NYNKEDEJONG N Veelvuldig testen meteen terug te zien in besmettingen 6 Column ^0 @Nynke ee, de regering heeft nog geen onderzoek laten doen naar het coronabesmet tingsgevaar in een vliegtuig, zo antwoordde premier Rutte tijdens zijn persconferentie. Desalniette min mogen de luchtvaartmaat schappijen weer vakantievluchten inplannen. Maar in een vliegtuig 1,5 meter afstand houden, dat gaat echt niet lukken. Easyjet en KLM gaan pro beren de passagiers zo veel moge lijk verspreid te laten zitten. Zo veel mogelijk, dus er is nog altijd een reële kans dat u bovenbeen tegen boven been moet zitten. Over hun corona-aanpak heb ben de maatschappijen onderling afspraken ge maakt, en premier Rutte gaat ervan uit dat ze hun verant woordelijkheid ne men. feest. In de Fabrique in Maarssen werd de hele week een manifesta tie gehouden onder de noemer 'Cultuur in Actie'. Alle kopstuk ken uit de Nederlandse theaterwe reld, het cabaret, de kleinkunst en de muziek kwamen langs. Om een lied te spelen, om een gesprek te voeren, en om telkenmale te laten zien hoe zwaar de cultuursector door deze crisis wordt getroffen, en dat er echt meer steun nodig is. Anders zijn er over een jaar veel theaters, poppodia en festivals failliet. En denk eens aan al die gedwongen freelancers die de sector draaiende hou den. De technici, de mu sici, de kleinere acts. Het water staat hun aan de lippen. sterke lobby in Den Haag, en een minister die waarschijnlijk een van zijn nieren zou doneren om KLM in de lucht te kunnen hou den, en de sector die wordt verte genwoordigd door een minister die niet verder komt dan 'helaas pindakaas dat zovelen van jullie failliet gaan, maar focus liever op het geld dat ik wél voor jullie heb weten te regelen'. Ziehier de theaters, die wanho pig alternatieven bedenken zodat hun gasten 1,5 meter afstand kun nen houden, en toch kunnen ge nieten van een concert of voorstel ling. Ook al is die opstelling, met halflege zalen, bij lange na niet rendabel. En ziehier de luchtvaart, die de 1,5 meter mag laten varen, omdat hun vluchten anders niet rendabel zullen zijn. Als we nou zo'n luchtvaartlob byist minister van Cultuur maken. Zou dat misschien de oplossing zijn? Is het een oplossing zo'n luchtvaartlobbyist minister van Cultuur te maken? Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM). Sinds 1 juni zijn er bijna 17.500 test uitgevoerd en 30.000 afspra ken gemaakt. In één dag tijd zijn donderdag 209 besmettingen vastgesteld, dat is ruim twee keer zo veel als het aantal geconstateerde besmettin gen van de afgelopen drie dagen (woensdag 86, dinsdag 102 en maandag 103). Daarmee evenaart het aantal besmettingen het aan tal van 25 mei. De stijging is vermoedelijk te verklaren doordat mensen met milde klachten zich nu ook mo gen melden voor een coronatest. Woensdag zijn bijna negendui zend tests afgenomen. Met de negenduizend tests van woensdag komt het totaal aantal afgenomen tests sinds het ruim- hartige testbeleid van 1 juni op bijna 17.500. Portefeuillehouder Infectieziektebestrijding van GGD Ghor Nederland De Gouw: ,,We komen gelukkig op stoom. Per dag is er nog nooit zo veel ge test. Zo krijgen we een steeds be ter beeld. Dat gaan we de ko mende dagen doorzetten.'' Op woensdag zijn er ruim 13.000 afspraken gemaakt. Daar mee komt het totaal aantal testaf spraken dat is gemaakt op bijna 30.000. De GGD'en verwachten i30.000 mensen hebben afspraak voor test gemaakt dat het aandeel mensen dat co rona blijkt te hebben, zal dalen. ,,We verwachten dat het aandeel mensen dat positief bevonden wordt omlaaggaat als je iedereen gaat testen, óók mensen met al leen milde klachten'', vervolgt de GGD-voorman. ,,De verwachting is dat het percentage tussen de 2 en 8 procent zal liggen. Maar je kunt natuurlijk altij d verrast wor den.'' GGD'en, huisartsen en zieken huizen hebben nu een dagelijkse testcapaciteit van 30.000. Canon Powershot G7X Mark III CANON EF 24-70MM F/4.0 L IS USM Canon EF 16-35mm F/4.0 L iS USM Canon EOS RP BODY CANON EOS 5D MARK IV BODY Canon EOS 90D Body vrijdag 5 juni 2020 GO uchtvaart obby De luchtvaart lobby kon de champagne ont kurken. De cul tuursector heeft minder reden tot Ziehier het ver schil tussen de sector met een Sinds er in Nederland een nieuw, ruimhartig testbeleid is - waarbij mensen al bij een verkoudheid of niezen getest kunnen worden - is het aantal geconstateerde besmettingen verdubbeld. Marcia Nieuwenhuis Rotterdam Adviesprijs Adviesprijs Adviesprijs inQQ iu v v Adviesprijs Adviesprijs 'Prijs na €70 cashback Art.nr: 12309589 'Prijs na €75 cashback Art.nr. 12180084 'Prijs na €75 cashback Art.nr: 12197081 'Prijs na €150 cashback Art.nr: 12293606 'Prijs na €300 cashback Art.nr: 1220749383 "Prijs na €75 cashback Art.nr: 12314117

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6