Coronacrisis zorgt voor uitstel betalen per kilo afval Op zoek naar de ideale (vakantie)(bij)baan? r 7 SCHOLEN PAKKEN UIT FELICITATIES AAN HUIS EN DRIVE-THRU Auto's vol felicitatietassen en met versierde docenten achter het stuur reden gisteren een rondje Walcheren, om hun geslaagde leerlingen uit de examenklassen van Scheldemond College te fêteren. mm Celebration time, come on!, schalt Lionel Rit chie uit de transistor van mentor Bianca de Blok als ze op de deurbel drukt bij de familie Ma tinburgh in Middelburg. Het is hun eerste stop deze dag. Jenissa (15) kijkt blij verrast. Ze wist al dat ze haar diploma vmbo basis-kader binnen had, maar toch. Terwijl moeder Lina op het balkon een vlag-met-tas uithangt, kijkt Je- nissa wat er in de goodiebag zit. Het feesthoedje gaat gelijk op. ,,Een Scheldemondvlag! Die moet ook hangen. Chocola, een brief, mijn cijferlijst..." Daarop pronken liefst vier achten tussen de zevens. Onder meer voor Engels en voor traiteur. ,,Ik weet niet eens wat dat isoh, koken!" In augustus begint ze aan de op leiding commerciële en zakelijke dienstverlening bij Scalda. Tot die tijd wacht nog een lange zomer. ,,De laatste twee maanden hadden we al geen schoolwerk meer. Plan nen voor de zomer? Heb ik niet..." Geen examenfeesten, geen verre vakantie, en op dinsdag 30 juni wel een diploma-uitreiking op school, maar zonder zus, oma en verdere familie. ,,Zo examen doen is niet moeilijk geweest, maar an ders. Wel raar." Maar wel met een heel mooi resultaat, beaamt ze. Handje confetti? De 140 geslaagde havoleerlingen van Nehalennia werden verwel komd in de drive-thru die hun do centen hadden ingericht op het parkeerterrein van sporthal De Sprong. Fietsend, op de scooter of met het hele gezin in de auto wer- den de leerlingen ontvangen met live muziek aan de Breeweg en op het parkeerterrein onthaald met applaus en sirene. Dan ging het stapvoets langs de kraam met feli citaties en chocolade, de kraam met felicitaties en zonnebloemen en de kraam met felicitaties en de cijferlijsten. ,,Een handje confetti in de auto?", werd er aangeboden. En dan weer, met applaus, naar huis. Een enkeling besloot er zelf ook een feestje van te maken en reed rond in een auto die onder de bal lonnen zat. ,,Idee van mijn ou- ders", lacht Ard den Engelse (16). ,,Ik vind het mooi dat de school moeite heeft gedaan om er iets leuks van te maken. Vanavond hebben we een klein feestje. Tien mensen, dat mag. Deze zomer ga ik werken, ik denk bij een super markt. Na de zomer? Twee jaar vwo." Andreas Chalvatzis (17) kreeg al taart van oma, felicitaties van over de hele wereld via Facebook en proostte met zijn ouders. In plaats van het beloofde festivalbezoek als examencadeau kreeg hij een stabi lisator voor zijn camera, dus hij is heel tevreden. Na de zomer begint hij aan het hbo, een ict-studie. ,,Leuk dat ze er toch iets bijzonders van maken zo." Bianca de Blok en haar collega's van Scheldemond reden met zijn allen gisteren honderd leerlingen af. ,,Om twaalf uur begonnen, om vier uur klaar. Wij hebben er 25 gehad. Het was een heel leuke dag. Mensen maakten er wat bijzon ders van, ouders hadden confetti- kanonnen geregeld. Dit was leuker dan als de leerlingen naar school komen. Misschien moeten we het hier nog eens over hebben." *Bezorging ma/vrij voor 07,00 uur, zat voor 08.00 uur, min. leeftijd 15/18 jaar Kom het bezorgteam in de ochtend bij jou in de buurt versterken. Verdien tussen de 200 en 400 euro per 4 weken! Meld je vandaag nog aan!* Na de inwerkperiode ontvang je een leuk welkomstgeschenk. Na drie maanden goed bezorgen 200 startpremie. vrijdag 5 juni 2020 WA Geslaagd! Applaus voor de scholieren Claudia Sondervan Middelburg _-*4S 1 - -i3iSfisd J et ih,.- W Scheldemondscholiere Jenissa Matinburgh kreeg felicitaties van mentoren Bianca de Blok (links) en Petula Brasser. Ard den Engelse passeerde in een auto met ballonnen de drive- thru. Hij slaagde aan Nehalennia. fotos dirkjan gjeltema Ellen Puister en Juinty Piersma krijgen hun cijferlijst van Eva Fol- kerts en Sander Goedee in de drive-thru van Nehalennia. DOMBURG De inwoners van de gemeente Veere hoeven zo goed als zeker pas een jaar la ter te betalen voor de hoeveel heid afval die ze aanbieden. Het lukt volgens het dagelijks gemeentebestuur nu niet om al volgend jaar een gedifferenti eerd tarief in te voeren. Dat heeft alles te maken met de coronacrisis. De voorbereidin gen voor het invoeren zijn daardoor stil komen te liggen. Met het invoeren van dat tarief wilde het gemeentebestuur be reiken dat elke inwoner per jaar maar honderd kilo restafval zou aanbieden. Volgens de oude planning zouden in april en mei de containers voor restafval voorzien worden van een chip en een barcode zodat precies is na te gaan van wie een con tainer is en hoeveel kilo er wordt aangeboden. Het was de bedoeling om deze zomer te testen of alles werkt. Volgens een voorstel van het dagelijks gemeentebestuur heeft het uitstel met één jaar geen nadelige financiële gevol gen voor de gemeente. Wel biedt het de mogelijkheid om nog eens goed te kijken hoe deze manier van afval inzame len bij andere gemeenten gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35