II Betaal jouw favoriete aankopen in 3 termijnen met 0% rente Selecteer in3 tijdens het afrekenen 18 ECONOMIE Personeel Tata Steel Nederland is alle vertrouwen in Europese directie kwijt Good things come in3 Ultiem betaalgemak met één klik kijkshop.nl DEK.BED GfTllTIQ* CAMERAEILAND Oc!ntrumC""ap Betersport.nl directsale V&D matt Qhuus. maxaro' voordeelsc§öters.m <§)VOLERO In een door de FNV georganiseerde peiling in Beverwijk gaven de vak bondsleden gisteren unaniem groen licht voor acties. Welke vorm die krijgen, bepaalt een comité maandag. Volgens FNV-bestuurder Roel Berghuis is het 'nu of nooit' om Tata Steel Nederland te redden. Berghuis noemde de unanieme steun van de bondsleden 'onge kend'. Het gedwongen vertrek van de Nederlandse directeur Theo Henrar een paar weken geleden gaf het laatste zetje. Henrar zou zijn weggerangeerd door de leiding van Tata Steel Europe omdat hij zich met hand en tand verzette tegen een ontslagronde bij het bedrijf uit IJmuiden. ,,De steun voor de Euro pese directie is helemaal weg.'' Stakingen zijn de eerste week nog niet aan de orde. Wel gaf Berg huis al aan dat de stakingskas wordt geopend. Vakbondsleden die aan acties meedoen, kunnen geld krij- gen van de bond. Ook worden de actievoerders beschermd. Berghuis benadrukte dat er vooral creatieve acties komen. ,,Dat kan van werk onderbrekingen tot estafette-acties gaan of een uitgebreidere schaft. We willen alle afdelingen erbij be trekken.'' De Tata-medewerkers konden gisteren tijdens een drive-inbijeen- komst op het parkeerterrein van De Bazaar in Beverwijk stemmen over de acties. FNV koos voor die vorm om aan de richtlijnen van het RIVM te voldoen. Dat is de bond ook van plan bij de acties de ko mende tijd. ,,Het maakt het actie voeren iets moeilijker, maar we zul len creatief zijn'', stelde Berghuis. Staking De laatste grote staking bij Tata was begin jaren 90. Sindsdien werden er alleen kleinere acties gehouden. De medewerkers die aanwezig waren in Beverwijk denken dat het nu wel weer tot zo'n staking kan ko men. ,,Gooi de hele boel maar plat'', riep een van de insprekers alvast strijdvaardig. Voorzitter van de onderne mingsraad Frits van Wieringen stelde al dat er een 'harde strijd gaat volgen'. ,,Men is echt heel boos'', legde hij uit. ,,Het vertrek van direc teur Theo Henrar was de druppel.'' Ik heb tegen de top in India gezegd dat ze de situatie onderschatten De afgelopen weken waren er al spontaan allerlei bijeenkomsten. ,,Ik denk dat de top in India moet ingrijpen. Ik heb al tegen ze gezegd dat ze de situatie onderschatten.'' De FNV eist dat het werkgelegen- heidspact, dat ontslagen in IJmui- den uitsluit tot oktober 2021, door de Europese directie van Tata Steel wordt nageleefd. Ook wil de vak bond dat het pact met vijf jaar wordt verlengd. Daarnaast moet Tata Steel Europe zijn plannen om banen te schrappen bij de voorma lige Hoogovens intrekken, mogen er geen onderdelen worden ver kocht en mag geen werk worden uitbesteed. Verder wil de FNV dat er nog dit jaar een strategisch plan wordt op gesteld en dat Tata een toelichting geeft op het vertrek van Henrar. De vakbond wil vooraf worden geraad pleegd over wie zijn vervanger wordt. ,,We accepteren geen mari onetten in de directie.'' Binnen één seconde geregeld Géén BKR-registratie Meer dan 1.000 webwinkels vrijdag 5 juni 2020 'Gooi de hele boel maar plat' Het personeel van Tata Steel Nederland gaat actievoeren. De staalwerkers voelen zich in de steek gelaten door de leiding van Tata Steel Europe, die zou studeren op enorme bezuini gingen en massaontslagen. Economieredactie Beverwijk Een medewerker van Tata Steel in IJmuiden. foto reuters - Frits van Wieringen, ondernemingsraad thuiswinkel business partner M M* payin3.nl/winkels Door klanten beoordeeld met een 9.4 op Kiyoh.nl V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18