II 'Verruim mogelijkheden voor bedrijven' Goese jeugd mag weer echt de skatebanen op 7 HORECA ONLINE RESERVEREN De broers Nieky en Jimmy Verlinde zijn met hun eigen online reserverings systeem de markt op gegaan. De zaken gaan goed. De tijd dat je naar een restaurant of attractie belde voor een tafeltje of toegangsticket, is voorbij. Reserveren via internet is nu gemeengoed. Twee Goese broers veroveren de horeca- en recreatiewereld met een door henzelf ontworpen sys teem. ,,Zelfs Roompot gaat het ge bruiken.'' Nieky en Jimmy Verlinde zijn de eigenaren van De Vierlinden in Goes, een restaurant en feestloca- tie in recreatiegebied de Holland- sche Hoeve, met bijbehorende at tracties als een indoor speelvoor- ziening en midgetgolfbaan. Toen het vorige online reserveringssys teem dat ze gebruikten plots niet meer werd aangeboden, konden ze geen goed alternatief vinden voor hun 'complexe' onderneming. „Programma's om mensen alleen een tafeltje te laten reserveren, zijn er genoeg'', zegt Nieky (30). ,,Maar wij willen meer en dat geldt ook voor veel andere onderne mers. Stel dat je een restaurant hebt en ook bowlingbanen. Dan wil je dat mensen die een tafeltje reserveren ook meteen een uurtje bowlen kunnen boeken.'' Sleutelen Samen met hun webmaster kro pen de jonge ondernemers achter de computer om een eigen sys teem te ontwerpen. Vele uren hebben ze zitten sleutelen. Het re sultaat: het volgens de broers meest uitgebreide systeem dat nu op de markt is. Nieky geeft een voorbeeld: ,,Je kent vast wel zo'n kalender met openingstijden zoals je die op de site van de Efteling ziet, met kleurtjes die aangeven wat op een bepaalde dag de ope ningstijden zijn. Zoiets bieden wij ook, maar met de mogelijkheid om direct in de agenda op de gewenste datum te klikken en een reserve ring te maken. Dat was er nog niet.'' Jimmy (29) vertelt dat het sys teem ook de mogelijkheid biedt om met tijdsblokken te werken. ,,Dat is in deze tijden van corona erg handig, omdat je de blokken zo kunt instellen dat er nooit meer dan dertig mensen in één ruimte zijn en je tussendoor genoeg tijd hebt om de tafels te reinigen.'' Een paar van de andere dingen die ook kunnen: eenvoudig tafel combinaties veranderen, allerlei extra's bijboeken en lijsten uit draaien. ,,Onze kok heeft per week 1,5 uur minder werk nu hij in één keer ziet wat hij allemaal moet in slaan'', zegt Nieky. Horecabeurs De broers ontwierpen het systeem aanvankelijk voor zichzelf, in sa menwerking met binnenspeeltuin 't Klokuus in 's-Heer Arendskerke, dat hetzelfde probleem had. Later besloten ze er onder de naam Ji- mani toch de boer mee op te gaan. Op de horecabeurs van maart heb- ben de jonge ondernemers hun ei gen reserveringssysteem voor het eerst aan de buitenwereld getoond en sindsdien stromen de klanten binnen. ,,Zo hebben we vandaag Onze kok heeft per week 1,5 uur minder werk nu hij in één keer ziet wat hij allemaal moet inslaan weer vier strandtenten als klant mogen begroeten'', zegt Jimmy. Ook de Tropical Zoo in Kwaden- damme en Roompot zijn aange haakt. Die laatste gebruikt het sys teem op twee vakantieparken in Brabant en Limburg. Nog een voordeel dat de broers niet onbenoemd willen laten: als een potentiële gast een reservering probeert te maken, maar de geko zen dag al vol zit, kan hij of zij toch een aanvraag indienen. ,,Dan kan de ondernemer contact zoeken om samen naar een alternatief te zoe ken'', zegt Jimmy. ,,Bied je die mo gelijkheid niet en krijgt de klant al leen de mededeling 'vol' te zien, dan zoekt hij verder en ben je hem kwijt.'' Horeca-automatiseerder UPTA treedt op als dealer van het systeem. Meer informatie op www.jimani.nl Hij nam samen met Johnny Lu- kasse (SGP/CU) het initiatief om ervoor te zorgen dat er ruimere mogelijkheden komen voor on dernemers op de bedrijventerrei nen. Op D66 na stemden alle par tijen uit de raad ermee in het col lege de opdracht te geven hier on derzoek naar te doen. Volgens de initiatiefnemers vormt één concreet geval de aan leiding om in actie te komen. Ze willen het bedrijf niet bij naam noemen, maar het gaat om een ondernemer die ook cursussen aanbiedt in een pand op één van de Goese bedrijventerreinen. Beide raadsleden vinden dat prima, maar officieel mag het niet en dus zou de gemeente kunnen optreden. ,,Maar we staan als ge meente wel vaker dingen toe die volgens het bestemmingsplan ei genlijk niet helemaal kunnen op zo'n terrein'', zegt Lukasse. ,,Denk bijvoorbeeld aan kringloopwinkel Goed Gebruikt.'' Meulblok noemt een paar rijscholen als voorbeeld. Beide raadsleden vrezen dat willekeur op de loer ligt bij de keuze om wel of niet te handha ven. Ze zouden graag zien dat de mogelijkheden voor ondernemers worden verruimd. Dat zou vol gens Meulblok bovendien kunnen voorkomen dat op de oudere ter reinen panden leeg komen te staan of zelfs gebruikt gaan wor den door mensen met minder frisse plannen (denk aan drugs). Ondernemers zouden ook eerder bereid zijn hun verouderde pand op te knappen bij bredere ge bruiksmogelijkheden. Een ruime meerderheid van de Goese gemeenteraad wil dat het college van B en W hier on derzoek naar gaan doen en voor lopig niet optreedt als een onder nemer iets doet dat niet helemaal binnen het bestemmingsplan past. De gemeente laat weten dat de ska- tebanen, speelplekken en panna- kooien in heel de gemeente weer gebruikt mogen worden. Wie ou der is dan 18 jaar en zich in één van deze gebieden begeeft, moet nog wel gewoon de bekende 1,5 meter afstand houden. De grote skatebaan in Goes-Zuid werd twee maanden geleden door de gemeente afgesloten, nadat werd geconstateerd dat veel gebruikers zich niet aan deze regel hielden. De afgelopen weken waren er toch re gelmatig jongeren actief. De hek ken werden gewoon opzijgezet. Het wat kleinere skatebaantje aan de Bergweg was nooit fysiek afgeslo ten. Daar was het de afgelopen twee maanden soms heel druk met kin deren die plezier maakten met hun skateboards en steps. De gemeente laat weten dat de jeugd plek nodig heeft om te kun nen spelen en bewegen. 'In deze tijd van verruiming maken we dat nu mogelijk'. donderdag 4 juni 2020 'Zelfs Roompot gebruikt ons systeem' Rob Paardekam Goes Nieky (l) en Jimmy Verlinde runnen De Vierlinden in Goes en maken nu ook een opmars met hun eigen reserveringssysteem. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN -Nieky Verlinde Op bedrijventerreinen in Goes moeten meer vormen van be drijvigheid kunnen plaatsvin den. En dan met name op de oudere terreinen. ,,Dat zou een manier kunnen zijn om schim mige zaken te voorkomen'', zegt Stan Meulblok van de Par tij voor Goes. Rob Paardekam Goes Het is niet dat de jeugd zich er veel van aantrok dat het de af gelopen weken niet mocht, maar vanaf vandaag is het weer offici eel toegestaan om te skaten op de verschillende baantjes in Goes. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60