II 12 Ard Kramer vervult tal van functie binnen de volleybalsport ,,We hebben tijdens de ledenver gadering voor de komende vier jaar een nieuw beleidsplan gepresen teerd", zegt de kersverse preses. ,,Het heet 'Dromen werkelijkheid maken'. We moeten nog heel veel groeien." Die toekomstvisie is gebaseerd op drie ankers. ,,Het is vrij bijzon der dat we met beide standaard teams de eredivisie in gaan, maar we willen er na één jaar niet uit kukelen", vervolgt hij. ,,We willen een stabiele vereniging worden en doorgroeien tot een club die rich ting de kampioenspoule kijkt. Dat is één. We moeten dus meer trai ningsuren maken, maar ook anders trainen. We moeten bijvoorbeeld ook krachttraining gaan doen. Om stap één te realiseren is op de tweede plaats een bestuurlijk en organisatorisch stevig fundament nodig. We hebben meer mensen rond de teams nodig en we willen meer jeugd laten doorstromen. Als derde krijgen we een professional binnen de vereniging. Iemand die een aantal uur krijgt om zaken te regelen. Daar moet heel de vereni ging van profiteren. Hij moet er voor zorgen dat het niveau in alle opzichten omhoog gaat. Van vrij willigers, van het technisch kader. Zo krijg je een vliegwieleffect, con tinuïteit en stabiliteit. Hij moet ook geld aanboren en krijgt de op dracht om zijn eigen kosten terug te verdienen." Portemonnee Hoewel er aan talenten is getrok ken, blijven de selecties intact. Dat zegt volgens Kramer veel over de sfeer en binding binnen de club. Ook in financieel opzicht heeft Kramer ondanks een onzekere pe riode vertrouwen in de toekomst. ,,Ik weet het: wie trekt in deze tijd de portemonnee? Ik stop als voor zitter van een muziekschool in Ba- rendrecht, maar heb daar geleerd dat als je met elkaar de lasten wilt dragen veel kunt. Dat is bij VCN gebeurd. De bond stelt zware eisen aan eredivisieclubs. Qua trainer slicentie, maar ook wat zaken rond het veld betreft. Lichtsterkte, boar ding... Dat vraagt veel geld. Wij zijn niet op zoek geweest naar de ultieme hoofdsponsor, maar veel meer naar spreiding. Door onze club van honderd hebben we aar dig wat inkomsten. Laudame blijft hoofdsponsor bij de dames. Met Computerplan hebben we een grote sponsor bij de heren binnen gehaald." Eén keer per week mag de eredi- visionist van het Topsportcen trum bij De Kuip gebruik maken. Kramer: ,,We hebben afgesproken dat we komend seizoen tijdens Super Saturday twee wedstrijden spelen. Ik snap dat onze leden dat met argusogen volgen, want die willen dat we in Capelle blijven spelen. Het wordt wat ons betreft verkennen en verder vorm geven aan samenwerking." De uit Zuidzande afkomstige Ard Kramer timmert aan de weg met de volleybalvereniging uit Capelle aan den IJssel. Onlangs werd hij voorzitter. Capelle aan den IJssel Ard Kramer groeide op in West-Zeeuws- Vlaanderen, volley balde bij het al lang ter ziele gegane Even Kijken, verkaste vanwege zijn stu die richting Rotterdam en woont tegenwoordig in Barendrecht. Als teammanager van de volleybal- sters van Laudame/V CN uit Ca pelle aan den IJssel beleefde Kra mer met een plek in de bekerfinale en promotie naar de eredivisie een topseizoen. Daarmee is Kramers honger niet gestild. Midden in de coronacrisis werd hij voorzitter van een ambitieuze club. Kramer (52) werd in het kleine Zuidzande geboren in een volley balgezin. Zijn vader was betrokken bij de oprichting van de dorpsclub en was daar voorzitter van. Ook was hij jarenlang lid van het be stuur van het toenmalige district Zeeland. Kramer zelfwas spelver- We willen doorgroeien tot een club die naar de kampioenspoule kijkt deler en pakte als jeugdspeler tij dens het NK voor districtsteams met veel talenten van Morres/ Hulst de nationale titel. ,,Die jon gens van Morres hadden hun eigen patronen. Van hen heb ik geleerd hoe volleybal gespeeld moet wor den. Techniek stond bovenaan." Toen hij in Rotterdam ging stu deren, koos hij voor Rijnmond. „Daar kwam ik in het vijfde team terecht, dat in de promotieklasse en derde divisie speelde", vertelt Kramer. „Ik ben tijdens mijn studiejaren op eigen kosten trainersopleidingen gaan volgen en daardoor in het bezit van VT 4. Ik heb elk niveau van de promotiek lasse tot de eredivisie ge traind. Op dit moment ben ik zelfs de enige voor de eredivisie gelicentieerde trainer bij VCN." „Afgelopen seizoen was ik ook dubscheidsrechter voor DVO (uit Oud-Beijerland) en heel Nederland en zo'n beetje de Tweede Kamer van de Nevobo. We hebben bijvoorbeeld een besluit genomen over hoe we de competi ties zouden afsluiten. Als ik fluit, kom ik als bondsraadlid bij vereni gingen. Dan maak je na afloop aan de bar een praatje en weet je wat er leeft bij de clubs. Omdat ik ook trainer geweest ben, is het goed dat je vanaf de bok weet hoe het gaat met de coach. Dat is wederzijds." Dadendrang Zowel de mannen als vrouwen van VCN promoveerden na een vroegtijdig beëindigd seizoen naar de eredivisie. Op het hoogste na tionale niveau wil de club geen eendagsvlieg zijn, maar uitgroeien tot een blijvertje met dadendrang. trainer van hun dames, die in de eerste klasse tegen Ardito, YVC en WS'92 speelden", vertelt hij ver der. „We zijn net niet gepromo veerd, omdat ons setsaldo iets slechter was. Ik stop nu bij DVO als trainer, maar blijf wel scheids rechter. Dat ben ik al vanaf mijn zestiende. Ik vind het nog steeds leuk." Voor Kramer snijdt het mes daarbij aan meer kanten, om dat hij namens het district Zuid ook lid is van de bonds raad van de volleybalbond. ,,We zijn met twintig man uit donderdag 4 juni 2020 Zeeuws-Vlaming aan het roer bij VCN: 'Club moet blijvertje worden' Ard Kramer leerde zef volleyballen door de kunst af te kijken bij Morres/Hulst FOTO ORANGE PICTURES/HENK DINGLER Peter van Kouteren -Ard Kramer A Ard Kramer (rechts) werd als teamleider kampioen met de vrouwenploeg van VCN. FOTOPIMWASLANDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61