Geen examen, dus ook geen zenuwachtig uurtje wachten op het verlossende telefoontje. Toch wilden de mentoren van Pieter Zeeman hun leerlingen persoonlijk feliciteren. En dus gingen ze erlangs, met auto's vol snoep en ballonnen. Bij alle 193. 7 PIETER ZEEMAN PERSOONLIJKE FELICITATIES t - %.ir G~* J J §-41 B Het is voor iedereen een raar jaar, maar voor examenkandida ten al helemaal. Niet alleen hun lessen vie len weg, maar ook hun eindexa men. En de examenstunt, het exa- menfeest, de examenreis, de aller laatste schooldag. Wat hun mooi ste jaar ooit had moeten worden, werd het meest eenzame. Zonder bijzondere afsluiting. Maar dan ken je de mentoren van Pieter Zeeman nog niet. Die laten zoiets niet zomaar gebeuren. 'We gaan ze opzoeken', zei er een tje. Met de cijferlijsten, zei een an der. En vlaggen. En snoep! En zo stapte wiskundedocent Wietske Heerebout gisterochtend in de auto, met dochter Renée voor de foto's, voor een tour langs haar mentorleerlingen van 6 vwo. Eerst maar eens langs Maryam Ab basova in Zierikzee. Voor Maryam (20) was dit het tweede examen jaar. ,,Vorig jaar was ze zo zenuw achtig dat ze haar hele eindexa men verknalde", vertelt Heer ebout. ,,Zó sneu, want ze stond er echt goed voor. En dat is op zich al knap, want Maryam komt uit Azerbeidzjan en heeft best wat moeten meemaken voordat ze naar Nederland kwam." Maryam is opgelucht dat ze geen examen meer hoefde te maken, bleek nadat Heerebout had aange beld. ,,Dat scheelt heel veel stress", zei ze, terwijl ze glunderend de Pieter Zeeman-vlag ontvouwde. ,,Nu kan ik lekker rechten gaan studeren." 'Anticlimactisch' Het volgende bezoek werd ge bracht aan Noah Linssen, een paar straten verderop. Zijn moeder had al een grote driekleur klaarstaan. Het hele gezin is blij met de komst van de wiskundedocent. Noah zelf noemt het een 'anticlimactisch jaar'. ,,Het is jammer dat we de af sluiting missen, tegelijkertijd is het fijn dat er veel druk wegvalt." Na de zomer gaat Noah kunstma tige intelligentie studeren in Utrecht. ,,De stad waar wij van daan komen", zegt zijn moeder trots. ,,En waar Noah zich thuis- voelt. Daar zijn we heel blij mee." Weer een paar straten verder woont Jennifer Huynh. ,,Nog zo'n rolmodel", zegt Heerebout. Al ziet Jennifer dat zelf anders. ,,Ik heb ge woon mijn best gedaan. Maar ik ben wel blij. Ik had geen zin in examenstress. Ik ga psychologie studeren in Tilburg. Daar kijk ik erg naar uit." Volgende stop: Burgh-Haam- stede, bij Roos Nortier. Daar stond de hele familie al achter de voor deur klaar met confettikanonnen. Roos, die rechtsgeleerdheid gaat doen in Leiden, werd bedolven onder glitters. En knuffels, van haar blije gezinsleden. Inmiddels was het bezoek van Heerebout wijd verspreid in de groepsapp van 6 vwo. Bij het huis van Anne de Glopper, in Ellemeet, trok gelijk al iemand het gordijn opzij toen de oprit werd betreden. En daar stoven vier blije mensen naar buiten, met zoals gebruikelijk een filmende moeder. Al een kamer Anne heeft eerst havo gedaan, ver telt Heerebout, en maakte zich nerveus of ze het vwo wel zou aankunnen. Uiteindelijk bleek ze voor wiskunde het hoogste cijfer van de klas te hebben. Dus ook hier trots. Anne gaat biomedische wetenschappen studeren. ,,En ik heb al een kamer!" Klasgenootje Britt Seijkens blijft bussen, tussen Noordgouwe en Rotterdam. Daar gaat ze rechten studeren. ,,Ik ben de laatste tijd zo vaak verhuisd, nu ben ik er even klaar mee." Dat klinkt haar vader als muziek in de oren. Hij beves tigt Britts Eastpak-rugzak aan de vlaggenmast. ,,Wij zijn natuurlijk apetrots." Dat zijn ze ook in Dreischor, waar Feyo Korenhof na een mis lukt examenjaar alsnog zijn di ploma kan ophalen. ,,Dan maar Het is jammer dat we de afsluiting missen, tegelijkertijd is het fijn dat er veel druk wegvalt zonder examen, dat kan me niks schelen. Het scheelt een hoop stress." Niet in de laatste plaats voor zijn moeder, die zich in haar uitzinnigheid moet inhouden om niet alle aanwezigen om de hals te vliegen. En zo bezoekt Wietske Heer ebout nog een aantal leerlingen en hun families. Allemaal blij, opge lucht en dankbaar dat de docent zomaar even de moeite neemt om het hele eiland te doorkruisen. Maar Heerebout, die is misschien nog wel het blijst van allemaal. ,,Toch weer heel bijzonder om mee te maken." vrijdag 5 juni 2020 SD TBi aes w Maryam Abbasova krijgt de vlag aangereikt door wiskundedocent Wietske Heerebout. Ze is eindelijk geslaagd! foto marieke mandemaker Alle 193 geslaagden krijgen bezoekje Wendy Wagenmakers Zierikzee GESLAAGD if Wietske Heerebout brengt ook Britt Seijkens (hier met haar zusje Amber) een bezoekje in Noordgouwe. foto renée van der voorn - Noah Linssen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50