Beitske Visser hoopt in 2021 weer mee te kunnen racen 21 post-coronakoersen, eind volgende maand, en de grote rondes daarna 'Europese races genoeg voor WK' b'ngoa l Met wedstrijden in het verschiet worden renners weer meer speci fiek en persoonsgericht getraind. ,,Een allround programma'', zegt Heijboer over het regime voor de renners van Jumbo-Visma in de af gelopen maanden. ,,Een renner zonder doel is ook minder belast baar. Vanaf nu worden de trainin gen aangepast op basis van wan neer in een wedstrijd een renner het verschil moet gaan maken. Dus krijgt Amund Grendahl Jansen richting de klassiekers een andere benadering dan Tom Dumoulin. Omvang en duurtrainingen zijn de basis voor iedere renner, de nuance zit in de intervalvormen. Tom zal het verschil moeten maken op lange klimmen en tijdritten, Amund op korte beklimmingen.'' In het hedendaagse wielrennen staat wedstrijdvoorbereiding gelijk aan trainingskampen en hoogtesta ges. Zo heeft Fabio Jakobsen inmid dels van zijn ploeg Quick-Step te horen gekregen dat hij over tien dagen wordt verwacht in de Vlaamse Ardennen voor een mini- trainingskamp met de klassieker- renners van zijn ploeg. Vooraf wor den ze allemaal getest op corona en verblijven ze uit voorzorg niet in een hotel maar in een huis. Jakobsen kijkt uit naar het weer zien met zijn ploeggenoten, zoals Remco Evenepoel, Bob Jungels en Yves Lampaert. ,,Ik heb de mannen gemist. In groepsverband trainen is anders en dat komt al weer wat dichter bij een echte koers. Daarna volgt ook nog een hoogtestage. Die staat vanaf 6 juli tot en met 24 juli op de planning in Livigno.'' Hotel of huis? Alle ploegen, dus ook Jumbo- Visma, hebben gestudeerd op de mogelijkheden voor hoogtestages en alle vragen die daar in tijden van corona bij komen kijken. Heijboer: ,,Huur je een vleugel in een hotel af of kies je voor een huis? Kunnen renners bij elkaar op de kamer of slapen ze apart? Gaan we erheen rij den of vliegen? Trainen ze apart, in kleine groepjes of in een grote groep? We moeten het zo inrichten dat het veilig en verantwoord is. Oostenrijk, Frankrijk en Spanje gaan weer open, dus alle plekken zijn bereikbaar. Ik verwacht dat ie dereen van de ploeg die het wil op hoogtestage kan gaan.'' Voor de drie beoogde Tour-kopmannen Primoz Roglic, Steven Kruijswijk en Tom Dumoulin is het zelfs noodzaak, zegt Heijboer: ,,Want als je mee wilt doen voor een Tourzege, moet je hoogte in de benen hebben.'' Nu al staat vast dat 2020 een on gekend wielerjaar wordt. Na een noodgedwongen stop van maan den wordt vanaf augustus een groot deel van het wielerseizoen in een kwartaal verreden. Renners staan te trappelen om een rugnummer op te spelden en Jakobsen wil niets liever dan in augustus al sprinten voor overwinningen. Tegelijkertijd zal hij zijn wedstrijdhonger moe ten temperen, aangezien de Giro WIELERKALENDER Programma Ik trainde ook omdat ik het leuk vind, maar ik voelde me niet race ready worden. Dat begint nu steeds meer te komen d'Italia - gepland in oktober - zijn grote doel is. ,,Natuurlijk wil ik de opbouw goed doen en er staan als het begint, maar dan moet ik nog niet in absolute topvorm te zijn. In de Giro moet ik zorgen dat ik écht goed ben.'' De voorbereiding mag dan onge bruikelijk zijn en de herstart diep in de zomer is uniek, toch veranderen sommige dingen nooit. Van Baarle: ,,Alles zal anders zijn, maar uitein delijk gaat het erom om in de Tour in topvorm te zijn.'' Lachend: ,,Al is het natuurlijk mooi meegenomen om Strade Bianche te winnen als ik nog maar op 80 procent ben.'' leiding, ze beseft ook dat er andere dingen prioriteit genieten boven racen. Maar waarom kan de For mule i wél een doorstart maken en de W Series niet? Vanwege de cen ten, weet Visser. „Coureurs krijgen daar de uitzonderingen om overal heen te reizen met privéjets en dat soort dingen. Dat kunnen wij alle maal niet, in de Formule 1 hebben ze gewoon veel meer budget.'' Er zou zijn gesproken over een volledig Europees tweede seizoen voor de W Series. Maar zelfs dat zou praktisch geen eenvoudige opgave zijn, legt Visser uit. ,,Dan moest de hele organisatie die in Engeland zit daar het land uit en tijdens al die races binnen Europa blijven. En dan hebben we ook nog te maken met coureurs uit Japen en Brazilië. Nee, dat was ook niet zo makkelijk.'' In een officieel statement legt CEO Catherine Bond Muir uit dat het besluit om het seizoen af te bla zen niet lichtvaardig genomen is en dat de veiligheid en gezondheid van de coureurs belangrijker is dan de boodschap die de sport interna tionaal wil uitstralen: meer ruimte voor vrouwen in de autosport. Belofte Waar vorig jaar alleen Europa aan werd gedaan, stonden nu ook races in Amerika en Midden-Amerika op de planning. De belofte luidt dat die in 2021 zeker terugkeren. En er wordt zelfs gesproken over races in Austin en Mexico-Stad tijdens de Formule 1-weekenden, in het na jaar van 2021. ,,Ze zijn alle opties voor 2021 aan het bekijken, maar wij weten nog niet echt wat er dan gaat gebeuren'', aldus Visser, die niet eens zeker durft te zeggen of ze er dan automatisch weer bij is als een van de achttien vrouwen. ,,Maar dat hoop ik natuurlijk wel.'' Volgende week donderdag gaat een virtuele W Series E Sports League online van start. Verder is de kalender van Visser even akelig leeg. ,,Maar ik ben gelukkig ook nog fabrieksrijder namens BMW. Het is nog even afwachten hoe die activi teiten er allemaal uit gaan zien, maar ik verwacht dat er qua racen toch wel weer wat mogelijk moet zijn deze zomer.'' FORMULE 1 vrijdag 5 juni 2020 GO januari in profpeloton Baarle bij deze ploeg volledig zijn eigen programma kan kiezen.'' HERZIENE VERSIE 2020 Augustus 1/8 Strade Bianche 8/8 Milaan - San Remo 12/8 - 16/8 Critérium du Dauphiné 29/8 - 20/9 Tour de France September 7/9 - 14/9 Tirreno - Adriatico 20/9 - 27/9 WK in Zwitserland 29/9 - 3/10 BinckBank Tour 30/9 Waalse Pijl Oktober 3/10- 25/10 Giro d'Italia 4/10 Luik-Bastenaken-Luik 10/10 Amstel Gold Race 11/10 Gent - Wevelgem 18/10 Ronde van Vlaanderen 20/10 - 8/11 Vuelta a Espana 25/10 Parijs - Roubaix 31/10 Ronde van Lombardije - Dylan van Baarle (28) ROTTERDAM De acht races voor het Formule 1-seizoen die tot dusverre gepland staan in Europa zijn voldoende om een nieuwe wereldkampioen te be palen. Volgens de reglementen moeten er GP's zijn verreden op ten minste drie continenten in een seizoen om te spreken van een WK, maar die regel is vol gens Ross Brawn, directeur van de koningsklasse, door de coro nacrisis voorlopig geschrapt. ,,In theorie zorgen die acht Euro- pese wedstrijden voor een we reldkampioenschap'', zei Brawn tegen het blad Autosport. Vol gens de regels moeten er voor een WK minimaal acht races worden verreden. De Formule 1 maakte onlangs de voorlopige kalender bekend. Op 5 en 12 juli zijn er twee grands prix in Oos tenrijk. Daarna volgt een race in Boedapest en twee races op Sil- verstone in Groot-Brittannië en races in Barcelona, Spa-Fran- corchamps en Monza.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 71