19 Spelers in Nederland al maanden uit beeld Kort Dumfries traint individueel Denzel Dumfries doet bij PSV tot en met 10 juni, als de laatste training gepland staat, niet mee aan de groepstrainingen. De 24-ja- rige verdediger traint individueel, omdat hij woensdag in Rotterdam heeft deelgenomen aan de demonstratie tegen racisme (foto). ,,Niet alle aanwezigen daar hielden zich aan de noodverordening die is uitgevaardigd in verband met corona'', meldt PSV in een ver klaring. „Hoewel de voetballer persoonlijk alle veiligheidsvoorschriften in verband met corona respecteerde, achten hij en PSV het verstandig om geen risico's te nemen.'' Trabzonspor vecht straf aan Trabzonspor legt zich niet neer bij de straf van de UEFA dat het een seizoen niet in de Champions League of Europa League mag uitkomen. De huidige koploper van de Turkse competitie stapt naar het internatio naal sporttribunaal CAS. De UEFA heeft Trabzonspor bestraft omdat die club nog steeds niet alle financiële zaken op orde heeft. Trabzonspor werd vier jaar geleden al gewaarschuwd. De club zou geschorst wor den als het in 2019 nog steeds niet aan de financiële regels had voldaan. Pinot tot 2023 bij FDJ Thibaut Pinot (30) heeft zijn contract bij Groupama-FDJ verlengd tot en met 2023. De kopman maakte in 2010 zijn debuut bij de Franse ploeg en reed nooit voor een ander team. ,,Ik weet dat er geen andere ploeg is waar ik het zo goed zal hebben'', aldus Pinot. Groupama-FDJ legde ook Stefan Küng, Da vid Gaudu en Arnaud Démare langer vast. EK's verzet naar december De EK's turnen zijn verplaatst naar decem ber. Het toernooi voor de mannen vindt van 9 tot en met 13 december plaats (was 27-31 mei), het EK voor vrouwen duurt van 17 tot en met 20 december (was 30 april-3 mei). Beide evenementen worden gehouden in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Quote van de dag Zoals het er nu voor staat, kan ik me er niets bij voorstellen' Bednarek terug naar Polen Long langer bij 'Saints' Bijna alle Europese landen maken hun voetbalcompetities alsnog af. Krijgt de eredivisie als handelshuis een probleem, nu bij ons de etalage al sinds 8 maart dicht is? Tim Matavz is deze zomer transfer vrij op te halen bij Vitesse. 31 jaar. Geen top. Maar nog altijd een spits met een aardige staat van dienst. Ook in dit voortijdig afgebroken eredivisieseizoen was de Sloveense international goed voor 12 goals in 24 duels. Zo'n speler zou nog best een leuke transfer kunnen maken. Alleen: Matavz speelt al maanden niet meer. Halen clubs dan niet lie ver een spits die er de komende weken nog drie in schiet in de com petities van pakweg Oostenrijk, Denemarken of Portugal? Terwijl de eredivisie nog stilligt tot september, voetbalt een groot deel van Europa door. Dat kan ook iets doen met de positie van spelers die - anders dan Matavz - een con tract hebben dat nog doorloopt. Met hun actuele marktwaarde, bij voorbeeld. In al die landen die hun compe titie wel afmaken, gaat de transfer markt formeel pas open na de slot- duels. Spanje verwacht in de derde week van juli klaar te zijn. De Pre mier League in Engeland mikt nu op 1 augustus. FIFA-regels bepalen dat markten vervolgens maximaal twaalf weken open mogen blijven. Bijna overal kan de spelershandel straks dus tot oktober doorlopen, terwijl voor Nederland de markt komende week (9 juni) al opent en verplicht op 1 september sluit. ,,We zijn daar inmiddels over in gesprek met de FIFA'', stelt Mark Boetekees, bestuurssecretaris van de KNVB. ,,We hebben concreet gevraagd: mogen we onze markt deze zomer opknippen? Dus wel twaalf weken open zijn, maar dan niet aan één stuk. Ons belang is de concurrentiepositie van de Neder landse clubs. Je wilt toch graag in de pas blijven lopen met landen die veel spelers uit de eredivisie weg halen en met landen waar de eredi visie zelf vaak inkoopt.'' Dat de KNVB alvast aan de bel trekt is een goede zaak, klinkt het in kringen van spelersagenten en ma kelaars. ,,Als klein land moeten we proberen de marktwaardes van spelers in stand te houden. Dat is ons bestaansrecht'', zegt Guido Al- bers. Hij begeleidt onder anderen Donny van de Beek. De Oranje international van Ajax is deze zo mer één van de meest interessante eredivisietoppers op de markt. Vraagprijzen Wat Albers verwacht? ,,In alge mene zin denk ik dat clubs bij de vraagprijzen blijven die ze hanteer den voordat corona uitbrak. Als uit gangspunt. Waar het vervolgens in de praktijk op uitdraait, weet nog niemand. Je kunt denken: transfer sommen zullen sowieso veel lager uitvallen, ook voor goede Neder landse profs. Maar deze week werd duidelijk dat Mauro Icardi toch nog steeds voor 50 miljoen euro van In ter naar Paris Saint-Germain gaat. Wordt zo'n deal dan een richt snoer? Ik ken ook zo al vijf spelers van wie de marktwaarde 30 pro cent lager is dan wat er nu op hen wordt geboden.'' Een algemene verwachting is dat clubs wereldwijd met kleinere se lecties gaan werken door de coro nacrisis. Ook in dat licht lijkt het niet gunstig dat eredivisiespelers nu vijf maanden uit beeld zijn. ,,De categorie Donny van de Beek zal er nog wel mee wegkomen, maan denlang niet spelen. Maar voor de lagen daaronder biedt de markt ze ker alternatieven. En helemaal nü", gelooft Alex Pastoor. Hij is zelf trainer bij SC Altach, in de Bundesliga van Oostenrijk, zo'n competitie waarin die alternatie ven rondlopen. Pastoor waar schuwde begin dit seizoen ook meteen voor de kracht van LASK Linz, dat daarna in de Europa League zowel PSV als AZ over twee duels kansloos liet. ,,Van Red Bull Salzburg duiken spelers op bij de Liverpools en Borussia Dortmunds van deze wereld. Voetballers met veel duurvermogen en snelheid, die 90 minuten lang het tempo hoog houden. Zulke spelers zijn op steeds meer plekken in trek.'' Toch ziet Pastoor de concurrentie vooral uit de Tweede Bundesliga komen; ook op dat niveau wordt in Duitsland sinds medio mei weer gespeeld. ,,Nederlandse clubs halen daar nu zélf al spelers vandaan. Net als uit de tweede elftallen van Duitse topclubs.'' Een sprekend voorbeeld is Willem II, dat eerst Alexander Isak ophaalde in Dort mund en met Vangelis Pavlidis ook een volgende veelscorende spits in Duitsland vond. Pavlidis was ei gendom van Bochum uit de Tweede Bundesliga en speelde als huurling ook bij de reserves van Dortmund. Pastoor: ,,Die route nemen clubs vaker, dus die concurrentie zal scherp toenemen. Je kunt zeggen wat je wilt over Duitse voetballers, maar j e kunt goed van ze op aan. Bij mijn club Altach hebben we een Duitse technisch directeur. Die laat me af en toe beelden zien van spe lers uit lagere Duitse divisies. Man, op sommigen word ik meteen ver liefd.'' eredivisie vrijdag 5 juni 2020 GO VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN TURNEN Rafael Nadal denkt niet dat de US Open in augustus en september doorgang vindt. VOETBAL Doelman Filip Bednarek(27) vertrekt bij Heerenveen. De Pool keert terug naar zijn geboorte land en gaat aan de slag bij Lech Poznan. De keeper stond de afgelopen twee jaar onder con tract bij Heerenveen. Hij speelde eerder ook voor De Graafschap, FC Twente en FC Utrecht. VOETBAL Shane Long heeft zijn contract bij Southampton met twee jaar verlengd. De 33-jarige aan valler is nu tot de zomer van 2022 verbon den aan de huidige num mer 14 van de Premier League. Long speelde de afgelopen zes jaar meer dan 200 duels voor de 'Saints'. Hij scoorde 35 keer. O a 0) Tim Matavz, Vangelis Pavlidis en Donny van de Beek (vlnr) vielen op toen er nog gevoetbald werd in de eredivisie. Wat doet dit met hun marktwaarde? fotos shutterstock bsr anp Koopman kan zijn waar niet etaleren Maarten Wijffels Rotterdam PROL'ANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 69