Streep door W Series, Cl 20 Diego Costa wil straf afkopen Na maanden doelloos trainen nu gerichte voorbereiding op eerste De herstart van het wielerseizoen gloort, dus begint de voorbereiding voor de renners ook opnieuw. De maand juni, normaal midden in het koersjaar, voelt nu als januari. Iedereen in het peloton heeft kriebels. ,,Ik heb de mannen gemist.'' Arnautovic heeft eigen gin 'Tj a. Of VOETBAL Aanvaller Diego Costa van Atlético Madrid wil een mogelijke celstraf afkopen. Dat vertelde hij gisteren voor een recht bank van de Spaanse hoofdstad. Costa zou in 2014 ruim 1 miljoen euro te weinig aan belasting heb ben opgegeven. Dat ge beurde rond zijn transfer van Atlético naar Chelsea. Aanklagers wilden hem straffen met een celstraf van zes maanden en een boete van ruim een half miljoen euro. De spits is be reid te boete te betalen en wil een mogelijke celstraf met 36.500 euro afkopen. Bond: nieuwe datum voor WK De kilometerteller van Nederlands kampioen Fabio Jakobsen gaf 173 ki lometer aan toen hij woensdagmid dag thuiskwam. ,,Vijf uur getraind met een paar intensieve blokken. Dit voelt anders dan een maand ge leden. Toen ging ik ook naar buiten, maar maakte het niet uit of ik nou tien kilometer meer of minder reed. De uren en arbeid gaan nu iets om hoog en rusten wordt weer veel be langrijker. Eindelijk is er licht aan het einde van de tunnel. Ik weet weer waar ik het voor doe.'' De eerste wielerwedstrijden na het uitbreken van de coronacrisis staan al ingetekend voor eind juli. Op 1 augustus wordt in Italië met Strade Bianche de eerste klassieker gereden en daarna barst het seizoen in volle hevigheid los. Ondertussen is het bijna drie maanden geleden dat de sport na de zevende etappe in Parijs-Nice volledig tot stilstand kwam en dus ontwaken de renners deze dagen uit hun 'coronawinter slaap'. Niet langer fietsen ze puur om de conditie op peil te houden, maar hun trainingen worden weer intensiever en meer en meer ge richt op de herstart van het seizoen. ,,In feite is juni als januari'', zegt Mathieu Heijboer, performance manager bij Jumbo-Visma. ,,Nor- maal is 1 maart het signaal dat de belangrijke koersen weer beginnen, nu gaan we ervan uit dat dat op 1 augustus is. Het verschil is wel dat in januari renners uit een rustperi ode komen. Dan zijn ze pas in de cember begonnen met opbouwen. Nu staan de renners er beter voor, want niemand heeft stilgezeten.'' Heijboer noemt 1 juni 'een sleutel moment' in de voorbereiding op de herstart van het wielerseizoen. ,,Sinds deze week is er weer focus op schema's en het programma dat renners gaan afwerken.'' Dit voelt anders dan een maand geleden. Toen ging ik ook naar buiten, maar maakten tien kilometer meer of minder niet uit Nu heeft het volledige peloton doorgetraind in deze coronamaan den. Buiten, als dat was toegestaan, of noodgedwongen binnen, zoals bijvoorbeeld Dylan van Baarle in Monaco. Meer dan ooit zat hij op de hometrainer, wat ook de nodige mentale veerkracht vroeg. ,,Want er was helemaal geen vooruit zicht'', zegt de Nederlandse Ineos- coureur. ,,Ik houd van fietsen en trainde ook gewoon omdat ik het leuk vind, maar ik voelde me niet race ready worden. Dat begint nu steeds meer te komen.'' Programma Van Baarle heeft inmiddels met Ineos-coach Tim Kerrinson gespro ken over zijn programma. Hij zou graag de Italiaanse klassiekers Strade Bianche en Milaan - San Remo en het Critérium du Dau- phiné rijden in aanloop naar de Tour de France, maar Van Baarle heeft van de ploeg nog geen uit sluitsel gekregen. In september wil hij proberen met Egan Bernal, Ge- raint Thomas of Chris Froome de Tour te winnen. ,,Maar het is na tuurlijk ook niet zo dat Dylan van Het slechte nieuws hoorde ze zelf ook pas gisterochtend. Haar doelen als coureur moet Beitske Visser in het restant van 2020 elders gaan zoeken. De W Series, waar ze vorig jaar knap tweede werd in het de buutjaar achter Jamie Chadwick, zijn vanwege corona afgeblazen voor 2020. Acht races waren voor zien, met de start in Sint-Peters burg eind mei en de slotrace in Mexico-Stad in oktober. Maar van wege de wereldwijde epidemie is na het eerder cancelen van een aan tal races nu besloten racejaar 2020 volledig te schrappen. ,,Natuurlijk zagen we dat ergens wel aankomen, de kalender stond al een tijdje op 'hold'. Maar je blijft toch hopen dat het misschien nog door kan gaan, dat er een nieuwe kalender zou komen. Maar nu kre gen we dan toch het slechte nieuws. Heel erg jammer'', aldus Visser. De 25-jarige Friezin, ook bedrijfs- coureur namens BMW, heeft be grip voor het besluit van de sport- deceun»1^ vrijdag 5 juni 2020 VOETBAL De Oostenrijker Marko Arnautovic stapt in de drankenhandel. Hij pre senteerde gisteren in Wenen Arnautovic Gin'. Volgens de oud-speler van FC Twente is de gin van goede kwaliteit. „Daarom staat mijn naam erop.'' De gin is gemaakt van Oosten rijkse abrikozen en Servi sche pruimen. De vader en moeder van de 85-voudig international zijn geboren in Servië en Oostenrijk. De 31-jarige Arnautovic speelt momenteel voor de Chinese club Shanghai SIPG. TAFELTENNIS De Interna tionale Tafeltennisbond ITTF vraagt de organisato ren van de WK voor lan denteams in het Zuid-Kore- aanse Busan om te kijken naar een nieuwe datum begin 2021. De bond heeft besloten dat het toernooi, dat van 27 september tot 4 oktober zou worden ge houden, niet kan doorgaan, omdat het onwaarschijnlijk is dat de meeste teams naar Zuid-Korea kunnen vliegen. De WK werden al eerder uitgesteld door de uitbraak van het coronavi rus en zouden aanvankelijk worden gehouden van 22 tot en met 29 maart. De voorgestelde data in sep tember en oktober blijken nu ook te vroeg. Juni is het nieuwe Daan Hakkenberg Rotterdam - Fabio Jakobsen (23) 8 maart, een graad of 8 en regenachtig: in het Belgische Roeselare wint Fabio Jakobsen de GP Jean-Pierre Monseré, zijn laatste wedstrijd voordat het wielerseizoen door de corona- pandemie komt stil te liggen. FOTO BELGA Visser in juli 2019 tijdens de W Series-race in Assen. De Friezin moet tot volgend jaar wachten op een volgend optreden. foto reuters Formule 1 start spoedig weer op, net als IndyCar. Nascar racet zelfs alweer. Maar het vrouwen racen kreeg gisteren een flinke klap. Het tweede seizoen van de W Series is volledig afgelast. ,,Natuurlijk zagen we dit aanko men, maar je houdt altijd hoop'', zo sipt Beitske Visser. Arjan Schouten Rotterdam/Dronten v QUICK STEP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20