Voor mijn part word ik arm, heb ik het nooit meer warm Voor mijn part moet ik verder leven zonder blinde darm Maar er is een ding wat ik nooit zou willen missen En dat is vissen GUS EN PIETER KRAKEN EEN NOOT Pieter Hulst en Gijs Groenteman ontleden om de beurt teksten van Nederlandstalige hits. Ze geven, al dan niet met hulp van de wetenschap, antwoorden op vragen die die nummers oproepen. Uit: 't Schaep met de 5 pooten, gezongen door Piet Römer Leen Jongewaard Vissers en schakers zijn de slimsten onder de sporters. Het is ze gelukt om iets waarbij je je fysiek nauwelijks hoeft in te spannen om te dopen tot een sport. Een visser kan zonder blikken of blozen thuis komen en zeggen: 'Ziezo, ik heb vandaag weer gesport', terwijl hij of zij geen gram metje is afgevallen. Ook lijkt de gemiddelde visser een stuk gelukkiger dan de gemiddelde voetballer. Het zou vriend en vijand verbazen wanneer Memphis Depay zou zingen: 'Voor mijn part word ik arm, heb ik het nooit meer warm. Het enige dat mijn geluk zou vergallen, is nooit meer voetballen'. Bij het lied Vissen uit 't Schaep met de 5pooten moet ik vaak denken aan een fijne anekdote van de Duitse schrijver Heinrich Böll 'ter vermindering van het arbeids moraal'. Zeker nu we de komende tijd van wege de economische recessie minder offers kunnen brengen aan onze oppergod Con- sumptius, kan dit verhaal ons misschien een beetje geruststellen. In een Europees havenstadje ligt een have- luinige visser in de middagzon te luieren. Een dikke toerist sjokt langs en spreekt hem aan: 'Zeg meneer, waarom gaat u niet vissen?' 'Waarom? Ik heb al genoeg gevist.' 'Zodat u meer geld verdient. Met een paar extra visvangsten per week wordt u algauw een vermogend man. En daarna zou u perso neel in dienst kunnen nemen om nog verder uit te breiden.' 'Waarom?' vraagt de visser weer. 'Om zo rijk te zijn dat u in alle rust kunt lui eren en genieten van de zon.' 'Maar dat is toch precies wat ik nu ook kan?' antwoordt de visser en sukkelt weer in een diepe slaap. Dit rubriekje in deze krant is voor mij een van de weinige opdrachten die nog is over gebleven, dus pieker ik me suf over geld en de toekomst en eet ik veelal opgewarmde ravioli uit blik. Tegelijkertijd ben ik veel buiten, zijn de gesprekken met mijn familie en geliefden kwalitatiever en ben ik meer uitgerust dan ooit tevoren. In de ogen van Plato (die inmid dels zo vaak is aangehaald dat hij misschien beter langspeel-Plato zou kunnen heten) is dit de eerste stap naar echte rijkdom: wie rijk wil zijn moet niet zijn vermogen vermeer deren, maar zijn hebzucht verminderen. Volgens mij kan het geen kwaad om dit aforisme op m'n pinpas te laten printen; volgens het CBS zal onze morbide obese economie de komende tijd behoorlijk afslan ken. Dikke kans dat dit op de lange termijn nog gezond is ook, immers nu is onze eco nomie nog steeds geënt op groei, maar met welk doel? Zodat we daarna kunnen luieren en genie ten van de zon. 42 Niet de blinde darm, maar het worm vormig aanhang sel is ontstoken bij een blindedarmonsteking. Deze appendix bevat grote concentraties lym fatisch weefsel, die een grote rol spelen in onze afweer. Pieter Hulst Volgende week stort Gijs Groenteman zich op Leven na de dood, waarmee Freek de Jonge in 1997 de nummer 1-positie in de Top 40 bereikte. De staart van het Afri kaanse Damara-schaap wordt weleens verward met een poot. In deze dikke staart zit vet op geslagen. Het Damara-schaap kan zo overleven onder hoge tem peraturen, met weinig water. QJ Onderzoekers van de Liverpool University ontdekten dat als vissen waren gevangen mét een haak, ze minder aten dan als ze waren ge vangen zonder haak. Met pijnstillers werd hun gedrag als voorheen. 1865 De keelsnoepjes van Fisherman's Friend bestaan sinds 1865. De Engelse apotheker James Loft- house ontwikkelde ze om slijm los te maken. Menthol en capsicum (afkomstig van Spaanse pepers) zorgen voor de pittig heid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 122