in de buurt n m Veel koppels stellen de mooiste dag van hun leven nog even uit. Zo niet Wyannah Prikanowski (26) en haar lief Ricardo van Laarhoven (26) uit Eindhoven. 'We willen laten zien dat er ook nu ruimte is voor positiviteit.' i '5 juni werd geprikt in verband met ieders zomervakantie' online: indebuurt.nl De voorbereidingen Aangepast Livestream Positief blijven Nieuws Eten drinken Doen Winkelen Wonen Aanbiedingen Vacatures i Ij GO donderdag 4 juni 2020 Liefde 'Ik heb nu een reden om twee keer mijn jurk te dragen' e twee tortelduifjes leerden elkaar op school kennen. Wyannah studeerde webdesign, Ricardo webdevelopment. Inmiddels woont het stel al acht jaar samen in Eind hoven. In juli 2019 hebben ze zich verloofd. ,,We waren op vakantie in Oostenrijk. Er was niet echt een officieel aanzoek: we hadden het van tevoren met elkaar besproken dat we in Oostenrijk een ring zouden uitzoeken.'' Vanaf dat moment begon het regel- en planwerk voor de grote dag. Wyannah: ,,We wisten al snel dat we in de zomer buiten wilden trouwen bij een mooie, grote boom. Ricardo wilde het liever klein hou den, maar na aandringen heb ik er toch een groot feest doorheen gekregen. De jurk had ik al vrij snel gevonden, samen met mijn ouders. Ook de datum, 5 juni, werd meteen S, JU i We zetten in het gemeentehuis een livestream op, zodat familie kan meekijken. foto wyannah prikanowski geprikt. We wilden er zeker van zijn dat iedereen kon komen in verband met de zomervakanties. „Begin dit jaar, toen het coronavirus net uitbrak, maakten we nog wat luchtige grappen dat de bruiloft misschien niet door kon gaan. Halverwege maart werd het toch serieuzer. We zijn toen pas echt gaan nadenken over welke aan passingen we konden doen om het toch door te laten gaan.'' Het stel moest de plannen rigoureus omgooien, maar dat weerhield ze er niet van om de bruiloft door te laten gaan. ,,In plaats van de bui tenlocatie de we voor ogen hadden, gaan we nu op het gemeentehuis trouwen. Er mogen maar tien mensen aanwezig zijn, inclusief wijzelf. Helaas kunnen onze oma's en opa's er niet bij zijn als hun eerste kleinkinderen elkaar het jawoord geven. Ondanks dat wilden we toch de datum aanhouden, ook als het betekent dat we het op een andere manier moeten doen. We willen graag die verbintenis aangaan en laten zien dat ook in deze tijd ruimte is voor positiviteit.'' Trouwen in het bijzijn van de oma's, opa's, peetooms en peettantes en vrienden, onder een grote boom in de buitenlucht: dat zit er helaas niet in. Maar hoe ziet die grote dag er dan wel uit voor het stel? ,,We zetten in het gemeentehuis een livestream op zodat familieleden toch mee kunnen kijken als we elkaar het jawoord geven. Na de ceremonie volgt de receptie. Daar mogen onze oma's en opa's wel bij zijn, al mogen ze niet aan dezelfde tafel zitten als wij. Maar daar ben ik al heel blij mee, zo kunnen ze ons toch nog zien op de grote dag. Het feest met 75 gasten verzetten we naar ons eenjarig jubileum op 5 juni 2021, op de buitenlocatie die we voor ogen hadden.'' Alles lijkt nu goed geregeld te zijn, toch was het soms lastig om posi tief te blijven. ,,In het begin leek het niet zo serieus, maar uiteindelijk sloeg de stress toch toe. Vooral het afbellen van de gasten was pijnlijk, maar gelukkig had iedereen er wel begrip voor. Dankzij onze vrienden en familie kunnen we de positieve kanten er nog van inzien. Zo zeiden mijn vriendinnen dat ik nu een reden heb om de trouwjurk nog een keer te dragen en te showen, tijdens het grote feest volgend jaar. Zo kunnen we alsnog de trouwfoto's maken met onze familie en vrienden erbij, op die mooie plek bij de grote boom.'' Trouwen mag in coronatijd, maar er mogen maximaal 30 gasten aanwezig zijn bij de ceremonie. Vanaf 1 juli wordt dat mogelijk uitgebreid tot 100 personen. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55