Kun je mensen in de buurtapp vragen geen nodeloze berichten te sturen? Mijn tennismaatjes willen meer, maar ik wil alleen toyboys in mijn bed JOOST MAG 'T WETEN De Amerikaan Mark Twain (1835-1910) was de schrijver van onder meer De lotgevallen van Tom Sawyer. Hij begon zijn carrière als journa list bij een noodlijdende krant. Op zekere middag ontdekte zijn baas hem in het café naast het krantengebouw. Op de vraag waarom hij niet op de redactie was, antwoordde Twain: 'Het potlood was bezet.' Zal die tijd terugkomen? Dat we aan onze kleinkinderen vertellen: 'In de coronatijd had lang niet iedereen een hamer. O nee! Dan moest je via de buurtapp, een soort burger wacht was dat, ik leg je dat later nog weleens uit, vragen of de hamer beschikbaar was. Zo ging dat toen, lieve kind.' Het is de tweede klacht die ik over een buurt- app krijg. De eerste kwam van iemand die klaagde dat er ongevraagd christelijke gebeden op de app werden geplaatst. Ook lees je nogal eens dat er slordig wordt omge sprongen met privacygegevens. Laat ik voorzichtig zijn te schrijven over zaken waar ik geen verstand van heb, maar over de voordelen van zo'n app heb ik eigenlijk nog nooit iets gelezen. Over naar uw probleem: u bent bang mensen tegen u in het harnas te jagen die nog te beroerd zijn een hamer uit te lenen. Gelooft u mij: daar kunt u niet vroeg genoeg mee beginnen. Altijd prettig te kunnen antwoorden zonder dat ik enige research nodig heb. Ik hoef slechts te putten uit eigen ervaring. Niet dat ik ooit met jonge dames heb getennist. In de woorden van wijlen Louis Da vids: 'Ik speel geen hockey met een stokkie en geen tennis met een kennis.' Maar afgewezen door jonge dames ben ik vaak. Door oude dames trouwens ook. Op mijn verzoek om een avondje uit heb ik een scala aan afwijzingen gekregen: 'Dat moet ik dan toch eerst eens met mijn vriend overleggen!' Of: 'Vrijdag? Nee, dan kan ik niet. Zaterdag ook niet, ik kan eigenlijk nooit.' Recordhouder smoesjes was een 28-jarige dame die mij afwimpelde met de woorden: 'Ik mag niet van mijn moeder.' Ik heb zo'n idee dat u mijn tips helemaal niet nodig hebt. Dat de toyboydame die u bent maar al te goed weet hoe ze de heren van het lijf moet houden. U wilde denk ik uw vijftien minuten roem als femme fatale. Die gun ik u van harte. De redactie geeft mij nooit naam en adres van inzen ders door. Als u daartoe toestemming geeft, vermeld ik komende week nog even hoe u heet en waar u woont. Stuur ik u meteen nog een serie andere smoezen toe. Afgesproken? Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. In de buurtapp komt het met enige regelmaat voor dat iemand iets wil lenen van zijn buren, een hamer bijvoorbeeld. Veel mensen melden dan geheel overbodig dat ze 'helaas niet kunnen helpen'. Dat irriteert mij mateloos, zeg dan niets. Ik wil hier graag iets van zeggen. Per app uiter aard. Hoe zou u dat formuleren zonder deze helpers' tegen mij in het harnas te jagen? Ik (vrouw, 50) tennis met twee mannen. Boezem vrienden, beiden achttien jaar ouder dan ik. We hebben veel lol en ik ben hun stralend middel punt. Ik zag hen nooit als potentiële partners maar gaandeweg hopen zij op meer, is mijn indruk. Daar sta ik niet voor open, alleen toyboys maken nog kans in mijn bed te belanden - geen trek in relatie-ellende. Hoe laat ik hen dat weten? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123