Gevangenis en rechtbank naar Zeeland JOL Compensatie voor kazerne Slangenredster tart haar gifallergie I'Het onbegrip van mensen doet pijn' Dat bevestigen bronnen na be richtgeving van RTL Nieuws. Ook de spoorverbindingen met de rest van Nederland moeten worden verbeterd. De focus op law and or der is opvallend; in 2013 moest de rechtbank in Middelburg nog fuse ren met die in Breda. Veel andere rijksdiensten zijn in het verleden helemaal uit Zeeland verdwenen. Het totale compensatiepakket omvat volgens ingewij den in totaal acht onderdelen. Behalve de bun deling van belangrijke justitiële en veiligheidsorganisaties ('Law Delta' genoemd) en snellere trein verbindingen gaat het onder meer om een Delta University (oplei- dings- en kennisinstituut op het gebied van water, voedsel en ener gie), een huisartsenopleiding, in vesteringen in de Kenniswerf in Vlissingen en het verduurzamen van de procesindustrie. Nog geen akkoord Er is nog geen akkoord tussen het kabinet en het provinciebestuur, benadrukken bronnen. De plan nen zijn opgesteld door 'speciaal adviseur' Bernard Wientjes, die door het kabinet werd gevraagd te bemiddelen in de ruzie tussen Rijk en provincie. Komende maandag worden zijn voorstellen voor het eerst besproken met staatssecreta ris Raymond Knops van Binnen landse Zaken op het provinciehuis in Middelburg. Voor de zomer moet er een akkoord liggen, zei Knops eerder. De verwachting is dat dat gaat lukken. Oud-onderne mersvoorman Wientjes heeft bij zijn werk voortdurend contact ge had met beide partijen, dus de kans dat het kabinet de voorstellen af wijst is klein. Garanties Zeeland kan nog wel dwars gaan liggen. De provincie wil in elk ge val garanties dat de geschiedenis zich niet herhaalt en dat er over een paar jaar 'een marinierskazerne- light' volgt als bijvoorbeeld de be loofde rechtbank of gevangenis tóch niet in de provincie verrijst. In afwachting van het gesprek van Behalve 'Law Delta' gaat het onder meer om een Delta University maandag wil zowel gedeputeerde Dick van der Velde als de Vlis- singse wethouder Albert Vader niet reageren op de uitgelekte plan nen. In januari besloot het kabinet toch niet te verhuizen naar Vlissin- gen, tot grote woede van de Zeeu wen. In die stad zou een spiksplin ternieuwe kazerne worden ge bouwd die aan alle eisen voor de mariniers zou voldoen, zo werd in 2012 door kabinet-Rutte I besloten. De huidige kazerne, in Doorn, is verouderd en kan op die plek niet uitbreiden. Maar mariniers protes teerden, vonden Zeeland te ver weg en een deel van hen verliet daarom de krijgsmacht. Staatsse cretaris van Defensie Barbara Vis ser wil een nieuwe kazerne laten bouwen in het eveneens centraal gelegen Nieuw-Milligen. Nieuwsmedia De dood reist mee als ecoloog Sterrin reptielen opzoekt in Timo Stam uit Zierikzee lijdt aan het syndroom van Gilles de la Tourette. Geen gevloek of getier, maar wel ongecontroleerde »Z EELAND 5 Mediterranée of de Waddenzee? Wie veilig kiest voor vakantie in eigen land heeft nog keuze te over Zeeland krijgt mogelijk een be veiligde rechtbank, een extra beveiligde gevangenis en een expertisecentrum voor georga niseerde criminaliteit. Daarmee moet de provincie worden ge compenseerd voor het kabi netsbesluit om in Vlissingen na jaren soebatten toch geen ka zerne voor mariniers te bouwen. Hanneke Keultjes en Rolf Bosboom Vlissingen Toenemende bewolking en af en toe 15°C regen. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47" FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1