i Meisjes zijn massaal gaan voetballen Snap stopt het promoten van TVumps berichten NIEUWS 15 Justitie gaat ervan uit dat Britse peuter in2007aan de Algarve is vermoord Na ruim dertien jaar is er een zedenverdachte opgepakt in de geruchtmakende vermissingszaak van het Britse meisje Madeleine McCann. Het gaat om een Duitser. Met de aanhouding van een 43-ja- rige zedenverdachte is er een door braak in de verdwijningszaak uit 2007 van een 3-jarige Britse peuter. Met deze doorbraak komt er moge lijk eindelijk duidelijkheid voor de ouders Kate en Gerry McCann. Sinds hun dochter 'Maddie' op 3 mei 2007 uit een resort in het Por tugese Praia da Luz verdween, leven zij tussen hoop en vrees wat er met hun 3-jarige peuter kon zijn. De Duitse justitie gaat ervan uit dat het meisje is vermoord. De ouders zaten met vakantie vrienden in een restaurant dichtbij te dineren toen het gebeurde. Ze werden er enige tijd zelf van ver dacht achter de verdwijning en dood van hun dochter te zitten. ,,Het enige wat we willen is dat de waarheid wordt onthuld en dat de verantwoordelijken worden ver volgd'', brachten ze in een verkla ring gisteren naar buiten. De nieuwe verdachte is een be kende van de Duitse politie. Vol gens Duitse en Britse media is deze Christian B. meerdere keren ver- 9 oordeeld voor zedendelicten met meisjes. De verkrachting van een 72-jarige vrouw, waarvoor hij nu een straf uitzit, pleegde hij in het zelfde Portugese dorp waar Maddie achttien maanden later met haar ouders verbleef. Hij was in 2007 rond de 30, had blond kort haar en een slank postuur. B. werd door de Duitse en Britse politie in zijn cel verhoord, maar zou niet hebben meegewerkt. Rechercheurs hopen nu dat getuigen uit die tijd zich deze man nog weten te herinneren. B. is bij de rechercheurs al jaren in beeld als een van de mensen die mogelijk iets met de zaak te maken op een aftandse boerderij, enkele kilometers van Praia da Luz, waar Maddie verdween. Die boerderij huurde hij met het geld dat hij ver diende aan de koop en verkoop van oude auto's. Maar er zijn ook aan wijzingen dat hij aan geld kwam door misdaden te plegen. Een jaar voordat Maddie ver dween, verliet hij zijn huurboerde- rij. De politie vermoedt echter dat hij in de buurt van het vakantiere- sort in Praia da Luz bleef. Hij trok heeft. Zijn naam is volgens Britse media al in 2008 in het onderzoek voorbijgekomen, maar er waren destijds nog geen aanwijzingen om hem te verdenken. Ook in 2017 kwam er een aanwijzing naar de man, maar ook die was niet vol doende. Nu zijn er wel concretere aanwijzingen. Hij zou in een chat- room op internet met een ander over Madeleine hebben gesproken. Ook zou hij tegen een vriend hebben gezegd dat hij alles weet over de verdwijningszaak. De 43-jarige verdachte leefde tus sen 1995 en 2007 regelmatig in de Algarve. Onder meer enkele jaren Wat de uitkomst ook is, we moeten de waarheid weten om rust te vinden rond met een opvallend Volkswa genbusje en bezat daarnaast een donkerrode Jaguar XJR6, een be langrijke aanwijzing in het onder zoek. De dag nadat Maddie ver dween, werd zijn auto plotseling in Duitsland geregistreerd onder een andere naam, terwijl die zich nog steeds in Portugal bevond. Beide auto's werden in beslag genomen. Uit onderzoek blijkt dat de ver dachte zich de avond van 3 mei 2007, toen Maddie verdween, vlak bij de badplaats bevond. Dat kon den agenten afleiden uit een tele foongesprek dat hij iets meer dan uur voor de verdwijning van de peuter voerde. Het telefoongesprek duurde iets langer dan een halfuur en zou cruciaal kunnen zijn. B. is niet de eerste verdachte die is aangehouden. Afgelopen jaren waren meer mannen in beeld, maar steeds liep dat voor de ouders te leurstellend af. Ze bedankten giste ren alle agenten die zijn blijven zoeken naar Maddie. ,,We zullen de moed nooit opgeven. Wat de uit komst ook is, we moeten de waar heid weten om rust te vinden.'' Dat blijkt uit onderzoek van sport koepel NOC*NSF naar de ontwik kelingen in sportdeelname tussen 2013 en 2019. Cijfers die volgens voorzitter Anneke van Zanen gel den als een ijkpunt om toekom stige cijfers van 'de nieuwe werke- lijkheid' in het coronatijdperk mee te vergelijken. ,,De coronacrisis heeft geleid tot een enorme terugval in het aantal kinderen dat aan sport doet. Waar in april 2019 nog 85 procent van de 5- tot 12-jarigen nog wekelijks aan sport deed, was dat dit jaar in de zelfde maand nog slechts 35 pro cent", vertelde Van Zanen gisteren bij de presentatie van het rapport. In 2019, vóór corona, sportten 10,2 miljoen Nederlanders gedu rende een maand of langer mini maal een keer per week. In 2013 waren dat 'slechts' 8,6 miljoen mensen. Wat voor sport ze dan doen? Onbetwist nummer één is fitness. Dat was zo in 2013 en dat blijft zo in 2019. Bijna 3 miljoen mensen (een kleine 700.000 meer dan in 2013) werken zichzelf geregeld in het zweet op de apparaten. Wan delen is volkssport nummer twee, met 2,5 miljoen aanhangers. Yoga is in opkomst en groeide van 247.000 beoefenaars naar 513.000. Daarmee heeft het tennis (433.000 beoefenaars) ingehaald, dat nu op plek tien staat van de top tien van meest beoefende sporten. Bowling Bowling heeft zijn entree gemaakt bij de top tien van de mannen en vervangt hiermee biljart. Wande len, dansen en vechtsporten zijn in opkomst en daardoor verlo ren basketbal, tennis en fietsspor- ten vorig jaar een plek in de top tien. Snap, het bedrijf achter de vooral bij jongeren populaire app, kon digde niet aan dat het account van Trump, met circa 1,5 miljoen vol gers, moet verdwijnen. Maar het bedrijf zal zijn berichten niet meer in de schijnwerpers zetten op de Discover-pagina. Tot nu toe gebeurde dat wel af en toe, net zoals Snapchat berich ten van andere populaire gebrui kers naar voren schuift op die nieuwspagina. ,,We gaan stem- men die rassengeweld en onrecht aanwakkeren geen versterker aan bieden door ze gratis promotie te geven via Discover'', zo verduide lijkte het bedrijf. Volgens de Amerikaanse krant The New York Times volgt de beslissing van Snap op berichten die de president plaatste op Twit ter. Daarin dreigde Trump met 'de gemeenste honden' en 'dreigende wapens' tegen betogers die zich op het terrein van het Witte Huis zouden wagen. Ook Twitter nam al maatrege len door een factcheck te plaatsen bij tweets van Trump. Daarop dreigde de president ermee social media te reguleren of te sluiten. vrijdag 5 juni 2020 GO Duitser opgepakt in oude verdwijningszaak Maddie Raymond Boere Rotterdam/Braunschweig MISSING - MADELEINE McCANN - MISSING B'l MUI» t police ro»ti immed'atci ConUtl "I MOT Christian B. is vaker voor zedenzaken veroordeeld. Ten tijde van de vermissing van Maddie aan de Portu gese zuidkust, in 2007, was hij in de buurt. Kate en Gerry McCann hadden in 2012 nog de hoop dat hun doch ter in leven was. Ze toonden toen een verouderingsfoto. foto epa - Kate en Gerry McCann Fors meer Nederlanders zijn in de afgelopen jaren gaan spor ten: 1,6 miljoen mensen meer dan in 2013. Ze zijn ook vaker gaan sporten, gemiddeld negen keer per maand. Fitnessen en wandelen zijn nog altijd het po pulairst, yoga is nu meer in trek dan tennis en meisjes zijn mas saal gaan voetballen. Marlies van Leeuwen Rotterdam WASHINGTON Snapchat zet de promotie van Trumps be richten stop. Het socialmedia- bedrijf beschuldigt de Ameri kaanse president ervan raciaal geweld aan te wakkeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15