuut." Omdat je het verdient! IfiE KORTING In januari 2021 is het precies vijfjaar geleden dat zanger David Bowie overleed. Reden voor een eerbetoon waarbij topmusici zijn allergrootste hits vertolken. Onder meer 'Heroes', 'China Girl', 'Under Pressure' en 'This Is Not America' komen voorbij. Een immense live band zorgt samen met een ongeëvenaard decor voor een spectaculaire ode aan één van de meest legendarische artiesten aller tijden. Concertdata vr 8 jan 2021 MartiniPLaza Groningen za 9 jan 2021 MartiniPLaza Groningen zo 10 jan 2021 AFAS Live Amsterdam vr 15 jan 2021 Mainstage Den Bosch za 16 jan 2021 Mainstage Den Bosch vr 22 jan 2021 RTM Stage (Ahoy) Rotterdam za 23 jan 2021 RTM Stage (Ahoy) Rotterdam 20.00 20.00 15.00 20.00 20.00 20.00 20.00 15.00 20.00 Profiteer nu van exclusief vroegboekvoordeel en mis het niet! *De ticketprijzen zijn afhankelijk van de datum, tijd en rang en de vanaf prijs geldt zolang de voorraad strekt. De prijzen zijn incl. servicekosten en excl. orderkosten a 1,80.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25