Buitenland ziet dit jaar minder Nederlanders Lekte de agent of was hij alleen loslippig? II ZEELAND 3 Nederlanders kunnen vanaf 15 juni weer op vakantie naar de meeste Europese landen. Toch blijven de boekingen bij reisbu reaus uit. Campings en vakan tieparken in eigen land zijn meer en meer in trek. Bij Lotus Rei zen in Sluis gaat slechts af en toe de telefoon. Rood gloeiend, dat staat- ie zeker niet, zegt Anja Simpelaar. „Mensen zijn toch nog een beetje bang om naar het buitenland te gaan. De vrees om in quarantaine te moeten is groot." Aan de andere kant ziet Simpelaar wel degelijk dat mensen weg willen. Toch blij ven boekingen nog uit. ,,We krijgen vooral telefoontjes met gerichte vragen over de situatie ter plaatse. Zoals of cafés en res taurants open zijn." In Goes bij reisbureau The Travel Club schetst Monique Hondsmerk eenzelfde beeld. „Mensen kijken echt de kat uit de boom voordat ze een vlieg reis boeken. ,,Af en toe krijg ik nog wel aanvragen. Meestal voor later dit jaar. Maar soms ook voor be stemmingen in Nederland. Al weten de meeste mensen die weg zelf te vinden." Daar weet Desi- ree Weststrate al les van. De boe kingen voor Zeeuwse huisjes stromen binnen. ,,Wie een vakan tie naar Grieken land of Turkije had geboekt, komt nu naar Zeeland. Normaal verhuren we vooral aan Duitsers. Nu is het een mix met Nederlanders." Weststrate verhuurt in Zee land via Walcheren Vakanties zo'n 70 objecten. Voor juli en augustus zit 80 procent vol. W De mensen willen wel weg, maar toch blijven boekingen uit. Ze kijken nog even de kat uit de boom heeft genomen. Niet alleen be stemmingen in eigen land, zoals aan de kust, zijn populair, zegt Roompot-woordvoerder Baptiste van Outryve. „Mensen boeken nu ook bestemmingen in Duitsland en Frankrijk." Veilig gevoel De interesse in een binnenlandse vakantie neemt zeker toe. Toch zit ten de Zeeuwse parken van Room pot in juli en augustus nog lang niet vol. ,,We zitten nu op een bezet tingsgraad van zo'n 75 procent", zegt Van Outryve. ,,De laatste twee weken zien we wel dat de vraag fors toeneemt. Dat stemt positief." Positief, dat is Coert Janse van camping Duinhoeve in Renesse ze ker niet. Rust overheerst op zijn camping. ,,In juli en augustus loopt de agenda aardig vol. Sterker nog, sommige weken moeten we 'nee' verkopen. Dat is het vervelende, het seizoen concentreert zich nu op een paar weken. En dan wil ieder een komen." Janse baalt van het feit dat zijn sa nitair deze maand niet open mag. ,,Dat houdt mensen thuis." Op camping Valkenisse is dat probleem niet aanwezig. ,,Wij heb ben bijna zestig plekken met eigen sanitair, dat geeft vakantiegangers een veilig gevoel", zegt Lisette van Boven. ,,Misschien is dat wel onze red ding geweest." Een agent, in dit geval de voorma lige wijkagent van Tholen, de 40- jarige B. H. uit Zonnemaire. Een zaak ook die zwaar was aangezet en waar een groot onderzoek op was losgelaten en uitmondde in een dik dossier. Schending van zijn be roepsgeheim en het bezit van co caïne en kamagrapillen, vergelijk baar met viagra. Ook de vriend van H. de 45-ja- rige P. T. uit Zierikzee, moest zich verantwoorden, zij het voor de han del in cocaïne. Tegen H. werd een taakstraf van honderd uur geëist. T. hoorde voor dealen en bezit van de drugs het dubbele tegen zich eisen. De drugs kwamen in beeld bij een ander, groter, drugsonderzoek en later ook de vermoedelijke schending van het ambtsgeheim van H. Er werd getapt, bakens onder de auto's van de beide heren gezet en geobserveerd. Kortom: alles werd uit de kast gehaald. Uit die taps bleek dat H. 'lekte'. H. dacht daar toch iets anders over. Als wijkagent was de scheids lijn tussen 'helper en handhaver' niet altijd even duidelijk. ,,Ik ben verslaafd aan mensen helpen. Het is mijn ziel en zaligheid. Waakzaam en dienstbaar'', zei H. En zo kon het gebeuren dat hij een frequente bel- ler over een overval terugbelde met de mededeling dat de drie overval lers al waren gepakt. ,,Dat had hij Ik ben verslaafd aan mensen helpen. Het is mijn ziel en zaligheid. Waakzaam en dienstbaar niet mogen doen, hij had zich ver sproken'', verklaarde hij. Plus: ,,Dat was trouwens al bekend.'' Of hij belde zijn vader (ook een politieman) om te vertellen van een incident bij Hoogerheide, dat hem in hoge mate emotioneerde. Het ging om een achtervolging waarbij zware wapens uit een auto werden gegooid en die met No Surrender te maken zou hebben. T. was bij dat telefoongesprek aanwezig. Kentekencheck Of die keer dat vriend T. hem belde met de mededeling over een ver dachte auto die mogelijk betrokken zou kunnen zijn bij een inbraak. H. checkte het kenteken en liet weten dat T. zich geen zorgen hoefde te maken. Had H. ook niet mogen zeg gen. Allemaal vertrouwelijke infor matie. Plus nog wat grootspraak over wat hij die dag allemaal had beleefd als zijn vriend T. eens een keer die vraag stelde. Over hun gebruik van drugs deden de twee vrienden niet moeilijk. Ze hadden een 'mancave' in een loods aan de Industrieweg in Zierikzee en daar werd na gedane arbeid wat gesnoven. Dat met name T. vanaf juli 2016 gedeald zou hebben klopte volgens hem niet, dat zou veel later moeten zijn. Dit in tegenstelling tot een verklaring van een Zierikzees ge meenteraadslid, die had verklaard dat T. al in 2015 dealde. Het duo werd 2 augustus 2017 aangehouden en verbleef zeven da gen in voorlopige hechtenis. H. werd geschorst, zat meer dan een jaar thuis en nam zelf ontslag. Uitspraak over twee weken. nenkomen. Toch be staat de bezettings graad nog altijd hoofdzakelijk uit Duitsers, zegt eige naresse Judith Jobse. ,,Veel Duitsers heb ben de boekin gen laten staan en komen als nog." Sinds Rut- tes persconferentie van afgelopen woensdag ziet ook Roompot dat het aantal boekingen een vlucht De boekingen voor de zomer geven weer vertrouwen vrijdag 5 juni 2020 dit jaar beetje in de buurt Timo van de Kasteele Vlissingen Het was een niet alledaagse zaak die gisteren voor de recht bank in Middelburg diende. Een agent die 'lekte'. Ad Roos Middelburg -Voormalige wijkagent Tholen, B.H :r -Lisette van Boven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31