9 en andere attracties ook. Via een stoplichtsysteem kunnen zonaan- bidders zien op welk strand er plek is, tussen parasols moet 3 meter af stand zijn. Overal geldt het advies om afstand te houden, in winkels, het openbaaar vervoer en andere afgesloten ruimtes is een mond kapje verplicht. Slovenië Geen restricties of quarantaine ter plekke, toeristen moeten wel een bewijs kunnen laten zien dat ze een overnachting in Slovenië heb ben geboekt. Slowakije Vooralsnog alleen noodzakelijke reizen, de situatie na 15 juni is nog onduidelijk. Spanje Spanje verlengt de noodtoestand met nog eens twee weken, waar door die op 21 juni definitief ten einde zal zijn. Nederland wacht op een officieel sein dat het land de grenzen openzet. Niet alle regio's zullen eind juni al volledig uit de lockdown zijn gekomen. Dat gaat in fases, en de steden Madrid en Barcelona lopen bijvoorbeeld iets achter op de rest. Maar in verreweg de meeste streken zullen dan geen beperkingen meer zijn. De Canari- sche Eilanden, de Balearen en de meeste costa's zijn al ver gevor derd. De hotels, appartementen en campings mogen in het hele land alweer open. Tsjechië Mogelijke versoepeling per 15 juni van het algehele inreisverbod. Turkije (geen Schengenland) De regering van Turkije heeft aan gegeven dat toeristen vanaf 20 juni weer welkom zijn. Maar het kabi net raadt vooralsnog af om naar landen buiten de EU/Schengen- zone te reizen. IJsland Tot 15 juni alleen noodzakelijke reizen. Daarna is de situatie nog onduidelijk: mogelijk verlenging van de verplichte quarantaine bij aankomst of een Covid-19-test. Zweden Er geldt voorlopig een negatief reisadvies voor het land. De gren zen van Zweden zijn open voor buitenlanders uit andere EU-lan- den. Er is momenteel geen qua rantaineverplichting voor reizi gers. Wel worden toeristische rei- zen ontmoedigd. De stranden, res taurants en ook sommige musea zijn open. Zwitserland Zwitersland wil de grenzen op 15 juni openen. Ook hier wacht de Nederlandse regering nog een of ficieel besluit af. Het dragen van mond- en neusbescherming wordt aangeraden in trein, bus en kabelbaan. Tickets moeten zo veel mogelijk online worden gekocht. Voor de horeca gelden beperkin gen, iedereen moet bijvoorbeeld (aan een tafeltje) zitten. Hotels mogen wellnessruimten openen mits er maximaal één persoon per vierkante meter in zwembad, sauna of stoombad wordt toegela ten. Vakantie in Europa grens wel een bevestigde boeking voor accommodatie laten zien. Liechtenstein Luxemburg De Luxemburgse grenzen zijn wel open, maar niet voor vakantiegan gers die in Luxemburg willen blij ven. Alleen essentiële verplaatsin gen zijn toegestaan, en toerisme valt daar niet onder. Het is niet duidelijk tot wanneer deze beper kingen gelden. Campings, hotels, restaurants en cafés zijn alleen toegankelijk voor de Luxembur gers zelf. Malta Per 1 juli is het internationale vliegveld weer geopend, maar niet voor Nederlanders. Noorwegen Vanaf 15 juni zijn alleen de Deense toeristen welkom in Noorwegen. De premier praat volgens plaatse lijke media nu met IJsland, Zwe den en Finland. Daarna kijkt Noorwegen verder naar andere na bijgelegen Europese landen. Oostenrijk Oostenrijk opent op 15 juni de grenzen naar alle buurlanden met uitzondering van Italië. Die grens gaat ook zo snel mogelijk open, maar dat hangt af van de besmet- tingscijfers bij de Italianen. Het Nederlandse kabinet geeft aan nog te wachten op bevestiging dat va kantiegangers uit ons land weer welkom zijn. In heel Oostenrijk gelden hygiënevoorschriften, maar de mondkapjesplicht geldt vanaf medio juni alleen nog in het stads- en streekvervoer, apothe ken, gezondheidsinstellingen en op plekken waar 1,5 meter afstand houden niet kan. Horeca, cam pings en buitenzwembaden zijn geopend, maar met beperkingen. Polen Polen laat tot minstens 12 juni geen buitenlandse toeristen toe. De West-Poolse badplaatsen aan de Oostzee en het populaire Duits-Poolse eiland Usedom zijn vanaf die datum mogelijk weer toegankelijk. De andere grens overgangen met Duitsland gaan mogelijk op 15 juni open. Horeca en campings in Polen zijn sinds vorige maand open voor binnen landse toeristen, maar er gelden strenge regels, zoals een beperking van het toegelaten aantal gasten. Portugal Met open armen staan de Portuge zen klaar om toeristen te ontvan gen: de eerste vakantievlucht van uit Nederland arriveert vandaag. De restaurants zijn open, musea donderdag 4 juni 2020 GO Genieten op een Spaans strand, zoals hier in Valen cia. Waar schijnlijk kan het deze zomer weer, ookal heeft Spanje nog geen datum bekendge maakt waarop Nederlanders weer welkom zijn. FOTO EPA Reizen mogelijk Reizen afgeraden (alleen nood zakelijke reizen) Met medewerking van Marlies van Leeuwen, Mark van Assen, Frank Renout, Caspar Naber, Angelo van Schaik, Peter Schouten, Thijs Kettenis, Edwin Winkels en Jamaica Vink. Uit eten op een terras in Marseille. Met zijn vieren aan een tafel tje mag, iedereen moet wel zitten. foto ap Nog niet alle landen verwelkomen ons, maar wat betreft het kabinet zijn reizen naar de meeste landen binnen de EU vanaf 15 juni mogelijk. Wordt later bekend Onbekend. NOO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 9