'Isabeau weet door mijn ziel heen te prikken' BV DE LIEFDE '.7,2, 3 °f l(p j"te*n c/Ae d«9 teler. /^ryven elkaar lo^je De verschillen tussen de introverte Bibi (26) en de extraverte Isabeau (24) zijn groot, maar ze steunen elkaar volop in hun ambities. l//erfean+e (Yl£i?r M/etr een ,,Tot mijn 21ste had ik altijd lieve vriendjes, die me meteen perfect vonden. Dat is in het begin leuk, maar veel groei zit er dan niet meer in. Tegelijkertijd was ik zélf bang om te investeren in mensen. Ik had een dierbare vriend verloren, mijn vader was letterlijk doodziek. Ik had het gevoel dat iedereen me zou achterlaten. Over die gevoelens praatte ik niet, ik was heel gesloten, lachte veel weg. Deels is het mijn karakter, deels is dat het Indische in mij: je hangt de vuile was niet buiten. Met mijn biseksuele gevoelens had ik nooit iets gedaan. Om te onderzoeken of een liefdesleven met jongens echt het eni ge voor me was, zocht ik op Tinder contact met vrouwen. De eerste date was met Isa- beau, en het was direct goed. Zij wist altijd al dat ze lesbisch was, maar had nog nooit een relatie gehad. Dat maakte ons gelijk waardig, een relatie met een vrouw was voor ons allebei nieuw. Daardoor konden we het rustig opbouwen. Pas op haar ne gentiende, toen we een half jaar bij elkaar waren, kwam ze officieel uit de kast. Isabeau had het gevoel dat ze nog wat levenservaring op moest doen en vertrok voor vier maanden naar Finland. Bij haar terugkeer heeft ze me officieel verkering gevraagd. Zelf ben ik afgelopen vijf jaar voor mijn studie ook een paar keer langere tijd in het buitenland geweest, maar ik merkte dat het niet veel langer moet duren dan drie maanden. Anders raak je steeds minder betrokken bij wat de ander doet. Isabeau wilde nog graag een jaar naar Australië. Misschien doen we dat met ons tweeën, want we willen geen pen- vriendinnen zijn, we willen een relatie. In veel opzichten zijn we verschillend. Als ik van iemand hou, wil ik de hele tijd bij diegene zijn. Isabeau kreeg het aanvan kelijk al benauwd bij het idee om samen te wonen. Nu zijn we afgestudeerd en doen we losse klussen in verschillende steden. Door corona wonen we al maanden met ons tweeën op achttien vierkante meter. Het gaat ons heel goed af. Ik houd van vastigheid. Zonder Isabeau had ik die waarschijnlijk gezocht in een baan met een pensioen en doorbetaalde vakantiedagen. Door onze stabiele basis durf ik meer te kijken waar voor mij uit dagingen en mogelijkheden liggen om als freelancer innovatief werk te doen. Door haar ben ik optimistischer, heb ik meer oog voor plezier, ook in elkaar. Ik ben geneigd na te denken over welke impact dingen die ik zeg of doe op een ander hebben. Isabeau kan juist goed voor zichzelf opkomen. Ze heeft twee broers, dan moet je wat egoïstischer zijn om je staande te houden. Daarin leren we van elkaar. Waar ze geen genoegen mee neemt, is met dingen weglachen en met halve antwoorden. Ik ben zo blij dat ik dat nu al gevonden heb. Zij prikt door mijn ziel heen. Zoals in de tijd dat mijn vader een longtransplantatie kreeg en ik ontzettend bang was dat hij het niet zou overleven. Altijd als ze merkt dat ik ergens mee zit, blijft ze doorhameren. Ik móet een ant woord geven. We hebben elke dag intensieve gesprek ken over wat we nog meer willen op het gebied van onze relatie, wat voor werk we willen doen en waar en hoe we willen wonen. Daarin zitten we redelijk op één lijn en steunen we elkaar. Over onze ambi ties hebben we geen strijd. Samen gelukkig zijn is het belangrijkste, maar geld is ook nodig. Die balans zoeken we. En daarbij gunnen we elkaar het allerbeste.'' TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van de geïnterviewden zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 6 JUNI 2020 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 109