Een dispenserpaal die je bedient via een sensor, met de elleboog of toch met de hand 16 ZEELAND BINNEN MAAND STEVIG OP DE KAART De eerste dispenserpaal van Tilburgse makelij werd pas vier weken geleden geplaatst. Het gloednieuwe bedrijf mag na amper een maand het ministerie van Defensie, een grote supermarkt en de gemeente Tilburg tot zijn klanten rekenen. Kers op de taart: ook vanuit Amerika werd al besteld. f it is de eerste keer H ^^^^^^dat we meemaken Bdat klanten de dag na een order vragen waar de bestelling blijft", zegt Bart de Jong (37) met een lach. Het loopt momenteel storm bij de Dutch Hygiene Company, dat dis- penserpalen levert. Voordat de wereld hoorde van het coronavirus en daar ook de gevolgen van moest dragen, deed De Jong samen met compagnon John Geerts (49) in metaalbewerking onder de noemer van Etemf, het bedrijf dat het duo overnam van de vader van De Jong. Dat liep goed in de laatste jaren, met de overname van een concur rent, een nieuw machinepark en ver huizing naar een grotere locatie met uitbreidingsmogelijkheden. Stagnatie Dat doen ze nog steeds, al is er met de Dutch Hygiene Company nu ook een nieuwe onderneming. Samen met bevriende ondernemer Thijs van der Hilst (41). ,,Dat idee is niet gebo ren omdat we niets te doen hadden, al zagen we langzaam wel een stag natie van de orders", zegt De Jong. ,,Nu zien we gelukkig ook al weer een stijging. We hebben dertig man per soneel en die zijn gewend om over te werken, maar dat hoefde even niet." Door het oprichten van de Dutch Hygiene Company konden zelfs twee extra mensen worden aangenomen. ,,Ik ben trots om onze jongens aan het werk te kunnen houden en trots om een goed product aan te bieden." Want de Dutch Hygiene Company is niet in het leven geroepen om het staalbedrijf een doekje voor het bloe den te geven. ,,We hadden al een pro duct met desinfectiegel en ook een aanvraag van een klant die een covid- ruimte wilde inrichten. Die wilde iets aan kunnen bieden aan klanten. Toen zijn wij met de desinfectiezuil gekomen", zegt De Jong. Na tien proefexemplaren kwam Van der Hilst op de koffie en was de samenwerking geboren. ,,Ik heb zelf een medische groothandel gehad en ben dus bekend met een dispenser- De dispenserpaal is verkrijgbaar in drie uitvoeringen. Met elleboogpomp, sensorpomp en een 'gewone' pompfles. ,,Dan zul je jezelf afvragen: zit daar niet iedereen met zijn handen aan? Maar na het pompen ontsmet je je handen en kom je niet meer aan het pompje", zegt John Geerts. De dispenserpalen van de Dutch Hygiene Company zijn volledig uitgevoerd in roestvrij staal. Een be wuste keuze, zegt Bart de Jong. ,,Wanneer we enkel staal hadden gebruikt, was de paal niet beschermd ge weest tegen weerselemen- ten. En het gaat toch vaak zo zijn dat ondernemers de paal bij of in hun entree neerzetten." Wanneer een klant de zuil uitgevoerd wil zien in de huisstijl van het bedrijf is dat ook mogelijk en ver zorgt het Tilburgse bedrijf Qpromotions de besticke- ring. Een dispenserpaal is an derhalve meter hoog, on geveer vijftien kilo zwaar en heeft een lekbakje in de voetplaat. Zonder reclame uitingen aan de buitenkant en uitgevoerd in zwart, wit, of geslepen roestvrij staal met pompfles kost een paal 269 euro. De paal wordt geleverd met een liter desinfectie- vloeistof, waar ongeveer zevenhonderd paar han den mee ontsmet kunnen worden. ,,Die flessen zijn best wel kostbaar, vandaar dat we het zo hebben ge maakt dat het mogelijk is om de fles aan de paal vast te maken en te waarbor gen, zodat niemand die eruit kan halen", verduide lijkt Geerts. ,,Het is onze eigen fles en die past pre cies in ons systeem. Op die manier hopen we ook een duurzame bron van bestel lingen te hebben aange boord", zegt Thijs van der Hilst. Ik geloof dat dit iets duurzaams gaat worden paal. En binnen mijn familie hebben we een fabriek die desinfectiegel pro duceert, als een van de drie in Neder land. Op die manier kwam er een mooi huwelijk tussen twee bedrijven tot stand." En met een product dat volledig in Tilburg gemaakt wordt. ,,Zo zijn we verzekerd van kwaliteit en levergarantie", zegt Van der Hilst. Sportschool De eerste dispenserpaal werd vier weken geleden geplaatst bij een sportschool in Tilburg en later volg den het ministerie van Defensie, een grote supermarkt, de gemeente Til burg en ook in Amerika werd al be steld. „Straks wordt dit standaard in bijvoorbeeld de horeca", verwacht Geerts. Van der Hilst: ,,We zitten in een snelkookpan waarin veel vraag is naar dit soort producten. Veel onder nemers hopen dat het coronaleed snel overwaait, maar zitten straks in oktober nog steeds met desinfectie- gel in een plantensproeier. Ik geloof dat dit iets duurzaams gaat worden. En dan wil je dit voor de deur hebben staan, een mooie en solide oplos sing." En een snelle. ,,Het ligt een beetje aan de bestelling, maar nor maal gesproken kunnen we in een week leveren", zegt Geerts. vrijdag 5 juni 2020 VL Tilburgs bedrijf scoort tot in Amerika met dispenserpaal Stan Schrijen Tilburg 9 Stan Schrijen Tilburg Thijs van der Hilst, John Geerts en Bart de Jong (vlnr) met de dispenserpalen. foto RAMON MANGOLD/PIX4PROFS -Thijs van der Hilst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 99