II ven Horeca Tnorkmi toppers gezocht! 7 Blokkade van justitie leidt tot impasse rond kroongetuige Nabil B. nationale vacaturebank Advocaat Peter Schouten en misdaadverslag gever Peter R. de Vries staan klaar om kroongetuige Nabil B. bij te staan. B., die getuigt tegen de bende van Taghi, zit zonder juridische bijstand. Maar het OM weigert De Vries. Kroongetuige Nabil B. gaf twee we ken geleden tijdens een zitting van liquidatieproces Marengo aan dat hij geen vragen meer wil beant woorden, waartoe hij als kroonge tuige is verplicht. Hij vertelde dat hij een advocaat en een adviseur had gevonden die hem wilden bij staan, maar dat het Openbaar Mi nisterie deze combinatie blok keerde. Direct daarna zong de naam van De Vries al rond. Nu blijkt dat hij samen met advocaat Peter Schouten uit Breda bereid is om Nabil B. te helpen. ,,We zullen dat dus niet anoniem doen", aldus Schouten. De Vries wil optreden als vertrouwensman en woordvoerder, Schouten zou dan het juridische deel als advocaat voor zijn rekening nemen. De Vries stelde dat hij begin maart door familieleden van de kroongetuige is benaderd met de vraag of hij kroongetuige Nabil B. zou willen helpen. Die zit zonder advocaten, nadat hij brak met zijn (anonieme) advocaten. Zij volgden Derk Wiersum op, die in septem ber vorig jaar werd vermoord. ,,De kroongetuige heeft mij daarna per soonlijk gebeld en gevraagd. Als er Vries geen advocaat is een pro bleem voor het OM. „Terwijl dat vanaf het begin al bekend was." De situatie is nu zo dat het OM weigert akkoord te gaan met de wensen van Nabil. En die stelt zich op het standpunt dat hij weigert mee te werken als zijn voorkeur voor De Vries en Schouten niet wordt gehonoreerd. ,,Hij wil alleen verder met Peter Schouten en Peter de Vries", zei De Vries. Dat bete kent dat hij niet verder wil met zijn rol als kroongetuige in het Mareng- oproces. Volgens De Vries en Schouten is er nu sprake van een impasse en is het aan het OM om in beweging te komen. Het OM reageerde kort na afloop van de persconferentie met een persbericht. Daarin laat het OM weten dat er voor De Vries geen ruimte bestaat op te treden als ver trouwenspersoon, althans niet ge- faciliteerd door het OM. ,,Gelet op de uitdrukkelijke wens van de kroongetuige en diens bijzondere omstandigheden is door het OM serieus de mogelijkheid bekeken of met de misdaadjournalist een over eenkomst zou kunnen worden ge sloten. Deze verkenning heeft uit eindelijk geleid tot de conclusie dat zo'n overeenkomst niet mogelijk is. Het OM kan aan iemand die geen advocaat is niet dezelfde privileges toekennen als aan een rechtsge leerd raadsman." Kasem Deze krant onthulde vrijdag dat ad vocaat Khalid Kasem, voormalig partner en kantoorgenoot van De Vries en diens advocatenkantoor, door het OM in verband wordt ge bracht met lekken aan de organisa tie van Taghi. De Vries reageerde als door een wesp gestoken toen hij tij dens de persconferentie hiernaar werd gevraagd. Volgens De Vries heeft hij daar sowieso niets mee te maken en speelde dit lang voordat hij professioneel met Kasem ging samenwerken. Op de vraag of hij zich kon voorstellen dat de kwestie rond Kasem voor het OM ook reden is niet met hem in zee te willen, wilde hij niet ingaan. een dringend beroep op mij wordt gedaan, kan ik niet weigeren omdat het ongemakkelijk voelt of gevaar lijk is. Dat is geen reden niet thuis te geven. Anders kan ik mezelf niet meer in de spiegel aankijken. Ik wil hiermee een duidelijk signaal afge- De kroongetuige heeft mij persoonlijk gebeld en gevraagd ven aan de moordenaars van Re- duan B. en Derk Wiersum. Ande ren nemen hun plaats in." De Vries en Schouten stellen dat het OM aanvankelijk geen bezwa ren zag, maar dat dit veranderde. ,,Er zijn twee gesprekken gefacili- teerd op beveiligde locaties. Dat kan alleen als de top van het Openbaar Ministerie akkoord is." In zee Volgens het duo hebben er uren lange gesprekken plaatsgevonden met Nabil B., die al snel besloot met het duo in zee te willen. Er werd ge sproken over vergoedingen en con tracten, maar na enige tijd ontstond toch een conflict. Het OM leek zich te bedenken en gaf aan dat de ver goeding die Schouten wenste te hoog was. Ook bleek het feit dat De Het is een lastige tijd voor veel beroepsgroepen. Horeca, Recreatie, Toerisme en cultuur. Allemaal worden we getroffen. Anderzijds zien we bij Nationale Vacaturebank ook kansen. Markten die juist opbloeien. Met meer dan 45.000 vacatures, handige tips, inspirerende verhalen en de cv-maker zetten wij alles op alles om jou te helpen bij het vinden van een baan. vrijdag 5 juni 2020 OM weigert Peter R. de Vries Yelle Tieleman Naarden Peter R. de Vries zegt dat hij en advocaat Peter Schouten al uren met Nabil B. hebben ge sproken. - Peter R. de Vries, journalist Strafrechtadvocaat Peter Schouten: ,,We zullen hem dus niet anoniem bij staan.'' fotos anp f alles op alles 1 I voor jouw baan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7